Connect with Us

All posts tagged "ilace"

krimi i organizuar
Aktualitet 17:11 - 29 Qershor, 2019

Kontrabandonin ilaçe/ Tre të arrestuar në Korçë

Një operacion antidrogë i policisë së Korçës ka përfunduar me tre të arrestuar. Ata u kapën me një sasi medikamentesh të dyshuara si kontabandë. Ndërkaq, policia...

Life Style 19:26 - 24 Qershor, 2019

Mjekët ngrejnë alarmin/ Këto ilaçe të zakonshme mund të shkaktojnë sëmundjen e rrezikshme

Një lloj i zakonshëm i ilaçeve me recetë ka qenë i lidhur me një shans pothuajse 50 përqind më të lartë për tu prekur nga demenca....

dhimbje koke
Aktualitet 13:10 - 29 Maj, 2019

Dhimbja e kokës është e padurueshme? Zbuloni si mund ta “shëroni” me disa mënyra natyrale

Për disa njerëz dhimbja e kokës kthehet në diçka të padurueshme për ta dhe drejtohen menjëherë tek mjeku për të marrë medikamente. Por ekzistojnë edhe disa...

Ilace per te semuret me kancer
Life Style 16:10 - 12 Mars, 2019

‘The Guardian’ ngre alarmin/Ilaçet fallso po rrezikojnë jetën e njerëzve

Ilaçe të skaduara, të falsifikuara dhe me cilësi të dobët, bëjnë që çdo vit në botë të vdesin rreth 250.000 fëmijë pas konsumit të tyre për...

Life Style 15:53 - 6 Mars, 2019

Zbuloni 20 produktet ushqimore që ulin presionin e lartë të gjakut

Në të shumtën e rasteve, presioni i lartë i gjakut nuk shfaq simptoma të mirëfillta, mirëpo në heshtje mund të shkaktojë probleme serioze shëndetësore si: atak...

leng portokalli i kuq
Aktualitet 12:18 - 31 Janar, 2019

Lëngu i portokallit të kuq/Ja pse duhet ta pijnë personat që marrin ilaçe

Kur pimë ilaçe duhet të tregohemi akoma më të kujdesshëm me ushqimet që konsumojmë. Portokalli i kuq është një frut që përmban vitamina dhe potasium, por...

Life Style 16:10 - 29 Janar, 2019

Kujdes! Ky frut nuk duhet konsumuar kurrësesi nëse je me ilaçe

Portokalli i kuq është një frut që përmban vitamina dhe potasium, por ai mund t’ju bëjë më shumë keq se sa mirë në rast se po...

Emisioni fiks Fare publikon skandalin
Aktualitet 21:10 - 25 Janar, 2019

Fiks Fare publikon skandalin/ Mjeku në Gjermani, pacientët pa ilaçe; Drejtoresha: Bëni si të bëni deri më 4 shkurt

Një banor i Ndroqit ankohet në Fiks Fare se janë burrë e grua dy pleq të sëmurë që kanë mbetur pa ilaçe, sepse mjeku ka marrë...

ushqime kurative
Aktualitet 14:37 - 17 Janar, 2019

Hiqni dorë nga ilaçet/Këto ushqime e bëjnë punën më së miri

Mjalti Manuka Mjalti Manuka prodhohet në Zelandën e Re, nga nektari i pemës së manuka-s, emri shkencor i së cilës është Leptospermum scoparium.  Ai është i...

Aktualitet 22:53 - 23 Dhjetor, 2018

Harroni ilaçet përdorni vetëm ujë me limon, nëse keni këto probleme shëndetësore

Aknet Nëse vuani nga aknet, uji me limon mund t’ju ndihmojë që të ulni irritimin dhe të shmangni kthimin e tyre në të ardhmen.  Gjithçka që...