Connect with Us

All posts tagged "i burgosuri"

Kronika 15:26 - 24 Maj, 2020

Var veten me çarçaf/ Ndërron jetë i burgosuri në Fier

Një i burgosur në burgun e Fierit i ka dhënë fund jetës duke u vetëvarur me çarçaf. Bëhet fjalë për shtetasin me inicialet B.Z, 51 vjeç...

Denoncim 22:25 - 7 Prill, 2020

“Ku je o Edi Rama…”/ Shefi i policisë pengon përfitimin e amnistisë për të dënuarin

Përmes një akti normativ Ministria e Drejtësisë liroi për 3 muaj karantinë 570 të burgosur. Njëri prej tyre, që kishte emrin i 155-ti në listë, ishte...

Denoncim 22:52 - 24 Mars, 2020

Emisioni “Stop” zbulon skandalin/ I paraburgosuri që u vetëvra në qeli vuante nga skizofrenia

Emisioni “Stop” në Tv Klan ka trajtuar mbrëmjen e sotme rastin e Bilbil Hasanit, i cili u vetëvar në burg në Dhjetor 2019. I ndjeri akuzohej...

Kronika 10:05 - 22 Shkurt, 2020

Babai i katër fëmijëve i jep fund jetës tragjikisht/ Vëllai tregon detajet tronditëse

Të tjera detaje kanë dalë në dritë në lidhje me ngjarjen e rëndë të një dite më parë, ku 43-vjeçari Bilbil Hasani u dha fund jetës...

Kronika 19:33 - 21 Shkurt, 2020

U arrestua për 12 mijë lekë të vjetra/ Vjen reagimi i ILD për vetëvrasjen e të burgosurit te 313

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur paraditen e sotme në burgun ‘313’, ku një 43-vjeçar i ka dhënë fund jetës, duke u vetëvaruar. Lidhur me këtë...

Denoncim 22:45 - 3 Shkurt, 2020

“Do të vras veten”/ Rrëfimi drithërues i të burgosurit në burgun e Peqinit

Ditën e sotme është gjetur i pajetë në burgun e Peqinit, Andon Mëhillaj, i njohur si anëtar i bandës së Julian Sinanajt. Në të njëjtën ditë,...

Kronika 20:53 - 28 Dhjetor, 2019

Grabitja në Rinas/ Lirohet një nga të arrestuarit

Gjykata kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit ka ndryshuar masën e sigurisë për Hasan Kanaci, i cili është një nga të akuzuarit për grabitjen e ndodhur,...

Denoncim 20:57 - 5 Tetor, 2019

Dhunë çnjerëzore në burgun e Shënkollit/ Ish kryeministri thirrje KE: Të merren masa ndaj Shqipërisë

Ish kryeministri Sali Berisha ka bërë publik denoncimin e një qytetari i cili shkruan se një i burgosur në burgun e Shënkollit është dhunuar barbarisht nga...

Aktualitet 21:15 - 14 Maj, 2019

I burgosuri qëndron në burg më ekspertizë mjekoligjore të falsifikuar

Fiks Fare denoncoi mbrëmjen e së martës rastin e të burgosurit Enea Braçë nga qyteti i Gramshit i cili akuzohet për përndjekje. Me anë të ekspertizës...

Aktualitet 15:29 - 1 Prill, 2019

U vetëvar në qeli/ Ndërron jetë në Spitalin e Traumës i burgosuri

Ka ndërruar jetë sot në Spitalin e Traumës në Tiranë, një prej të burgosurve në IEPV-në e Beratit. Viktima është 38-vjeçari, Bujar Murati nga fshati Lybeshë...

Aktualitet 19:58 - 13 Mars, 2019

Tragjike/ Vetëvaret me litar i burgosuri

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur burgun e Beratit. Shtetasi Bujar Murati 38 vjeç është vetvarur në litar në qelinë e tij. 38 vjeçari është gjetur...

Aktualitet 19:19 - 16 Gusht, 2018

Paraliza e gjykatave/ I burgosuri mbahet në qeli përtej afatit

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka denoncuar pasojat e paralizës së Gjykatës Kushtetuese dhe asaj të Apelit, të cilat kanë ardhur si rezultat i procesit të Vettingut. Berisha...

Aktualitet 21:35 - 26 Nentor, 2017

I arrestuari tenton vetëvrasjen në paraburgim

Një i burgosur ka tentuar vetëvrasjen në ambientet e paraburgimit të institucionit të vuajtjes së dënimit në Shënkollë të Lezhës. Burimet policore bëjnë me dije se...

Aktualitet 11:38 - 29 Tetor, 2017

Denoncimi/ Narko-qeveria fsheh vdekjen e të burgosurit

Ish-kryeministri i vendit Sali Berisha, ka postuar në rrjetet sociale një denoncim që vjen nga një qytetar. Sipas këtij qytetari një i burgosur ka ndëruar jetë...

Aktualitet 00:20 - 8 Tetor, 2017

I burgosuri më i bukur në botë është single/ Sapo u divorcua

Ish-i dënuari më i bukur në botë  nuk është vetëm një njeri i lirë – së shpejti ai do të jetë një i divorcuar. Jeremy Meeks...

Aktualitet 19:03 - 4 Shtator, 2017

I burgosuri iu bën “zbor” gardianëve/Shikoni çfarë ndodh (Video)

Një i paraburgosur ka sulmuar dhjetëra gardianë të sigurisë në burgun Cook County, në Chigaco të SHBA, teksa ata po përpiqeshin ta arrestonin. Nga përleshja kanë...

Aktualitet 18:06 - 6 Gusht, 2017

“Më merret fryma”/ Ndërron jetë i dënuari në burgun e Zaharisë

Një i burgosur në burgun e Zaharisë në Krujë ka humbur jetën ditën e djeshme, rreth orës 4 të mëngjest. Sipas njoftimit të policisë, shtetasi që...

Aktualitet 12:02 - 31 Korrik, 2017

E rëndë në Krujë/ I burgosuri var veten me çarçaf

Një 48-vjeçar, i cili ishte i dënuar për vrasje, është vetëvarur në qelinë e burgut të Zahrisë në Krujë. Mësohet se 48-vjeçari ka përdorur çarçafin e...

Aktualitet 20:20 - 8 Qershor, 2016

Denoncimi në Fiks Fare/ Skandal në Burgun 313, i paraburgosuri lidhet këmbë e duar

Policët e burgut pa uniforma dhe pa dieta Lidhur këmbë e duar me pranga dhe çarçafë pas hekruave të krevatit të qelisë. Emisioni investigativ “Fiks Fare”...