Connect with Us

All posts tagged "humbje"

Showbizz 20:51 - 26 Nentor, 2020

“Vdekjes do t’i thoja më rri larg”/ Këngëtarja flet për mungesën e babait të saj

Këngëtarja Rosela Gjylbegu ka qenë e ftuar në emisionin “ABC e pasdites” ku ka folur për jetën e saj personale dhe profesionale. Gjylbegu është ndalur te...

Sot në serialin “Lule të vetmuara”/ Të gjithë e përjetojnë shumë keq humbjen e Ejlylit
Life Style 10:13 - 25 Nentor, 2020

Sot në serialin “Lule të vetmuara”/ Të gjithë e përjetojnë shumë keq humbjen e Ejlylit

Vajzat e jetimores dhe Feride vajtojnë për vdekjen e Ejlylit. Byshra e përjeton shumë keq largimin nga jeta të së motrës. Kemal lexon në gazetë se...

Luli, fol vetëm fol!
Opinione 10:45 - 18 Nentor, 2020

Luli, fol vetëm fol!

REDAKSIONALE Historia politike e Lulzim Bashës nuk do mbahet mend si dështim, sukses apo keqkuptimi më i madh i 30 viteve të fundit! Jo! Ai do...

Reperi shqiptar në zi/ Humb dy njerëzit e shtrenjtë brenda javës
Showbizz 15:53 - 13 Nentor, 2020

Reperi shqiptar në zi/ Humb dy njerëzit e shtrenjtë brenda javës

Për reperin e njohur shqiptar, Gashi, kjo ka qenë një javë e mbushur plot dhimbje pasi ka humbur dy pjesëtarë të familjes së tij brenda javës....

Humbja e trishtë e Koço Devoles/ Zv.kryeredaktorja e Fiks Fare kujton bisedën e fundit: Luftove gjatë
Kultura 16:55 - 8 Nentor, 2020

Humbja e trishtë e Koço Devoles/ Zv.kryeredaktorja e Fiks Fare kujton bisedën e fundit: Luftove gjatë

Lajmi i hidhur për humbjen e të madhit Koço Devole, ka sjellë një lumë reagimesh dhe mesazhesh ngushëllimi. Ndër personat që kanë dhënë mesazhe lamtumire është...

Aktori Mehdi Malkaj: Devolja për mua nuk ka vdekur
Kultura 11:45 - 8 Nentor, 2020

Aktori Mehdi Malkaj: Devolja për mua nuk ka vdekur

Të shumtë kanë qenë aktorët dhe artistët që kanë shprehur ngushëllimet dhe pikëllimin e tyre për largimin nga jeta të aktorit të madh Koço Devole. Në...

Zgjedhjet në SHBA/ Trump: Biden fitoi me manipulime, votimi me postë një shaka e sëmurë
Blog 08:47 - 7 Nentor, 2020

Edhe nëse nuk fiton, Trump do mbetet një figurë qendrore në Partinë Republikane

Nga Rich Lowry“National Riview” Performanca e Trump në zgjedhjet e fundit, premton një të ardhme me rendësi në radhët e Partisë Republikane. Kur të përfundojë numërimi...

Vit i trishtë për Travoltën/ Pas bashkëshortes, humb një tjetër person të shtrenjtë
Showbizz 16:04 - 21 Tetor, 2020

Vit i trishtë për Travoltën/ Pas bashkëshortes, humb një tjetër person të shtrenjtë

Aktori i famshëm John Travolta ka humbur një tjetër persona të shtrenjtë të familjes. Pas humbjes së bashkëshortes, bëhet e ditur se nipi i tij ,...

Rama flet me shifra për rindërtimin/ Janë 19 kantiere të hapura që do përfundojnë brenda 2-3 muajsh
Politikë 12:11 - 21 Tetor, 2020

“Opozita më keq se në 2017”/ Rama: Po të bëhen zgjedhjet të dielën, ne dalim më mirë

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar sot një konferencë për shtyp me fokus infrastrukturën teksa ka bërë edhe disa premtime. Rama deklaroi sot ndër të tjera se...

Ekonomi 09:08 - 19 Tetor, 2020

Shifrat e FMN-së/ Çdo shqiptar pritet të varfërohet me 425 USD në 2020-n

Të ardhurat për frymë të shqiptarëve në vitin 2020 pritet të ulen me 425 dollarë, ose me gati 8% në krahasim me vitin e mëparshëm, sipas...

“Biznesi vogel, humbësi më i madh me Ramën”/ Tabaku: Qeveria është treguar hileqare
Politikë 12:07 - 18 Tetor, 2020

“Biznesi vogel, humbësi më i madh me Ramën”/ Tabaku: Qeveria është treguar hileqare

Ish deputetja e PD, Jorida Tabaku thotë se qeveria është treguar hileqare dhe e pabesë ndaj biznesit të vogël. Sipas Tabakut, një biznes i vogël sot...

Manastirliu publikon videon ndërgjegjësuese/ Thirrje qytetarëve: Duhet të dalim me sa më pak humbje
Shëndeti 18:05 - 14 Tetor, 2020

Manastirliu publikon videon ndërgjegjësuese/ Thirrje qytetarëve: Duhet të dalim me sa më pak humbje

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka publikuar një video ndërgjegjësuese për parandalimin e përhapjes së Covid-19. Manastirliu ka bërë një apel të fortë për qytetarët, të...

Rozana Radi “rrëfehet” për humbjen e prindërve/ Kë do zgjidhja të zbriste në tokë nëse do më jepej mundësia
Showbizz 20:14 - 11 Tetor, 2020

Rozana Radi “rrëfehet” për humbjen e prindërve/ Kë do zgjidhja të zbriste në tokë nëse do më jepej mundësia

Këngëtarja dhe moderatorja e njohur Rozana Radi ka folur hapur dhe pa doreza për jetën e saj private dhe profesionale. Rozana është shprehur për prindërit se...

Paralajmëron Ylli Rakipi/ Kjo do jetë fushata më e ashpër që është parë ndonjëherë
Politikë 22:21 - 8 Tetor, 2020

Paralajmëron Ylli Rakipi/ Kjo do jetë fushata më e ashpër që është parë ndonjëherë

Pas kalimit të Kodit Zgjedhor, kampet politike duket se kanë nisur betejën e tyre për zgjedhjet e ardhshme parlamentare të 2021. Analistët Ylli Rakipi dhe Aleksandër...

Këngëtarja e famshme turke humb fëmijën gjatë shtatzënisë/ “Lumturia ime u pre në mes“
Showbizz 14:36 - 29 Shtator, 2020

Këngëtarja e famshme turke humb fëmijën gjatë shtatzënisë/ “Lumturia ime u pre në mes“

Petek Dinçoz ka ndarë me ndjekësit e saj lajmin e trishtë për humbjen e fëmijës gjatë shtatzënisë.40 vjeçarja e ka humbur fëmijën për shkak të një...

Arilena Ara tregon momentin e dhimbshëm/ Si iu desh të ngjitej në skenë ditën që humbi babain
Showbizz 20:54 - 20 Shtator, 2020

Arilena Ara tregon momentin e dhimbshëm/ Si iu desh të ngjitej në skenë ditën që humbi babain

Arilena Ara është një ndër këngërtaret më të dashura për publikun dhe më të përfolura në media. Këngëtarja ka treguar gjithmonë se ka qenë shumë e...

Situata e pandemisë/ Ministria e Shëndetësisë udhëzime të rëndësishme për qytetarët
Lajme 20:23 - 16 Shtator, 2020

Humbja e mjekut nga Kavaja/ Ministria e Shëndetësisë: Shërbeu deri në fund me devotshmëri

Ministria e Shëndetësisë ka konfirmuar humbjen e mjekut Sefer Derivishi për shkak të koronavirusit. Ministria deklaron se prej dy javësh mjeku i qendrës shëndetësore Helmas në...

Video-Skandaloze/ Presidenti Meta përfshihet zyrtarisht në fushatë zgjedhore
Sociale 10:00 - 13 Shtator, 2020

Ndarja nga jeta e Sabit Brokajt/ Meta: Humbje e pazëvendësueshme

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka shprehur ngushëllimet pas ndarjes nga jeta të profesorit të njohur Sabit Brokaj. Ai e cilëson si një humbje të pazëvendësueshme...

“Ekonomia shqiptare buzë greminës”/ Basha: Situata alarmante!
Politikë 20:03 - 6 Shtator, 2020

Basha shpall fitoren për të mos njohur humbjen!

Strategji elektorale mjaf e dukshme tashmë dhe qartësisht një zgjidhje e gabuar e Lulzim Bashës, këshilluar këtë here jo nga këshilltari i tij mizerabël, por nga...

“Aktor” nuk është larguar nga Shqipëria
Lajme 11:59 - 6 Shtator, 2020

135 milionë euro dëm/ “Aktor” i fitoi nga Haxhinasto dhe Dervishaj

Dje mediat raportuan se kompania greke “Aktor” është larguar nga Shqipëria pa përfunduar ndërtimin e rrugës, Tiranë-Elbasan duke u dëbuar nga qeveria e cila më parë...

Nga tërmeti te koronavirusi/ Ahmetaj analizë për ekonominë, humbjet që solli pandemia
Ekonomi 12:59 - 2 Shtator, 2020

Nga tërmeti te koronavirusi/ Ahmetaj analizë për ekonominë, humbjet që solli pandemia

Ministri i Shtetit për Rindërtimin dhe koordinatori i situatës ekonomike në kohën e pandemisë, Arben Ahmetaj, ka bërë një analizë për ekonominë. Ahmetaj thotë se ekonomia...

“Edhe pse je larguar, asgjë nuk ka ndryshuar”/ Miley Cyrus jep lajmin e trishtë, humb njeriun e dashur
Showbizz 16:25 - 24 Gusht, 2020

“Edhe pse je larguar, asgjë nuk ka ndryshuar”/ Miley Cyrus jep lajmin e trishtë, humb njeriun e dashur

Këngëtarja me famë botërore, Miley Cyrus, ka ndarë me ndjekësit lajmin e trishtë për ndarjen nga jeta të gjyshes së saj. Teksa publikoi disa kujtime prekëse...

Showbizz 15:37 - 18 Gusht, 2020

Sabri Fejzullahu humb njeriun e shtrenjtë: “Do të më mungosh shumë”

Dita e sotme ka qenë shumë e trishtë për këngëtarin Sabri Fejzullahu. Ai ka humbur vëllain e tij, Shefki Fejzullahu dhe lajmin e hidhur e ka...