Connect with Us

All posts tagged "ilir meta"

rama dergon meten ne kushtetuese
Opinione 11:58 - 17 Shtator, 2019

Raporti me arsyet për ta shkarkuar Metën

Nga Mero BAZE Komisioni i Venecias, i cili po shqyrton kërkesën e Parlamentit të Shqipërisë për shkarkimin e Ilir Metës, ka marrë një raport prej 55...

Lajm i Rekomanduar 11:16 - 17 Shtator, 2019

Nikoll Lesi dhe Ilir Meta në krah të Erion Veliajt, kundër PD

Nikoll Lesi, gazetari me një eksperiencë të madhe, i hedhur në shumë “qypa politike” dhe shpesh vasal i pagatorit më të parë, sot është parë sërish...

Opinione 09:51 - 17 Shtator, 2019

Nga Nikoll Lesi/ Pse Erion Veliaj paradite në Pezë e lavdëroi, kurse në darkë e sulmoi Ilir Metën?

Për të parë shkallën e demokracisë së brendshme në PS mjafton të shikojmë një ndodhi e cila dje filloi në Pezë dhe mbaroi në studion e...

Politikë 19:58 - 15 Shtator, 2019

Ruçi i përgjigjet Metës: Kushtetuta, garanti i demokracisë! Të vendosur ta mbrojmë pa kompromis

Kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi, i ka kthyer përgjigje Presidentit Ilir Metës, duke i kujtuar se Parlamenti është i vendosur deri në fund që të mbrojë...

rendohet gjendja e ilir metes
Politikë 11:15 - 15 Shtator, 2019

Nga i papunë me vilat e gruas/ Kërkohet dorëheqja nga politika e Metës së 7 %

Presidenti Ilir Meta u ka bërë thirrje sot qytetarëve që të zgjohen për të rrëzuar këtë sistem. Sipas Metës, ka ardhur koha për t’u ngritur. “Zgjidhja...

Politikë 09:34 - 15 Shtator, 2019

“Koha nuk pret”/ Meta, del nga kontrolli, bën thirrje për revolucion

Presidenti Ilir Meta, në kuadër të ditës ndërkombëtare të Demokracisë iu ka bërë thirrje qytetarëve që të zgjohen. Sipas tij, demokraci do të thotë që çdo...

Politikë 08:47 - 15 Shtator, 2019

Kriza politike/ Nga debati për një marrëveshje tek shkarkimi i Metës

Afrimi i tetorit, kur Këshilli Europian do të marrë vendimin për Shqipërinë lidhur me negociatat e anëtarësimit, ka shtuar thirrjet e BE për uljen e palëve...

Lajm i Rekomanduar 14:03 - 14 Shtator, 2019

Foto-“Si dy vëllezër siamezë”/ Detaji që nuk u pa në intervistën e Metës tek Çim Peka

Gazetari Çim Peka dhe presidenti ynë, Ilir Meta janë bërë së fundi miq për kokë. Përtej faktit se eksplorojnë malet e Shqipërisë bashkë, Peka një vit...

Politikë 22:40 - 13 Shtator, 2019

Testi i drogës/ Meta sfidon Ramën: E bëj unë i pari 

Presidenti Ilir Meta  është kundër marrëveshjes Qeveri -Opozitë, ashtu siç përflitet ditëve të fundit. Sipas Metës ata e bënë njëherë një marrëveshje më 17 maj, ndaj...

Politikë 22:34 - 13 Shtator, 2019

Pas braktisjes së Bashës/ Meta shenjëstron Sorosin

Presidenti i Republikës, Ilir Meta u shpreh se do të japë dorëheqjen nëse vërtetohet se ka shkelur Kushtetutën. Gjithashtu gjatë një interviste në Syri Tv, shenjëstroi...