Connect with Us

All posts tagged "imazh"

Jamarbër Malltezi, anëtar i kryesisë dhe drejtues i Departamentit për Ambjentin, Pyjet dhe Turizmin në PD
Politikë 20:29 - 9 Tetor, 2019

“Tirana baçe me lule”/ Malltezi i përvishet Veliajt “Mirë ligjin por as nga google earth s’kanë frikë”

Kreu i Departamentit të Mjedisit në Partinë Demokratike, Jamarbër Malltezi, ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale lidhur me betonizimin që bashkia i ka bërë...

Aktualitet 17:19 - 2 Qershor, 2019

NASA bën zbulimin e radhës/ Krijon imazhin e pabesueshëm në hapsirë

Kjo foto tregon qiellin gjatë natës në një mënyrë që ju nuk e keni parë kurrë më parë. Imazhi është shkëputur nga hapësira me një teleskop...

Aktualitet 13:53 - 17 Maj, 2019

“Ka dëmtuar imazhin e Kosovës”/Ministri shqiptar flet për skandalin e mashtrimit të Loredanës

Reperja kosovare Loredana Zefi disa ditë më parë u përfshi në një skandal mashtrimi. Sigurisht që duke qenë se e dyshuara është shtetase kosovare me banim...

elementi i pare qe sheh
Aktualitet 20:40 - 27 Mars, 2019

Imazhi i parë që sheh tregon se si është lidhja juaj në këto momente

Nëse ke parë një qenush Në një marrëdhënie ti vlerëson dashurinë dhe besnikërinë. Ndjehesh mirë kur njeriu që ke në krah sillet mirë me ty. Në...

imazhe te tmerrshme
Aktualitet 22:00 - 20 Mars, 2019

A keni guxim?/Këto foto të vjetra do t’ju prishin gjumin të paktën për një javë

Në kursin e historisë janë shkrepur disa foto, të cilat janë as më pak dhe as më shumë se shokuese. Mirë, e vërteta është se eventet...

elementi i pare qe shihni
Aktualitet 22:20 - 16 Mars, 2019

Test/ Cili është elementi parë që shihni në këtë  imazh

Një plak Nëse sheh figurën e një plaku ke një personalitet shumë empatik. Zemra jotë është e hapur ndaj çdo emocioni, ti mendon shumë për të...

imazhi i pare qe dalloni
Aktualitet 22:20 - 13 Shkurt, 2019

Imazhi i parë që dalloni në këtë figurë tregon frikën tuaj të fshehtë

Nëse ke parë një thikë Frika jote e fshehtë mund të jetë frika nga sëmundjet. Ke frikë se mos vuan nga ndonjë sëmundje terminale, pa e...

imazh test
Aktualitet 22:50 - 10 Shkurt, 2019

Imazhi i parë që shihni shpjegon pse jeni unikë

Një çift Nëse sheh imazhin e një çifti ke një lidhje të fortë me njerëzit rreth teje. Duhet të komunikosh me të tjerët për të ndjerë...

Kuriozitete 16:40 - 6 Shkurt, 2019

Si po na e shtrembërojnë fotografitë kujtesën dhe imazhin për veten

Për shumë njerëz, bërja e qindra, në mos mijëra fotografive, është një pjesë e rëndësishme e jetës. Ata dokumentojnë çdo detaj, dhe e postojnë atë në...

test.imazh
Aktualitet 22:50 - 2 Shkurt, 2019

Imazhi që do të zgjedhësh tregon çfarë është pasuria për ty

Nëse ke zgjedhur familjen Për ty pasuria ka një kuptim shumë të gjerë. Ti e di që pasuria mund të blejë disa të mira materiale, por...

Aktualitet 21:40 - 9 Janar, 2019

Elementi i parë që sheh në këtë imazh të tregon diçka mbi të ardhmen

Në artikullin e sotëm ju prezantojmë me një nga testet më klasike të personalitetit. Falë një imazhi të thjeshtë do të mund të njohësh anët më...

Aktualitet 13:53 - 27 Tetor, 2018

Sonda e NASA-s dërgon imazhin mahnitës, kështu duket Toka e kapur nga 43 milionë kilometra larg

NASA ka publikuar një imazh mahnitës të Tokës të marrë nga sonda “Parker Solar” nga udhëtimi i saj historik rreth diellit. Pamja, e cila është marrë...

Aktualitet 23:00 - 8 Tetor, 2017

Njihuni me Robin Holzken/ Imazhi i kompanisë së njohur

Siç është lajmëruar dhe në Facebook, Robin është anëtarja më e re për 2018 në reklamimin e rrobave të banjos e firmës së njohur SI. Modelja...

Aktualitet 16:43 - 28 Gusht, 2017

Kush duket më i ri? Zgjedhja juaj do të tregojë se çfarë mendimtari jeni

Testet e personalitetit ndihmojnë njerëzit që të njohin më mirë botën e tyre të brendshme dhe aftësitë e caktuara të fshehura që ata nuk e kishin...

Aktualitet 08:19 - 16 Mars, 2017

Rama kthen sytë nga bukuritë e pazbuluara të Shqipërisë! (Foto)

Kryeministri Edi Rama iu uron të gjithë shqiptarëve një ditë të mbarë për mes një imazhi të urës veneciane pranë Bratajt, në luginën e lumit të...

Showbizz 15:00 - 23 Janar, 2017

FOTOT/Kjo modele do të jetë imazhi i ri i Chopard?

Petra Nemcova dukej shumë seksi me një fustan të verdhë dhe një varëse të Chopard mbrëmjen e kaluar në Paris. 37 vjecarja  ishte prezente në evenimentin...

Aktualitet 21:58 - 11 Maj, 2016

Pallati te diga/ Veliaj: Nuk ma ndjen për imazhin e firmës

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka reaguar pas deklaratës së firmës “Gener 2”. Në një postim në rrjetet sociale, Veliaj shprehet se nuk ja ndjen...

Showbizz 13:58 - 16 Janar, 2016

Shqiptarja që u bë imazh i “Valentinos” në Azi (Foto)

Vivian Canaj është bërë imazh i kompanisë “Valentino” në Azi. Modelja shqiptare ka firmosur një kontratë me këtë kompani dhe reklamon produktet e tyre. “Kohët e...

Showbizz 11:52 - 23 Shtator, 2015

Aurela Hoxha imazh i Dolce & Gabbana

Aurela Hoxha do të shënojë një tjetër sukses në karrierën e saj prej modeleje. Bukuroshja shqiptare do të jetë imazh i ri i markës së njohur...

Kuriozitete 21:45 - 20 Qershor, 2015

Kjo mace shërben si imazhi i një kompanie

Duket e pazakontë, por një kompani e vogël në Bukuresht të Rumanisë, e specializuar në prodhimin e dhuratave të shpejta, ka punësuar një mace si imazhin...

Fashion 10:17 - 30 Prill, 2015

RiRi imazhi i reklamës së Pumës

Në muajin dhjetor të vitit që lamë pas këngëtarja nga ishujt Barbados, Rihanna nënshkroi një kontratë me brandin e veshjeve sportive për tëqenë drejtore kreative e...

Femra 13:45 - 1 Prill, 2015

Rita Ora imazhi Rimmel

Rita Ora është duke e plotësuar më së miri figurën e saj si artiste. Këngëtare e famshme, aktore, stiliste anëtare jurie e “The Voice” Rita Ora,...

Fashion 15:30 - 16 Mars, 2015

Kylie Jenner në hapat e motrave Kardashian

Kylie Jenner është pjesëtarja më e vogël e familjes Kardashian, por që pak nga pak po krijon emrin e saj në show biz dhe në modeling....