Connect with Us

All posts tagged "idrizi"

Politikë 12:26 - 20 Tetor, 2020

Protesta e PDIU zhvendoset në Kryeministri/ Idrizi: Rama nuk ka këllqe t’i thotë ministrit grek të heq ligjin e luftës

Kreu i PDIU-së, Shpëtim Idrizi ka protestaur sot sëbashku me mbështetësit e tij përpara ministrinë e Jashtme, ku zbarkoi ministri i jashtëm grek Nikos Denias. Ndërkohë...

Ministri grek në Tiranë/ Përshkallëzohet protesta e PDIU, simpatizantët përplasen me policinë
Politikë 11:23 - 20 Tetor, 2020

Ministri grek në Tiranë/ Përshkallzohet protesta e PDIU, simpatizantët përplasen me policinë

Protesta e mbajtur përballë Ministrisë së Jashtme nga aktivistët e PDIU-së, ka degraduar në përplasje mes policisë dhe protestuesve. Tensionet midis policisë së shtetit dhe protestuesve...

Politikë 14:25 - 22 Shtator, 2020

Zgjerimi detar i Greqisë/ Idrizi: Nuk kemi asnjë lloj transparence nga pala shqiptare

Kreu i PDIU, Shpëtim Idrizi ka zhvilluar sot një takim me përfaqësues të shoqërisë civile ku u diskutua çështja e detit me Greqinë. Idrizi tha se...

Miratimi i Kodit Zgjedhor/ Basha: Rama e hodhi hapin e fundit drejt greminës
Politikë 13:38 - 9 Shtator, 2020

Lulzim Basha, simboli i opozitës së përçarë

Kryetari i Republikës së re, Lulzim Basha po përpiqet që të shesë një “Opozitë të bashkuar”, një front kundër Ramës, duke shpallur ofertë të tyre si...

PD ndez “motorët” për zgjedhjet/ Brenda tetorit caktohen drejtuesit politikë në qarqe
English 09:35 - 7 Korrik, 2020

Letter from a Democrat/ What the DP should do to overthrow Rama

As a lover of right-wing ideas, a DP sympathizer. Today i am finally convinced that the right has totally lost its mission, its vision. Why? Today...

Lajme 14:21 - 22 Qershor, 2020

“Mos harro babain”/ Shpëtim Idrizi thirrje kryeministrit grek për çështjen çame

Në 76-vjetorin e genocidit grek, kreu i PDIU Shpëtim Idrizi i ka bërë thirrje kryeministrit grek të zbatojë marrëveshjen e babait të tij. Ai tha se...

Politikë 15:32 - 13 Qershor, 2020

Manjani zbulon “fajin” që kanë Basha, Vasili dhe Idrizi/ Ku ndryshojnë nga Rama, ligji që duhet pas dekriminalizimit

Ish-ministri i Drejtësisë në qeverinë “Rama 1”, Ylli Manjani ndërsa komenton situatën politike në vend, ka shigjetuar kreun e PD-së, Lulzim Basha, nënkryetarin e LSI-së, Petrit...

PD publikon listën e qarkut Vlorë/ Në garë për deputet 39 kandidatë
Politikë 11:54 - 5 Qershor, 2020

S’kanë të sosur takimet në selinë blu/ Kryemadhi dhe Idrizi takim me Bashën

Kohët e fundit janë intensifikuar takimet në selinë blu, ku ne qendër të diksutimeve është Reforma Zgjedhore. Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi dhe kreu i PDIU...

Politikë 17:59 - 17 Maj, 2020

Idrizi ia thotë hapur Bashës/ “Opozita të bëjë sakrifica ose të ikë në shtëpi”

Kryetari i PDIU-së, Shpëtim Idrizi, nga protesta për shëmbjen e Teatrit u shpreh se opozita duhet të bëjë sakrifica ose të shkojë në shtëpi. Ai tha...

Sport 10:25 - 14 Maj, 2020

Sinan Idrizi fut kampionatin në kaos: Flamurtari nuk zbret në fushë

Flamurtari nuk do të zbresë në fushë më 3 qershor, pa marrë fillimisht garanci me shkrim nga Ministria e Shëndetësisë. Këtë e deklaroi për “Panorama Sport”...

Ish deputeti i PD akuza Bashës/ Po manipulon procesin e përzgjedhjes së kandidatëve
Politikë 11:13 - 2 Maj, 2020

Video-Çfarë ka thënë Basha për LSI dhe PDIU/ Nesër do të qeverisë me “shushunja”  

Në videon e mëposhtme, kryetari i Republikës së re, Lulzim Basha, me zë dhe figurë na jep mendimin e tij për LSI-në dhe PDIU-në, për partitë...

Lajm i Rekomanduar 11:45 - 16 Shtator, 2019

Faktet që “gozhdojnë” Lulzim Bashën dhe tregojnë dështimin e tij

Ka një debat të fortë në lidhje me sjelljen politike të kreut të Partisë Demokratike. A është ai njeriu i duhur, a është vizionari, njeriu që...

Aktualitet 10:22 - 28 Qershor, 2019

Foto-Rama kafe në Vlorë/ Ja me kë u takua

Në kuadër të fushatës elektorale, pasditen e djeshme kryeministri Edi Rama është ndalur në Fier. Por, pas takimeve në Fier, më pas Rama ka udhëtuar drejt...

Aktualitet 13:24 - 15 Maj, 2019

Shpëtim Idrizi bojkoton takimin e Bashës/ Shmang Vangjel Dulen

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka mbledhur sot në një takim krerët e partive aleate, për të diskutuar në lidhje me detajet e aksionit opozitar...

Aktualitet 11:38 - 3 Maj, 2019

Plas në koalicionin opozitar/ Dule apo Idrizi ?

Me datë 23 prill 2019, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha firmosi marrëveshje me partitë e vogla aleate, për krijimin e koalicionit opozitar. Lulzim Basha ka...

Kreu i PDIU-se, Shpetim Idrizi
Aktualitet 14:47 - 1 Maj, 2019

Idrizi takon Bashën/ Opozita, platformë për zgjidhjen e krizës

Kreu i Partisë Drejtësi Integrim dhe Unitet, Shpëtim Idrizi ka zhvilluar sot një takim me kreun e PD-së, Lulzim Basha. Në një prononcim për mediat, pas...

Aktualitet 14:11 - 23 Prill, 2019

Kush është në fakt, koalicioni i Bashës

Sot kryetari i PD-së, Lulzim Basha, edhe pse nuk ka zgjedhje apo fushatë elektorale, për të prodhuar lajm shpalli koalicionin e tij opozitar, të cilin në...

Vangjel Dule , Shpetim Idrizi
Aktualitet 15:21 - 28 Shkurt, 2019

Çfarë e bashkon Dulen me Idrizin apo çamët me grekët?

Dy të kundërta në vend që të largohen, në Shqipëri bashkohen edhe më tepër. Ky është rasti i “dashurisë” së Shpëtim Idrizit me Vangjel Dulen. Dy...

Vangjel Dule , Shpetim Idrizi
Aktualitet 08:33 - 27 Shkurt, 2019

Aleanca Idrizi-Dule, si fitore e Çamërisë

Ka lindur një aleancë e fortë politike në Shqipëri. E pa dëgjuar dhe e pa menduar se mund të ndodhte. Lulzim Basha më në fund ka...

Lulzim Basha pas takimit me aleatet ku u vendos per djegien e mandateve
Aktualitet 11:32 - 19 Shkurt, 2019

Të gjithë aleatët e Lulit që “flirtuan” me Ramën

Opozita po dorëzon mandatet, duke kërkuar largimin e kryeministrit Edi Rama, një qeveri tranzitore dhe zgjedhje të parakohshme. Lulzim Basha shpalli djegien e mandateve një ditë...

Kreu i PDIU, Shpetim Idrizi, kreu i PD, Lulzim Basha
Aktualitet 14:29 - 19 Janar, 2019

Idrizi kundër Bashës/ Shqiptarët duan alternativë

Kreu i PDIU-së, Shpëtim Idrizi, në fjalën e tij në kuadër të 28-vjetorit të themelimit të shoqatës “Camëria”, ndër të tjera ka hedhur kritika të forta...

Aktualitet 12:59 - 9 Nentor, 2018

Thirrjet antishqiptare/ Kërkohet mbledhje urgjente e Këshillit të Sigurisë Kombëtare

Pas thirrjeve nacionaliste dhe antishqiptare që shoqëruan ceremoninë mortore të Kacifas dje në Bularat të Gjirokastrës, ka reaguar kreu i PDIU-së, Shpëtim Idrizi. Në një deklaratë...

idrizi shfrenon gjuhen ndaj qytetarit
Aktualitet 22:44 - 8 Nentor, 2018

“Turp të keni”/ Shpëtim Idrizi shpërthen ndaj Tavos dhe Dules

Pas prezencës së dy deputetëve Vangjel Dule dhe Vangjel Tavo në Bularat ku morën pjesë në ceremoninë mortore të Kontandin Kacifas ku grekët e ardhur lëshonin...