Connect with Us

All posts tagged "humor"

Pse duhet të hamë çokollatë në mëngjes?
Life Style 15:23 - 4 Janar, 2021

Pse duhet të hamë çokollatë në mëngjes?

Nëse e keni mbyllur çokollatën në mënyrë rigoroze në kategorinë e ëmbëlsirave, do të humbisni. Çokollata është përdorur që nga kohërat antike për të trajtuar shumë...

Showbizz 13:01 - 3 Janar, 2021

E shkëputur nga humori/ Rita Lati zbulon arsyen: Do b*thë ajo punë

Aktorja e njohur e humorit Rita Lati, ka treguar se është shkëputur totalisht nga skena dhe humori. Ajo ka treguar se nuk e kap dot ritmin...

Belind Këlliçi tallet me Rakip Sulin/ Stand-up show i tij do arkivohet në fondin e artë të humorit
Politikë 20:10 - 20 Nentor, 2020

Belind Këlliçi tallet me Rakip Sulin/ Stand-up show i tij do arkivohet në fondin e artë të humorit

Kryetari i FRPD-së Belind Këlliçi ka sulmuar kryebashkiakun socialist të Kamzës Rakip Sulin, pas deklaratave të bëra nga ky i fundit për situatën në këtë qytet....

10 gjërat që i bëjnë njerëzit më të lumtur
Kuriozitete 14:58 - 11 Nentor, 2020

10 gjërat që i bëjnë njerëzit më të lumtur

1.Dashuria pa kushte Të duash pa kushte kanë disa dallime themelore. Ju mund të zgjidhni dashurinë, por të zgjidhni një dashuri të pakushtëzuar do të thotë...

Shakaja e fundit e Koço Devoles
Kultura 20:32 - 8 Nentor, 2020

Shakaja e fundit e Koço Devoles

Nga Mero Baze Shakaja e parë ishte para disa vitesh. Pasi iku në SHBA, pranë familjes, në fillim të pushimeve të verës, Koçoja po vononte të...

“Koço Devole qëndron në ajkën e artistëve shqiptar”/ Leka Bungo: Nuk bëri humor banal, ishte aristokrat
Kultura 17:20 - 8 Nentor, 2020

“Koço Devole qëndron në ajkën e artistëve shqiptarë”/ Leka Bungo: Bëri epokë në skenën e humorit

Regjisori Leka Bungo u shpreh se Koço Devole bëri epokë në skenën e humorit shqiptar, duke shtuar se ai qëndron në ajkën e artistëve shqiptarë. Gjatë...

“Hormoni i lumturisë”/ Ushqimet që ndikojnë në humorin tuaj
Life Style 16:11 - 4 Tetor, 2020

“Hormoni i lumturisë”/ Ushqimet që ndikojnë në humorin tuaj

Serotonina njihet si “hormoni i lumturisë”, sepse në parim është i  ngarkuar për të rregulluar humorin tonë. Kur nivelet e serotoninës janë të ulëta, ne priremi...

Politikë 11:36 - 28 Korrik, 2020

“Covid-19 prek koronavirusin”/ Shpërthen ironia në rrjet pas infektimit të Veliajt

Mëngjesin e sotëm, kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj bëri të ditur, nëpërmjet një postimi në faqen e tij në rrjetet sociale se ka rezultuar...

Befason Visjan Ukcenaj: Tekstin e këngës e shkruajta në tualet
Showbizz 16:44 - 15 Korrik, 2020

Befason Visjan Ukcenaj: Tekstin e këngës e shkruajta në tualet

Aktori i humorit Visjan Ukcenaj ka folur më shumë për detajet e këngës më të fundit që ka publikuar. I ftuar sot në emisionin “Wake Up”...

Satire Politike 18:31 - 8 Maj, 2020

Fotot-“Jemi këtu për t’bo pare, dhe s’na plas fare…”/ Shpërthen humori në rrjet

Klasa jonë politike, vijon të bëhet objekt humori dhe ironie në rrjetet sociale. Edhe në kohë pandemie, nuk mungon ironia në faqet e humorit në rrjetet...

Lajme 20:00 - 23 Prill, 2020

Video – Humor për koronavirusin/ Aktorët korçarë këshilla si të mbrohemi

Gjatë kohës së pandemisë së koronavirusit kanë qenë të shumtë personat që na kanë këshilluar se si duhet të sillemi për të shmangur infektimin me koronavirus....

Sociale 14:24 - 22 Prill, 2020

Humori në rrjetet sociale sfidon koronavirusin

Rrugët vazhdojnë të jenë shkreta në Shqipëri, por jo komunikimi mes njerëzve. Platformat online lulëzojnë e bashkë me to edhe humori si kundërpeshë ndaj krizës së...

Kultura 12:50 - 14 Prill, 2020

Video-“Komshinjtë në karantinë”/ Aktorët korçarë sjellin humor në kohën e koronavirusit

Aktori dhe regjisori korçar, Guri Koço në bashkëpunim me Aleks Prodanin dhe Albano Prodanin kanë sjellë një video humori lidhur me situatën që po kalon vendi...

Lajme 13:55 - 23 Mars, 2020

Foto-“Humor në kohën e koronavirusit”/ Memet më pikante në rrjet

Pavarësisht situatës së vështirë që po kalon vendi në betejen më koronavirusin, nuk ka munguar edhe humori në rrjetet sociale. Më poshtë sjellim disa nga memet...

Satire Politike 14:59 - 2 Mars, 2020

Foto-“Mbledhim flori të përdorur, sillni çdo send të vlefshëm me vete”/ Shpërthen humori në rrjet

Presidenti Ilir Meta ka thirrur sot një manifestim, sipas tij për të mbrojur Kushtetutën. Meta prej ditësh akuzon mazhorancën për grusht shtetit, ndërsa sot ka thirrur...

Satire Politike 12:24 - 23 Janar, 2020

Fotot-“Lefteri nuk po thithte kokaina, por soda di buka”/ Pas publikimit të videos, plas humori në rrjet

Një ditë më parë, ashtu sikurse kishte paralajmëruar, gazetari Artan Hoxha publikoi një video, ku pretendohet se kryebashkiaku i Bulqizës, Lefter Alla shfaqet duke konsumuar kokainë...

Blog 00:20 - 1 Janar, 2020

Si humori e bën jetën më të lehtë/ Këshilla nga psikologu Frankl

Humori nuk është thjeshtë një mjet për të prodhuar situata të këndshme, por mund të ndihmojë njeriu ta përballojë jetën më lehtësisht, që të shohë të...

Satire Politike 12:36 - 5 Dhjetor, 2019

FOTO-Nga Ilir Meta tek Lulzim Basha/ Faqet e njohura të humorit ironizojnë politikanët

Ashtu si çdo herë tjetër, edhe këtë javë nuk kanë munguar foto memet nga faqet e njohura të humorit. Pas tërmetit të 26 nëntorit, faqet e...

Aktualitet 13:55 - 27 Qershor, 2019

Foto-“Që në pesë të mëngjesit duke pritur Ramën”/ Rrjeti shpërthen nga humori

Ditën e djeshme, kreu i shtetit nisi një ftesë për kryeministrin Rama dhe kreun e PD-së, Lulzim Basha, për të zhvilluar një takim në Presidencë, në...

Aktualitet 14:00 - 14 Maj, 2019

Foto-Plas në rrjete sociale/ “Drejtorë të rinj të policisë, për të menaxhuar dhunën në protesta”

Pesë protesta kombëtare dhe 11 protesta në tërësi ka zhvilluar Opozita joparlamentare deri më tani. Ata nuk tërhiqen nga kërkesa për Qeveri tranzitore ndërsa mazhoranca nuk...

Aktualitet 15:56 - 11 Maj, 2019

Lul Fanatics organizon “Rama ik” party, i ftuar special “Dj Lleshi”/ Plas humori në rrjet

Pasditen e sotme, në orën 18:30, opozita pritet të zhvillojë protestën e radhës. Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha prej disa ditësh ka udhëtuar në disa...

Aktualitet 13:30 - 1 Maj, 2019

“Shfrytëzohet për humor”/Olti Curri nuk ndalet,flet publikisht për debatin me Alketa Vejsiun

Pas debatit virtual që patën një ditë më parë në lidhje me deklaratën e tij për “taramelen” e emisionit “Në Kurthin e Piter Panit”,Olti Curri ka...

Aktualitet 11:56 - 12 Prill, 2019

Foto-Po sikur grabitjen e Rinasit ta bëjmë film?/ Plas humori në rrjet

Tre ditë më parë 10 milion euro u grabitën nga persona të armatosur, brenda pistës së Aeroportit Ndërkombëtar të Rinasit. Kjo ngjarje është shndërruar në tenmë...