Connect with Us

All posts tagged "hysni vata"

Vetingu 13:21 - 16 Shtator, 2019

Shkarkimi i prokurorit të “listës së zezë”/ Ja kush e zëvëndëson

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka emëruar sot si drejtues të përkohshëm të Prokororisë së Rrethit Gjyqësor Mat, prokurorin Abaz Muça. Abaz Muça i fundit është...

Vetingu 12:46 - 9 Shtator, 2019

“Ngec”në Vetting/ KPK shkarkon kreun e Prokurorisë së Matit

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar nga detyra Kreun e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Mat, Hysni Vata. Nga hetimet ka rezultuar se nga analiza financiare...

Ish-kryeprokurori Adriatik Llalla
Lajm i Rekomanduar 14:21 - 3 Shtator, 2019

Prokurori i “listës së zezë”/ Si e mbrojti Llalla nga Rama, të arsimuarin e plepave

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka njoftuar se me datë 4 Shtator do të zhvillojë seancën dëgjimore për prokurorin Hysni Vata. Ky i fundit do të...

Aktualitet 12:01 - 2 Maj, 2019

Një trompist në organin e akuzës/ Prokurori i “listës së zezë” me lidhje politike

Në vitin 2017, kur po procedohej për Vettingun, kryeministri Edi Rama, publikoi listën e “zezë”,  me emrat e gjyqtarëve  dhe prokurorëve.  Këta të fundit ishin denoncuar...