Connect with Us

All posts tagged "i denuar"

Kronika 09:36 - 12 Maj, 2020

I dënuar në Itali/ Arrestohet në Durrës 39-vjeçari

Kapet dhe arrestohet me qëllim ekstradimi drejt Italisë, 39-vjeçari i dënuar për trafikim të lëndëve narkotike. Në vijim të operacioneve të njëpasnjëshme të zhvilluara nga Drejtoria...

Kronika 13:11 - 6 Maj, 2020

Ishte dënuar me 5 vite burg/ Arrestohet në Greqi 51 vjeçari nga Korça

Falë bashkëpunimit të Interpol Tirana, Strukturave të Hetimit të Krimit në DVP Korçë dhe Policisë Greke, u bë e mundur kapja e një personi të shpallur...

Kronika 09:56 - 5 Maj, 2020

I dënuar me 8 vite burg/ Arrestohet në Vlorë i shpalluri në kërkim ndërkombëtar

Kapet një tjetër person i shpallur në kërkim ndërkombëtar për veprimtari kriminale në fushën e narkotikëve. Strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Vlorë, në vijim të...

Shëndeti 11:27 - 26 Prill, 2020

Një tjetër i burgosur infektohet nga koronavirusi

Një tjetër i burgosur është konfirmuar me koronavirus në vendin tonë. Ministria e Shëndetësisë bëri me dije pak minuta më parë se në 24 orët e...

Kronika 16:01 - 21 Prill, 2020

Infektohet me koronavirus i dënuari në burgun 313

Koronavirusi ka prekur një të dënuar në burgun 313. Mësohet se një shtetas italian i arrestuar për trafik narkotikësh ka pasur shenja të Covid-19 dhe pasi...

arrestohet nga policia
Kronika 09:15 - 8 Prill, 2020

Arrestohet 34 vjeçari i shpallur në kërkim ndërkombëtar/ Akuzat e rënda penale

Vijon puna për kapjen e personave në kërkim ndërkombëtar. Strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Durrës, krahas angazhimit maksimal për monitorimin e zbatimit të masave për...

Kronika 09:47 - 1 Prill, 2020

Ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar/ Arrestohet 40 vjeçari me rrezikshmëri të lartë

Kapet një person me rrezikshmëri të lartë shoqërore në fushën e krimeve kundër personit dhe të vjedhjes me armë. Strukturat e Policisë së Shtetit, krahas angazhimit...

Kronika 10:13 - 28 Shkurt, 2020

Premtoi se do i nxirrte të birin nga burgu/ Henri Çili dyshohet se i mori para e prona babait të të dënuarit përjetë

Detaje të reja kanë dalë lidhur me shoqërimin dhe më pas arrestimin e pronarit të UET, Henri Çili. Sipas hetimeve të gjykatës së Përmetit, dyshohet se...

Kronika 14:37 - 31 Janar, 2020

Vrau të motrën dhe dhëndrin/ Policia publikon foton e të shumëkërkuarit

Policia e Shtetit ka publikuar foton dhe të dhënat e një tjetër personi të rrezikshëm të shpallur në kërkim. Gjovalin Lesi i cili po kërkohet nga...

Kronika 10:40 - 12 Janar, 2020

I dënuar me 5 vite burg në Shkodër/ Kapet në Francë 50 vjeçari

Zyra e ZQK Interpol Tirana, me zyrën homologe të Interpol Paris, Francë kanë shkëmbyer informacione me vlerë mbi vendndodhjen e një shtetasi shqiptar, i shpallur në...

Politikë 11:24 - 8 Janar, 2020

Publikohen dokumentet/ Një tjetër kryebashkiak i Ramës i dënuar në Greqi

Pas Shkodrës, Vorës dhe Vaut të Dejës, Partia Demokratike i ka kërkuar Prokurorisë të vetifikojë të kaluarën e Kryebashkiakut të Mallakastrës Qerim Ismailaj. Në kërkesën e...

Bota 08:13 - 10 Nentor, 2019

I dënuari përjetësisht kërkon lirinë pas vdekjes klinike /Më ringjallën kundër vullnetit

Një i dënuar me burgim të përjetshëm në shtetin Ajouas në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka habitur me kërkesën e tij në Gjykatë. Benjamin Schreiber...

selia e partise demokratike tirane
Kryesore 23:03 - 8 Shtator, 2019

Kush është Kryebashkiaku që do denoncojë PD dhe 4 vitet e tij në Itali

Partia Demokratike prej ditësh ka paralajmëruar se do të ketë një tjetër denoncim për një kryebashkiak të Rilindjes i cili ka fshehur dënimin. CNA.al mësoi më...

Politikë 16:34 - 24 Gusht, 2019

Kryebashkiaku i Vorës i dënuar në Greqi/ Bardhi-Ramës: “Mos bëj sikur s’dëgjon”

Partia Demokratike ka reaguar për çështjen e kryebashkiakut të Vorës, Agim Kajmaku. Përmes sekretarit të përgjithshëm të saj, Gazment Bardhit, PD i ka kërkuar kryeministrit Edi...

Lajm i Rekomanduar 09:31 - 14 Gusht, 2019

“Valdrin Pjetri është i dënuar të presë fatin e tij, nga karrikja e kryetarit të Bashkisë Shkodër”

Voltana Ademi tashmë që datës 10 Gusht e ka përfunduar mandatin e vet. Zgjedhjet janë zhvilluar dhe nga ato zgjedhje ka dalë, kryetari i ri Bashkisë...

krimi i organizuar
Aktualitet 13:23 - 18 Korrik, 2019

Në kërkim ndërkombëtar për trafik droge/ Kapet në Rinas 40-vjeçari shkodran

Policia ka arrestuar sot në Rinas një person i cili ishte në kërkim ndërkombëtar për veprat penale “Organizatë kriminale” dhe “Trafik i lëndëve narkotike”. I arrestauri...

Ekstradohen dy shqiptare per vrasje
Aktualitet 10:28 - 14 Korrik, 2019

Në kërkim prej 9 vitesh/ Ekstradohet nga Belgjika 41-vjeçari

Interpoli ka sjellë sot në Shqipëri  një person i cili ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar për veprën penale “Vjedhje me dhunë” dhe “Mbajtje pa leje e...

Aktualitet 12:50 - 13 Korrik, 2019

Në kërkim për vjedhje bankash/ Arrestohet 41-vjeçari nga Shkodra

Policia ka finalizuar sot operacionin “Transaksioni” dhe ka arrestuar një person i cili ishte në kërkim. I arrestauri është Olsi Boriçi, 41 vjeç, banues në Shkodër,...

Kryebashkiaku i Tiranes, Erion Veliaj
Aktualitet 14:52 - 20 Maj, 2019

Veliaj, kryebashkiaku që qeveris me krimin dhe vrasjen

Erion Veliaj, i cili po kërkon një mandat të dytë në krye të Bashkisë së Tiranës, dyshohet se ka qeverisur me persona me precendetë kriminalë. Në...

Aktualitet 12:04 - 17 Maj, 2019

Nuk tregoi për dënimin në Itali/ Prokuroria kërkon burg për ish-Gjyqtarin

Prokuroria ka kërkuar sot dënimin me 1 vit e 6 muaj burg, për ish- gjyqtarin Admir Thanza. Thanza akuzohet se ka falsifikuar formularin e dekriminalizimit. Kujtojmë...

Aktualitet 21:53 - 3 Prill, 2019

Dënohet në Itali për trafik droge/ Policia shqiptare e quan person të rregullt në shoqëri

Një qytetar nga Lushnja ka denoncuar mosveprimin e policisë ndaj një krimineli të dënuar me 20 vite burg në Itali. Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale,...

Aktualitet 14:27 - 15 Dhjetor, 2018

I dënuar për vrasje/ Ekstradohet i shumëkërkuari

Është ekstraduar nga Greqia një shqiptar që është dënuar me 16 vite burg për vrasje nga Gjykata e Pukës. Shtetasi Bardhok Frroku, 43 vjeç, me origjinë...

Aktualitet 21:57 - 10 Tetor, 2018

Artan Hoxha e zbuloi/ CNA.al e paralamëroi

Ditën e sotme CNA.al në mënyrë ekskluzive paraqiti detaje të tjera rreth audio-përgjimit Babale-Xhafaj. Jo më larg se mbrëmjen e djeshme deputeti i Partisë Demokratike, Ervin...