Connect with Us

All posts tagged "ilir yzeiri"

Opinione 10:21 - 18 Tetor, 2019

“Zoti Makron na bëri të kujtojmë Francën e shekullit që shkoi”

Nga Ilir Yzeiri Refuzimi i zotit Makron që Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut të mos çelin bisedimet për anëtarësim në Bashkimin Europian, po kthehet në një...

Opinione 20:18 - 9 Gusht, 2019

Nga Ilir Yzeiri/ Memoriali i turpit

Sot në Tiranë ka ndodhur një ngjarje e turpshme, fyese dhe poshtëruese për identitetin tonë. Është zhvilluar një manifestim me flamuj turq dhe marshim, që ka...

Aktualitet 18:35 - 8 Tetor, 2018

Pse kemi prekur fundin?!

Nga Ilir Yzeiri Shqipëria ka kaluar kohë më të vështira se këto që po kalon tani, e megjithatë ka qenë më dinjitoze. Nëse sheh shtypin apo...

Aktualitet 22:29 - 4 Prill, 2017

Edi Rama duhet të na tregojë moralin, jo kushtetutën

Nga Ilir Yzeiri  Është e mërzitshme, e bezdisshme dhe pa asnjë kuptim të analizosh sot qëndrimin e Ilir Metës. Nuk e quaj me vend as të...

Opinione 15:02 - 22 Nentor, 2015

Ju tregoj krizën e RTSH-së/ Nga Ilir Yzeiri

Unë jam i përfshirë në këtë krizë sepse besova me naivitet se Edi Rama që ishte vënë në krye të procesit të reformimit të këtij institucioni,...