Connect with Us

All posts tagged "i"

Politikë 21:56 - 8 Nentor, 2019

Presidentja e ardhshme e Komisionit Europian: Nëse nuk ka bisedime anëtarësimi, me Shqipërinë dhe Mqedoninë e Veriut projekte të përbashkëta

Në një fjalim programatik në Berlin, presidentja e ardhshme e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen ka prezantuar prioritetet e politikave të ardhshme të BE, ku...

Aktualitet 14:10 - 8 Mars, 2019

Dënime me burg për Menduh Thaçin dhe ish-zyrtarë të tjerë

Gjykata Penale në Shkup i caktoi të premten dënimin me burg Menduh Thaçit, kryetar i Partisë Demokratike Shqiptare dhe pesë ish-anëtarëve të Komisionit Shtetëror të Zgjedhjeve...

Aktualitet 15:37 - 28 Tetor, 2018

Foto-Aksident tragjik në Itali/ I riu shqiptar ndërron jetë

Një 22-vjeçar shqiptar ka humbur jetën në një aksident tragjik në Reggio Emilia në Itali. Mediat italiane raportojnë se aksidenti i rëndë ka ndodhur mëngjesin  e...

Aktualitet 21:29 - 29 Janar, 2017

Lajm i keq për Edi Ramën/Çfarë do të ndodhë me Trump President!

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka sjellë një lajm të keq për kryeministrin Edi Rama nga SHBA. Nga qyteti i Elbasanit, ku qëndroni menjëherë pas...

Aktualitet 09:59 - 28 Janar, 2017

Shtypi i ditës, e shtunë 28 janar

Të dashur lexues, ju ftojmë të njiheni me titujt kryesorë të gazetave shqiptare dhe kosovare për ditën e sotme, 28 janar 2017. Gazeta “Sot” hapet me...

Aktualitet 11:13 - 24 Janar, 2017

Dorëzimi vullnetar i armëve/Ja sa qytetarë i përgjigjen thirrjes së policisë

Qytetarët në mbarë Shqipërinë vijojnë t’i përgjigjen thirrjes së policisë për dorëzimin e armëve. Ditën e sotme, policia ka njoftuar për dorëzimin vullnetar të armëve nga...

Aktualitet 10:24 - 23 Janar, 2017

Basha: Ndryshimi i politikës, urgjencë kombëtare

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, deklaroi sot se një grusht i vogël njerëzish kontrollojnë pasuritë dhe gjithë pushtetin politik e ekonomik të vendit, ndërsa shumica...

Aktualitet 22:03 - 22 Janar, 2017

Gati për të hedhur bomba mbi Berlin/Kapet terroristi i lidhur me 18-vjeçarin shqiptar

Dy ditë pas arrestimit të terroristit shqiptar në Austri, është arrestuar një bashkëpunëtor i tij. Policia gjermane sqaron se arrestimi i tij është bërë teksa po...

Kuriozitete 14:15 - 16 Janar, 2015

Gruaja që i nxjerr sytë “jashtë”

Kim Goodman tashmë njihet pothuajse në të gjithë botën, që kur u fut në Librin e Rekordeve Guinness. Rekordi i saj është shumë i çuditshëm përderisa...

Life Style 11:26 - 7 Dhjetor, 2014

Caji i bërë nga degët e dardhës pastron veshkat dhe përmirëson pamjen

Për 3-4 muaj të konsumit të rregullt të çajit do të zhduken “fluturat” para syve, përmirëson pamjen, dhe përmirëson funksionimin e veshkave. Merreni një degë të...

Life Style 11:16 - 7 Dhjetor, 2014

Lëngu i karrotës i mahnitshëm për lëkurën tuaj

Vitamina A në lëngun e karrotës nxit ripërtëritjen e shëndetshme të lëkurës. Lëngu i freskët i karrotës pasuron trupin tuaj me antioksidantë. Vitamina C në lëngn...

Life Style 20:40 - 6 Dhjetor, 2014

Atë që muaji i lindjes parashikon për ju..

Ju nuk e dini ndoshta , por muaji i juaji i lindjes mund te influencoje shume,gjate gjithe jetes tuaj. Janar Personat te lindur ne janar jane...

Life Style 20:29 - 6 Dhjetor, 2014

Çfarë i bën meshkujt të qajnë

Lotet e nje mashkulli na prekin gjithmone, sepse mbi te gjitha ato qajne ne qetesi dhe ne fshehtesi. Edhe pse, sot,ato lene pak me shume lote...

Uncategorized 20:11 - 6 Dhjetor, 2014

Bëhuni gati për iPhone 6S

Apple po merr parasysh që të hedhë në treg dy telefonë brenda vitit duke nisur nga që vitit 2015. Tradicionalisht, kompania amerikane ka nxjerr në shitje...