Connect with Us

All posts tagged "IKMT"

Lajme 14:04 - 11 Shkurt, 2020

Video-Dy kilogram eksploziv/ IKMT shemb objektin 4-katësh në Durrës

Inspektorati Kombetar i Mbrojtjes se Territorit ka shembur sot me shpërthim të kontrolluar një objekt në qytetin e Durrësit. Për objektin katër katësh u përdorën 2...

Kronika 20:32 - 6 Shkurt, 2020

Aksioni i IKMT-së/ Pronarët e tokës përplasen me inspektorët: Duan të na grabisin

IKMT ka nisur një aksion për shembjen e një objekti në formë kioske si dhe një lavazhi brenda një territori të rrethuar në zonën e ish-Nishërakut...

Lajme 12:12 - 31 Janar, 2020

Aksioni i IKMT për prishjen e banesave/ Qytetari: Policia bashkiake më tërhoqi zvarrë nënën, jam i dëmtuar

Prej mëngjesit të sotëm IKMT ka nisur aksionin për shembjen e 10 banesave te ish-drejtoria e Ujësjellës Kanalizimeve në Tiranë. Kjo ka shkaktuar tensione mes banorëve...

Kronika 10:12 - 10 Janar, 2020

IKMT vijon aksionin në Astir/ Pritet shembja me shpërthim i objektit 6-katësh

IKMT do të vijojë edhe ditën e sotme aksionin në zonën e Astirit, në Tiranë, për të shembur të tjera ndërtesa, që preken nga projekti i...

Lajme 09:22 - 9 Janar, 2020

Aksioni i IKMT tek Astiri/ “Paralizohet” qarkullimi në Tiranë

Aksioni i nisur nga IKMT që prej mëngjesit të sotëm në zonë e Astirit ka “paralizuar”qarkullimin në kryeqytet. Bllokimi i segmentit te zona e Astirit prej...

Lajme 09:10 - 9 Janar, 2020

Përfundon aksioni tek Astiri/ Shkon në 41 numri i banesave të prishura

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka dhënë njoftimin zyrtar mbi aksionin e nisur mëngjesin e sotëm në zonën e Astirit. Sipas njoftimit, IKMT ka prishur...

Sociale 08:03 - 9 Janar, 2020

IKMT “mësyn” banesat në orën 06:00 të mëngjesit/ Bllokohet qarkullimi në Unazën e Re

Prej orës 06:00 të mëngjesit të sotëm, IKMT ka rifilluar aksionin për prishjen e banesave të tjera që preken nga projekti i Unazës së Madhe në...

Politikë 18:21 - 8 Janar, 2020

Projekti i Unazës së Madhe/ IKMT nis nesër shembjen e të tjera objekteve

IKMT do të nisë nesër aksionin për prishjen e të tjera objekteve, në kuadër të projektit të Unazës së Madhe. IKMT bën me dije se aksioni...

Kronika 10:10 - 16 Dhjetor, 2019

U dëmtuan nga tërmeti/ IKMT nis shembjen e shtatë ndërtesave në Laç

Mëngjesin e sotëm, IKMT ka nisur shembjen e shtatë ndërtesave në Laç, të cilat pas tërmetit të 26 nëntorit u vlerësuan si të pabanueshme. Pas shembjes...

Lajme 17:00 - 6 Dhjetor, 2019

Dyshohet se shpërdoruan detyrën/ Lihen të lirë tre inspektorët e IKMT-së

Gjykata e Beratit lë të lirë tre inspektorët e Inspektoratit Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit, të cilët akuzohen se lejuan ndërtimin e banesave pa leje. Mësohet...

Lajme 10:07 - 29 Nentor, 2019

U vlerësuan si të pabanueshëm/ IKMT prish 2 pallate në Durrës

Inspektorati Kombetar i Mbrojtjes se Territorit pas vleresimit si të pabanueshem për shkak të dëmtimeve nga tërmeti i 26 Nëntorit, ka prishur 2 pallate pesë katësh...

Sociale 09:40 - 15 Nentor, 2019

Shemben dy banesa të tjera në Astir/ IKMT publikon pamjet e aksionit

Inspektorati Kombëtar i Mjedisit dhe Territorit ka shembur mëngjesin e sotëm dy banesa të tjera në zonën e Astirit, që preken nga projekti i Unazës së...

Politikë 18:28 - 12 Nentor, 2019

Përfundon aksioni i IKMT në Astir/ Shemben 33 banesa, 13 të lënduar

Përfundon aksioni i Inspektoriatit Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit në zonën e Astirit, i nisur që në orët e para të mëngjesit të sotëm. Lajmi për...

Sociale 15:17 - 12 Nentor, 2019

Të 33 objektet do të prishen sot/ IKMT bën bilancin e objekteve të shembura

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit bën me dije se sot do të prishen 33 objekte në zonën e “Astirit”. Sipas njoftimit të IKMT, deri tani...

Politikë 10:17 - 12 Nentor, 2019

Aksioni i IKMT tek Astiri/ Reagon Hajdari: Kriminelët futen nëpër lista partish

Deputetja e opozitës, Rudina Hajdari ka reaguar lidhur aksionin e IKMT tek Unaza e re. Sipas Hajdarit kjo që po ndodh tek Astiri, është aksion kundër...

Politikë 09:51 - 11 Nentor, 2019

IKMT i paralajmëroi të dalin nga shtëpitë/ Banorët e Astirit protestojnë me sfurqe në duar

Banorët e Astirit e kanë nisur me protestë këtë javë pas një njoftimi që kanë marrë nga Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit (IKMT) për t’u...

Kronika 09:38 - 8 Nentor, 2019

Sulmi me gurë ndaj punonjësit të IKMT-së te Astiri/ 1 në pranga, 7 të tjerë në kërkim

Policia e Tiranës ka proceduar 9 persona për sulmin me gurë e sende të forta ndaj punonjësve të IKMT-së dhe punonjësve të Policisë. Më datë 07.11.2019,...

Kronika 11:37 - 7 Nentor, 2019

Përleshje në Astir/ Banorët e Unazës plagosin rëndë punonjësin e IKMT

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot paradite në “Astir” me banorët e kësaj zone dhe një prej punonjsëve të IKMT. Sipas IKMT, gjatë kryerjes se...

Lajme 11:58 - 25 Tetor, 2019

Aksioni për prishjen e disa objekteve në Radhimë/ Banorët iu dalin para fadromave

Përplasje të ashpra mes dhe banorëve të Radhimës dhe punonjësve të IKMT të kanë ndodhur paraditen e sotme gjatë aksionit për prishjen e disa banesave dhe...

Sociale 08:19 - 21 Gusht, 2019

Skandali me turistët spanjollë/ Shembet restoranti “Panorma”

Disa ditë pas skandalit, ku një grup turistësh u dhunuan nga pronari i një restoranti në Himarë, IKMT ka nisur sot shembjen e tij. Mësohet se...

Aktualitet 15:00 - 18 Korrik, 2019

Prishën lokalin në Ksamil/ Banorët sulmojnë me gurë punonjësit e IKMT-së

Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka filluar sot aksionin për prishjen  e një lokali në Ksamilit ndërsa janë sulmuar nga banorët e zonës. Banorët kanë qëlluar...

Aktualitet 20:41 - 16 Korrik, 2019

Denoncimi i Berishës/ Reagon ashpër IKMT: Tritoli nuk mbahet si çantë dore

Ish kryeministri Sali Berisha publikoi më herët denoncimin e një qytetari i cili shkruante se mbrëmë punonjës të IKMT kanë shkuar për të shembur banesat e...

Aktualitet 18:58 - 16 Korrik, 2019

Shkojnë të shembin banesat te “Unaza e Re”/ Ju shpërthen tritoli në makinë

Ish kryeministri Sali Berisha ka bërë publik në rrjetet sociale denoncimin e një qytetari i cili shkruan se mbrëmë punonjës të IKMT kanë kanë shkuar për...