Connect with Us

All posts tagged "iftar"

Sociale 20:45 - 23 Prill, 2020

Nesër fillon Ramazani/ Kreu i KMSH-besimtarëve: Agjëroni individualisht, s’do ketë iftare dhe adhurime në xhami

Këtë muaj Ramazani, besimtarët shqiptarë nuk do të mund të falen në xhami dhe nuk do të mund të hanë iftare si vitet e tjera. Kreu...

Aktualitet 21:07 - 31 Maj, 2019

Nata e Kadrit/ Rama shtron iftar në Kryeministri

Në kuadër të muajit të Ramazanit, kryeministri Edi Rama ka shtruar iftar në Kryeministri. Të ftuar në këtë fitar janë përfaqësues të besimit mysliman si dhe...

Aktualitet 11:53 - 17 Maj, 2019

“A e di çfarë është etika?”/Pasi shtroi iftar për 310 njerëz, reperi shqiptar akuzohet nga komentuesit

Reperi i njohur shqiptar Capital T, ka bërë një gjest të mirë ditën e djeshme, ku shtroi iftar për 310 persona në strehimoren në menaxhim të...

Aktualitet 19:24 - 11 Qershor, 2018

Ka ndodhur gjatë Iftarit/ 70 persona helmohen në restorant

Drejtori i Spitalit ka konfirmuar se rreth 70 persona kanë kërkuar ndihmë mjekësore që nga data 08 qershor, me dyshimin se ata janë helmuar në restorantin...

Kryesore 11:41 - 16 Korrik, 2015

Prifti në iftar? Kaos entropik

Nga Artan FUGA   Tjeter eshte bashkepunimi, toleranca, mirekuptimi fetar midis feve te ndryshme. Keto jane shume mire dhe ka vend te zhvillohen. Por tjeter eshte...

Aktualitet 22:09 - 14 Korrik, 2015

Rama shtron Iftar në oborrin e Kryeministrisë

Kryeministri Edi Rama ka shtruar mbrëmjen e së martës një Iftar, me rastin e muajit të Ramazanit në Kryeministri. Kreu i qeverisë u shpreh se Iftari...