Connect with Us

All posts tagged "Ibrahimi"

Politikë 11:31 - 7 Maj, 2020

“Kuvendi t’i “lajë duart” në raport me SPAK”/ Ibrahimi: Të ngrihen rrogat për prokurorët

Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi zhvilloi paraditen e sotme një mbledhje online me drejtuesit e institucioneve të pavarura mbi situatën e shkaktuar nga koronavirusi. Në fjalën...

Kronika 14:53 - 19 Shkurt, 2020

Prokurori belg zbarkon në Tiranë për luftën kundër krimit dhe pastrimin e parave

Kryetari i Këshillit të Lartë të Prokurorisë, Gent Ibrahimi bashkë me Zëdhënës Kryetari i Këshillit, Alfred Balla dhe anëtarët Bujar Sheshi dhe Sandër Beci pritën sot...

Lajme 13:56 - 4 Shkurt, 2020

Perla e radhës/ Debati i pazakontë, anëtarët e KLP “prindër” të prokurorëve

Një debat i pazakontë është zhvilluar një mbledhje e Këshillit të Lartë të Prokurorisë së datës 27 dhjetor 2019, mes anëtarit të KLP Tartar Bazajt dhe...

Lajme 09:48 - 1 Shkurt, 2020

Anëtari i KLP “qan” se nuk mori kartolinë për Vitin e ri/ I kërkon llogari Gent Ibrahimit

Reforma në Drejtësi, e trumbetuar fort nga mazhoranca socialiste si një arritje e madhe në luftën kundër krimit, ka nxjerrë tashmë edhe disa nga institucionet e...

Kronika 12:35 - 24 Dhjetor, 2019

Ibrahimi vizitë në Prokurorinë e Elbasanit/ Propozohen dy kandidatë për drejtimin e këtij institucioni

Kreu i Këshillit të Lartë të Prokurorisë, Gent Ibrahimi ka zhvilluar sot një vizitë në Prokurorinë e Elbasanit. Sipas BË, në këtë takim janë propozuar dy...

Kronika 14:45 - 12 Dhjetor, 2019

Ibrahimi tregon si do të zgjidhet kreu i SPAK/ Vlerësohet në 7 kritere, intervistat do jenë publike

Kreu i Këshillit të Lartë të Prokurorisë, Gent Ibrahimi ka bërë të ditur sot se me datë 18 Dhjetor do të intervistohen kanidatët për kryetar të...

Politikë 17:33 - 20 Nentor, 2019

Meta takim me Gent Ibrahimin/ Diskutime për SPAK dhe garën për kryeprokuror

Presidenti Ilir Meta ka zhvilluar pasditen e sotme një takim me Kryetarin e Këshillit të Lartë të Prokurorisë, Gent Ibrahimi. Takimi mes palëve u bë pas...

Politikë 12:00 - 14 Nentor, 2019

Kush do të jetë Kryeprokurori i ri?/ Gent Ibrahimi mesazh të fortë Kuvendit

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka bërë sot renditjen e tre kandidatëve për Prokuror të Përgjithshëm, ku i pari në listë me 459 pikë është renditur...

Kronika 10:48 - 7 Nentor, 2019

“Arjan Ndoja zbardh përplasjet”/Arta Marku i tregon dhëmbët KLP-së

Atentati mafioz që u shënua pak ditë më parë ndaj prokurorit të Durrësit Arjan Ndoja dhe dy personave që e shoqëronin, ndër të tjerash ka nxjerrë...

Vetingu 12:11 - 22 Tetor, 2019

Ibrahimi pret zyrtarët e lartë të SHBA/ Zbulohen detajet e takimit

Kryetari i Këshillit të Lartë të Prokurorisë, Gent Ibrahimi ka zhvilluar sot një takim me Jorgan K. Andreës, Zv. Ndihmës Sekretar Amerikan i Shtetit. Jorgan K....

Politikë 11:22 - 18 Tetor, 2019

SPAK si “bombë me sahat”?/ Përmeti: Të dënohen politikanët e 30 viteve

Deputeti i Bindjes Demokratike, Andi Përmeti gjatë fjalës së tij sot në Komisionin Parlamentar të Ligjeve, ku po raporton kreu i KLP-së, Gent Ibrahiimi, është shprehur...

Kronika 14:33 - 24 Shtator, 2019

Reforma në Drejtësi/ Gent Ibrahimi: Ja pse po vonohet ngritja e SPAK

Kreu i Këshillit të Lartë të Prokurorisë, Gent Ibrahimi ka qënë i pranishëm sor në një seancën dëgjimore në Komisionin e Pavarur të Monitorimit të Zbatimit...

Kronika 10:41 - 2 Shtator, 2019

Mblidhet KLP/ Kandidatët në fazën finale të Vettingut, gati ngritja e SPAK

Ditën e sotme Këshilli i Lartë i Prokurorisë po zhvillon mbledhjen e parë pas pushimeve. Në fillim të mbledhjes së sotme, kreu i KLP-së, Gent Ibrahimi...

Aktualitet 13:15 - 8 Korrik, 2019

Intervistat për SPAK/ Ibrahimaj tregon pse nuk u lejuan mediat

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka filluar sot intervistat me kandidatët për Strukturën e Posaçme Antikorrupsion, e njohur ndryshe si SPAK. Këto intervista janë mbajtur larg...

Keshilli i Larte i Prokurorise, mbledhje
Aktualitet 08:52 - 5 Prill, 2019

Shpërthejnë përplasjet për Reformën në Drejtësi/ Gent Ibrahimi kërcënon me dorëheqje

Rikthehen debatet sa i takon Reformës në Drejtësi. Shembja e sistemit aktual dhe futja në gjyqësor e personave jo të korruptuar duket se është një mision...

Aktualitet 15:37 - 19 Mars, 2019

Gara për kryeprokuror dhe SPAK/ Flet Gent Ibrahimi

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka hapur sot garën për zgjedhjen e Prokurorit të Përgjithshëm. Pas përfundimit të mbledhjes, kreu i KLP-së Gent Ibrahimi është shprehur...

Gazetarja Klodiana Lala, ne deklarate per mediat
Aktualitet 12:28 - 22 Shkurt, 2019

Klodiana Lala “zë ngushtë” kreun e KLP-së

Grupet parlamentare të opozitës, depozituan në datë 29 janar një kallëzim penal për Kryeprokuroren e Përkohshme Arta Marku dhe i kërkuan KLP-së shkarkimin e saj, për shkelje ligjore sipas...

Mbledhja e Keshillit te Larte te Prokurorise
Aktualitet 13:08 - 2 Shkurt, 2019

KLP përfshihet në skandal/ Thellohet paligjshmëria  

Kryetari i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili është shprehur mjaft i ashpër në drejtim të Këshillit të Lartë të Prokurorisë, për të cilin thekson se...