Connect with Us

All posts tagged "ide"

habit ndoka
Politikë 19:31 - 26 Mars, 2020

Ish ministri i Shëndetësisë propozon 5 ide për menaxhimin e situatës nga koronavirusi

Ish ministri i Shëndetsisë Nard Ndoka, teksa ka folur për situatën nga koronavirusi në vendin tonë, ka sugjeruar dhe 5 ide për menaxhimin e situatës. Ndoka...

Blog 13:13 - 24 Dhjetor, 2019

Ende nuk keni blerë dhuratat për Krishtlindje?/ Ja disa ide!

Dhuratat e Krishtlindjes kanë fuqinë të përcjellin më së miri dashurinë kundrejt të afërmëve. Jemi në prag Krishtlindje tashmë, mirëpo ka ende kohë për ata që...

Fashion 11:25 - 28 Qershor, 2019

Si të kombinoheni në këto ditë vere? Ja disa ide interesante

Temperaturat e nxehta vazhdojnë të rriten nga dita në ditë, dhe një veshje sa më e lehtë në trup na ndihmon të rrimë të freskëta dhe...

Fashion 12:25 - 3 Qershor, 2019

Si të kombinoheni që të dukeni sa më “cool”? Ja disa ide fantastike

Sipas metereologëve kjo verë do të jetë shumë e nxehtë dhe duhet të vishemi sa më lehtë . Për ta bërë këtë duhet edhe të kombinohemi...

karfica floke
Fashion 11:25 - 28 Maj, 2019

Keni dasëm? Ja disa ide fantastike se si të modeloni flokët

Nëse doni të dukeni sensuale e të tërhiqni vëmendjen e të gjithëve, iu keshillojmë që të kopjoni një nga modelet e flokëve që shihni në fotot...

Fashion 11:25 - 27 Maj, 2019

Si të dukeni si një modele? Ja disa ide kombinimi

Stina e verës po afron dhe veshjet duhet t’i kemi sa më të lehta. Modelet e mëposhtme na sugjerojnë veshjet më cool të momentit ku edhe...

Fashion 11:53 - 26 Maj, 2019

Veshjet që duhet t’i vishni patjetër këtë verë/ Zbuloni disa ide brilante

Ditët e nxehta të verës po afrojnë dhe garderoba jonë fillon të ndryshojë. Në fotot e mëposhtme do të shihni disa ide brilante që mos të...

Fashion 13:40 - 15 Maj, 2019

Disa ide brilante/Zbuloni çfarë nuk duhet të mungojë në valixhen tuaj këtë verë

Disa njerez preferojnë që pushimet t’i nisin përpara sezonit të nxehtë të verës, dhe në vijim do keni mundësinë që të njiheni me gjithçka duhet të...

Fashion 11:53 - 12 Maj, 2019

Cilat janë çantat më “in” të kësaj vere? Ja disa ide frymëzuese

Llojet e çantave që do të shikoni më poshtë mund t’i mbani gjatë përditshmërisë, por edhe kur shkoni me pushime dhe të jeni të sigurta që...

Fashion 12:53 - 5 Maj, 2019

Kombinimi i pantallonave të bardha/ Zbuloni disa ide interesante

Nëse i adhuroni pantallonat e bardha, por herë pas here keni dilema pasi nuk dini si t’i kombinoni, atëherë ky artikull do ju shpëtojë. Në vijim...

Fashion 12:40 - 5 Maj, 2019

Si të visheni në shtrat? Ja disa ide për pizhamat më ‘in’ këtë sezon

Me ndryshimin e stinëve, duhet të ndryshojmë edhe pizhamet në gardërobë. Llojet e pizhameve që do të shihni më poshtë janë super “in” dhe çdo femër duhet...

Fashion 13:40 - 1 Maj, 2019

Si të vishemi në ditë me shi? Ja disa ide fantastike

Në fotot në vijim do iu njohim me disa lloje kombinimesh të cilat janë më se të përshtatshme për ditët me shi, dhe për më tepër...

Life Style 12:53 - 26 Prill, 2019

Keni zbokth në vetulla? Çfarë e shkakton dhe disa ide si ta hiqni qafe

Përgjithësisht zbokthi në vetulla apo kudo tjetër ku ka qime, është tepër irritues. Në mënyrë që ju ta mbani nën kontroll, dermatologia Ilyse Lefkowicz sqaron se...

Fashion 15:53 - 24 Prill, 2019

Si t’i zbukuroni pushimet tuaja këtë verë? Zbuloni disa ide brilante

Rroba banje, bluza, syze, fustane, këpucë, çanta, pantallona, shapka, paliçeta…gjithçka shihni më poshtë është trendy i kësaj vere, dhe duhet me patjetër t’i fusni në valixhen...

Kuriozitete 14:40 - 22 Prill, 2019

Si ta mbani shtëpinë gjithmonë të pastër? Ja 5 ide brilante

1. Mendoni “pastër” sapo hyni në shtëpi Këpucët s’duhet të lihen kurrsesi tek dera. Edhe me rrobat që ishit jashtë, s’mund të uleni në divan. Ka...

Aktualitet 13:25 - 20 Prill, 2019

Si të kombinohemi këtë fundjavë? Ja 7 ide brilante

Fustanet me vija dhe këpucë me takë katrore Ky është kombinimi më i thjeshtë dhe më i këndshëm pranveror. Lloji i takave e bën shumë të...

Aktualitet 22:30 - 6 Prill, 2019

Çifti i famshëm sapo na dha idenë më “cool” për një tatuazh të përbashkët me partnerin

Dyshja më e famshme e televizionit Chrissy Teigen dhe John Legend tregoi dje tatuazhet e veçanta që kishte bërë në pjesën e brendshme të parakrahut. Në...

Life Style 10:15 - 9 Mars, 2019

5 ide të thjeshta për mëngjes që s’do t’iu shëndoshin dhe do t’ju mbajë të balancuar

Dietologu Keri Glassman thotë se kjo mënyrë këshillohet edhe për ta mbajtur nën kontroll peshën. Gjithsesi, sfida është si ta ushqeni veten dy herë përpara drekës...

Aktualitet 20:30 - 17 Shkurt, 2019

6 super-ide si t’i veshim getat rrjetë pa ngjarë e ekzagjeruar

Getat ose çorapet rrjetë janë një nga trendet që po shohim prej kohësh në stilin e rrugës apo në sfilatat e modës. Këto blogere na frymëzojmë...

ide dhuratash per shen valentin
Aktualitet 23:00 - 7 Shkurt, 2019

Nuk dini se ç’ti dhuroni partnerit?/ Ju sjellim katër ide dhuratash për Shën Valentin

Libër? Një libër është zgjidhja më e mirë, nëse nuk ke asnjë ide për dhuratën që do t’i bësh partnerit për Shën Valentin. Mund ti dhurosh...

Cifti i lumtur,tregon perceptimin per dashurine
Aktualitet 22:40 - 7 Shkurt, 2019

Ҫifti i lumtur/Zgjidh njё nga tre çiftet dhe do tё zbulosh idenё tёnde mbi dashurinё

Ҫifti i parё Ti mendon se tё dy partnerёt duhet tё sakrifikojnё diҫka nga vetja pёr tё qenё tё lumtur. Lumturinё duhet ta kёrkojnё tё dy...

Fashion 16:25 - 6 Shkurt, 2019

28 ide kombinime që mund t’i kopjojmë çdo ditë të shkurtit

Shkurti erdhi dhe dimri është drejt fundit! Ne po kërkojmë për frymëzim stili më shumë se kurrë më parë dhe jemi shumë të lumtura, që blogeret...

shoqeri me ishin
Aktualitet 13:20 - 31 Janar, 2019

Shok me ishin/Ide e mirë apo lëre fare?!

Mund t’i ndodhë të gjithëve. Ti del me dikë për muaj me radhë, por vjen një moment dhe e kupton që gjërat s’po funksionojnë. Gjithsesi, ish-i...