Connect with Us

All posts tagged "ilir kulla"

Politikë 12:16 - 7 Nentor, 2019

Lirimi i Alvin Berishës/ Këshilltari i Metës ironizon qeverinë: Shijoni propagandën

Këshilltari i Ilir Metës, Ilir Kulla ka ironizuar qeverinë lidhur me lirimin e Alvin Berishës nga kampi në Siri. “Alvini është i lirë në Liban. Tani...

Ilir Meta interviste per opinion
Aktualitet 10:46 - 6 Nentor, 2018

Ilir Meta një histori “dashurie” me krimin dhe korrupsionin

Prej më shumë se 72 orësh ka plasur një debat i fortë politik në lidhje më një akt politik të presidentit Ilir Meta. Në shkelje të...

Aktualitet 22:46 - 1 Nentor, 2018

Video- CNA.al e paralajmëroi/ Fahri Balliu pajton Metën me Doshin

Ditën e sotme deputeti socialist, Tom Doshi dhe Presidenti, Ilir Meta kanë marrë pjesë në drekën e 90-vjetorit të ditëlindjes së kardinalit Ernest Troshani. Kjo drekë...

Aktualitet 20:27 - 23 Qershor, 2018

“Shpërthen” ish-këshilltari i Fatos Nanos/ Akuza të forta qeverisë

Ilir Kulla, ish-këshilltari i Fatos Nanos, në kohën kur ky i fundit mbante detyrën e kryeministrit, është shprehur me tone mjaft kritike në lidhje me mundësinë...

Kryesore 19:23 - 23 Qershor, 2018

600 mijë refugjatë sirianë në Shqipëri?/ Këshilltari i Metës lëshon “bombën”

Këshilltari i Presidentit për Sigurinë Kombëtare, Ilir Kulla ka folur sot në lidhje me mundësinë e ngritjes së kampeve për refugjatët sirianë në Shqipëri. I ftuar...

Aktualitet 22:55 - 10 Tetor, 2017

Ilir Kulla zbulon fuqinë që mund të përmbysë regjimin e Kim Jong un

Analisti i çështjeve të sigurisë, Ilir Kulla i ftuar në “360 Gradë”, në Ora News, gjatë fjalës së tij, u shpreh se nuk janë SHBA-të ato...

Aktualitet 14:35 - 7 Tetor, 2017

Fotot/Ilir Meta i përgjigjet Ramës me pistoletë në dorë

Presidenti Ilir Meta është fotografuar me pistoletë në dorë pas përfundimit të Asamblesë socialistë kut nuk u ndalën akuzat për LSI-në. Fotot janë bërë publike nga...

Aktualitet 17:51 - 25 Korrik, 2017

Kastriot Myftaraj bast publik me Ilir Kullën/Kur do arrestohet Ilir Meta

Gazetari dhe analisti Kastriot Myftaraj ka zbuluar dhuratën e parë që ka marrë sot Presidenti i ri i vendit, Ilir Meta. Duke komentuar një drekë të...

Aktualitet 22:18 - 5 Korrik, 2017

Shpërthen analisti nga fitorja e Ramës/Ju më kollaj ndërroni kombësi sesa parti

Analisti Ilir Kulla, i cili njihet për mbështetjen e tij ndaj Ilir Metës, ditën e sotme ka reaguar për herë të parë për fitoren Edi Ramës....

Aktualitet 08:20 - 31 Maj, 2017

Ilir Kulla zbërthen listën e Bashës/Qytetet me kandidatët më të fortë dhe më të dobëtit

Debati për listat e Partisë Demokratike, brenda të cilave Lulzim Basha nuk ka përfshirë shumë prej atyre që përfaqësonin “kastën e vjetër” në PD është bërë...

Aktualitet 22:42 - 30 Maj, 2017

Ilir Kulla e shfaq publikisht pakënaqësinë/Lista e Korçës është më e dobëta që ka ekzistuar

Në debatin në “Studio e Hapur”, Ilir Kulla ka thënë se i ka parë lista dhe ka shumë pakënaqësi në lidhje me to, pasi në shumë...

Aktualitet 22:28 - 30 Maj, 2017

Ilir Kulla: Kjo është arsyeja pse mendoj se Berisha nuk e bëri listën e Bashës

Ilir Kulla gjatë fjalës së tij te “Studio e Hapur”, te Eni Vasili ka treguar arsyen, se pse ai mendon se listën e Bashës nuk e...

Aktualitet 22:04 - 30 Maj, 2017

Ilir Kulla lexon mesazhin që Jozefina Topalli i dërgon live/Duhet ta lexoj se sapo ma ka nisur

Ilir Kulla në studion e Eni Vasilit ka ndërprerë në mes Arjan Çanin, teksa ka kërkuar të lexojë mesazhin që Jozefina Topalli i ka dërguar live...

Aktualitet 21:50 - 30 Maj, 2017

Cili është deputeti që e dinte që nuk do të ishte në listë, por rrinte roje te çadra?

Ilir Kulla i ftuar mbrëmjen e sotme në Neës24, te Eni Vasili ka treguar një bisedë që disa ditë më parë ai ka bërë me një...

Aktualitet 18:56 - 28 Maj, 2017

Ilir Kulla tregon deputetin e PD që është kushëriri i Ilir Metës

Analisti Ilir Kulla është përplasur ashpër me komentuesit në rrjetet sociale. Në një status në rrjetet sociale, Kulla i drejtohet drejtuesit të portalit CityNews.al, Elvi Fundo,...

Aktualitet 23:31 - 19 Maj, 2017

Foto-Emri/Zbulohet kandidati i parë për ministër teknik

Analisti Ilir Kulla i është bashkuar temës më të komentuar të dy ditëve të fundit, se cilët do të jenë ministrat teknikë të propozuar nga Lulzim...

Aktualitet 13:59 - 6 Maj, 2017

Tërheqja e Ramës në Kavajë/Çfarë paralajmëroi Ilir Kulla pak ditë më parë

Vetëm një ditë më parë, kryeministri Edi Rama ka tërhequr kandidatin e PS në Kavajë, duke anuluar zgjedhjet e parakohshme, që ishin parashikuar ditën e nesërme....

Aktualitet 22:00 - 3 Maj, 2017

Ilir Kulla zbulon politikanët e përfshirë në krizë/Janë vetëm dy!

Analisti Ilir Kulla ka komentuar krizën e thellë politike që ka mbërthyer prej muajsh vendin. Kulla tha në një studio televizive se nuk ka krizë te...

Aktualitet 09:57 - 3 Maj, 2017

Ironizon Ilir Kulla/Ja kur bëhen zgjedhjet me kushtet e reja të Bashës

Analisti Ilir Kulla ka ironizuar me kushtet që kreu i opozitës, Lulzim Basha, i vë kryeministrit Edi Rama për zgjidhjen e ngërçit politik. Në një reagim...

Aktualitet 22:26 - 27 Prill, 2017

Ilir Kulla: Meta President na rikthen në kohën e Berishës

Analisti Ilir Kulla ka folur mbrëmjen e sotme në një studio televizive për zgjedhjen e Ilir Metës President të Republikës. Kulla ka thënë se projekti i...

Aktualitet 23:29 - 25 Prill, 2017

Çani: Meta në pozicion të vështirë!/Kulla: Po të kishte ngritur çadër, do kishte …!

Analisti Ilir Kulla është përplasur me moderatorin Arjan Çani në studion e emisionit “Studio e Hapur” të Eni Vasilit. Teksa është diskutuar kriza politike në vend,...

Aktualitet 23:07 - 25 Prill, 2017

Berisha politikani i vetëm që flet me vepra!/Pritet reagimi i tij

Analisti Ilir Kulla ka komentuar takimet e sotme mes krerëve të politikës dhe dy negociatorëve të BE, të cilat përfunduan pa rezultat. Kulla u ndal dhe...

Aktualitet 22:38 - 25 Prill, 2017

Analisti sulmon negociatorët e BE dhe Ramën/Vegla të Sorosit!

Analisti Ilir Kulla ka sulmuar ashpër kryeministrin Edi Rama dhe negociatorët e BE. Kulla tha se në ka gjë të pamoralshme në vend është që BE...