Connect with Us

All posts tagged "i madh"

Blog 09:23 - 11 Shkurt, 2020

A është një lider i lindur, fëmija më i madh i familjes?

Të gjithë e dinë se fëmijët e parëlindur janë udhëheqës natyralë, të dytët janë rebelë, dhe më të vegjlit janë të llastuar me besim të tepruar...

Aktualitet 18:44 - 8 Korrik, 2019

“Ilir Meta ka një hall të madh”/ Andi Përmeti: Keqardhje për demokratët që e shpallën hero

Deputeti i Bindjes Demokratike Andi Përmeti në seancën e posaçme për krijimin e komisionit Hetimor për shkarkimin e Ilir Metës deklaroi se presidenti i republikës ka...

zjarr masiv
Aktualitet 14:37 - 10 Mars, 2019

Zjarr i madh/ Digjen pesë hektarë pyje

Një zjarr i madh ka përfshirë kodrat mes Tiranës dhe Matit, në vendin e quajtur Mali i Hithit. Mësohet se nga flakët që po përhapen me...

gjoks simpson
Life Style 22:50 - 1 Prill, 2018

Problemet që has kur ke një gjoks të madh !

Ju mund të jeni vërtetë të dhënë pas gjoksit të madh, ama vetëm femrat të cilat e kanë një të tillë, e dinë çfarë problemesh hasin!...

Showbizz 19:47 - 15 Shtator, 2015

Ja pse i duket më i madh gjoksi Kylie Jennerit (Foto)

Kylie Jenner konsiderohet si njëra ndër femrat më seksi. Emri i saj është lakuar disa herë në mediat rozë për shkak të gjoksit të saj i...

Kuriozitete 13:02 - 14 Qershor, 2015

Peshkaqeni më i madh në botë

Janë publikuar pamje të reja nga ai që njihet si Deep Blue. Ai është peshkaqeni më i madh në botë dhe është filmuar nga një ekip i...

Kuriozitete 12:15 - 23 Maj, 2015

Hoteli më i madh në botë ndërtohet në Mekë

Dymbëdhjetë kulla, 10,000 dhoma dhe 70 restorante, plus vendparkime për helikopterë, salla konferencash. Ky është plani për Abraj Kudai, një kompleks në Mekë të Arabisë Saudite, i...

Kuriozitete 18:15 - 28 Prill, 2015

Byreku super i madh

Byreku më i madh në botë i realizuar nga Bradford Collage në Britaninë e madhe në 22 Qershor 2012 peshon 110.8 kg. Byreku është 135 cm...

Kuriozitete 16:08 - 22 Mars, 2015

Ekspozohet diamanti më i madh në botë

Në ekspozitën Sotheby’s në Dubai është ekspozuar gjatë ditëve të fundit diamanti më i madh në botë, i cili është 100.2 karatë. Ai ka ngjyrë të...

Kuriozitete 14:52 - 18 Mars, 2015

Organizmi më i madh në tokë

Në Tokë kanë jetuar krijesa vërtet të mëdha. Këtu janë dinosaurusët, peshkaqenët prehistorik, si dhe balenat e sotme. A e dini se cili është organizmi më...

Kuriozitete 14:44 - 13 Mars, 2015

Ky gjoks e meriton të gjejë një burrë

Një grua me gjoks gjigand, thotë se është në kërkim të dashurisë. “Është koha që ‘këto’ të gjejnë një burrë,” tha Kristy Love. Gjoksi i saj peshon...

Kuriozitete 17:45 - 12 Mars, 2015

Qeni më i madh në botë

Quhet Hulk dhe peshon afërsisht 80 kilogramë. Ai jeton me një familje në New Hempshire, familje kjo e cila është në pronësi të një firme që merret...

Kuriozitete 12:56 - 5 Mars, 2015

“Kamariere me gjoks të madh”

Një lokal në Spanjë është nën kritika pasi postoi një njoftim për vende pune. Ata shkruanin se kërkonin kamariere me gjoks të madh. Disa organizata për mbrojtjen e...

Kuriozitete 20:45 - 12 Janar, 2015

Lepuri më i madh në botë

Ju prezantojmë me Darius, lepurin më të madh në botë. Ai është aq i madh sa një fëmijë 5 vjeçar. Ky lepur gjigantë konsumon deri në...

Life Style 18:00 - 7 Janar, 2015

Çifti funksionon më mirë kur partneri është më i madh

Sondazhi i organizuar nga portali Aristofante ka nxjerrë në pah se 62% e të intervistuarave kanë pohuar se do të kishin qenë më shumë të kënaqura...