Connect with Us

All posts tagged "humbin jeten"

Shëndeti 16:12 - 21 Korrik, 2020

Shkon në 117 numri i viktimave nga Covid-19/ Humbin jetën 4 pacientë të tjerë

Humbin jetën 4 pacientë të infektuar me koronavirus. Eugena Tomini e ISHP deklaroi se kanë humbur betejën me sëmundjen 4 qytetarë: Një 67 vjeçare nga Tirana...

163 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë e Veriut/ Pas dy muajsh nuk regjistrohen viktima
Kosova & Rajoni 16:21 - 13 Korrik, 2020

88 raste të reja me Covid-19 në shtetin fqinj/ Humbin jetën tre pacientë

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut raporton 88 raste të reja me Covid-19 në 24 orët e fundit. Mësohet se nga 973 testime, me koronavirus...

Shëndeti 10:44 - 5 Korrik, 2020

Covid-19 shkakton të tjera viktima/ Humbin jetën dy të infektuar

Dy pacientë të tjerë kanë ndërruar jetë si pasojë e Covid-19 në vendin tonë. Lajmi është bërë i ditur nga përfaqësuesja e Institutit të Shëndetit Publik,...

Kosova & Rajoni 16:52 - 26 Maj, 2020

Koronavirusi në Maqedoni/ Humbin jetën 3 persona, konfirmohen 16 të infektuar

Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut raportoi sot për 16 raste të reja me koronavirus. Mësohet se nga 314 teste të realizuara, 16 kanë rezultuar...

Kosova & Rajoni 16:08 - 6 Prill, 2020

570 të infektuar në Maqedoninë e Veriut/ Humbin jetën tre persona të tjerë

Tre persona të tjerë kanë humbur jetën gjatë orëve të para të ditës së sotme në Maqedoninë e Veriut. “Alsat” raporton se njëra prej viktimave është...

Kronika 19:10 - 26 Janar, 2020

E rëndë në Berat/ Humbin jetën dy foshnje 5 muajshe

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Berat ku dy foshnje 5-muajshe kanë humbur jetën. Mësohet se foshnjet binjake, të dy djem, kanë mbërritur pa...

Bota 10:05 - 18 Janar, 2020

Tragjike/ Aktorët humbin jetën gjatë provave për serialin televiziv

Dy aktorë meksikanë kanë humbur jetën tragjikisht pasi kanë rënë nga një urë gjatë xhirimeve të serialit popullor “Sin miedo a la verdad”. Sipas mediave lokale,...

Politikë 15:28 - 2 Janar, 2020

Përplasen dy makina pranë QSUT/ Humbin jetën burrë e grua

Një aksident tragjik ka ndodhur pak momente më parë te “Xhamlliku” në Tiranë. Mësohet se dy makina janë përplasur rëndë dhe si pasojë kanë humbur jetën...

Bota 17:32 - 29 Dhjetor, 2019

Zjarr në pemën e Krishtlindjes/ Humb jetën babai dhe tre fëmijët e tij

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Kaliforni të Shteteve të Bashkuara të Amerikës ku një baba dhe tre fëmijëte tij ndërruan jetë si pasojë e...

Bota 19:14 - 10 Dhjetor, 2019

Kaluan kufirin në mënyrë ilegale/ Humbin jetën nga i ftohti 6 emigrantë në kufirin Greqi-Turqi

Gjashtë emigrantë kanë humbur jetën nga i ftohti pranë kufirit greko-turk, në përpjekje për t’u futur në rajonin europian përmes Turqisë. Mjeku ligjor grek, Pavlos Pavlidis...

Aktualitet 21:46 - 17 Prill, 2019

Përmbyset autobuzi/ Humbin jetën 28 persona

Një autobuz është përmbysur ndërkohë që po shkonte drejt Portugalisë. Fatkeqësisht 28 persona kanë humbur jetën ndërkohë që disa të tjerë janë plagosur. Ende nuk dihet...

Aktualitet 22:44 - 9 Mars, 2019

Aeroplani përfshihet nga flakët në Kolumbi/ Humbin jetën 12 pasagjerët

Ditën e sotme në Kolumbi është rrëzuar një aeroplan me 12 pasagjerë. Fatkeqësisht asnjë nga personat në bord nuk ka mbijetuar. Aeroplani u rrëzua në komunën...

Aktualitet 19:55 - 13 Shkurt, 2019

Përmbyset autobuzi/ Rëndohet bilanci i viktimave

Ka shkuar në 10 numri i viktimave, nga aksidenti tragjik që ndodhi pasditën e sotme në Maqedoni. Ngjarja e rëndë ka ndodhur sot në autostradën Shkup-...

Aktualitet 18:28 - 24 Shtator, 2018

E rëndë/ Dajë e nip humbin jetën

Një ngjarje e rëndë është regjistruar ditën e sotme në Torovcë të Lezhës, ku raportohet se dajë e nip kanë humbur jetën. Nga të dhënat e...

Aktualitet 18:18 - 8 Korrik, 2018

Sulm terrorist/ Humbin jetën 9 policë

Një sulm terrorist është regjistruar në krahinën Jendouba në veri të Tunizisë. Mediet vendase raportojnë se të paktën 9 policë kanë humbur jetën, ndërsa shenjestër e...

Aktualitet 18:46 - 15 Shtator, 2017

Tragjike/ Humbin jetën dy zyrtarë kosovarë gjatë rrugës për në Serbi

Në Kosovë, rreth orës 12:45 minuta ka ndodhur një aksident fatal duke i marrë jetën dy zyrëtarëve kosovarë. Aksidenti ka ndodhur në aksin rrugor Nish-Leskovac, në...

Kosova & Rajoni 18:21 - 13 Korrik, 2015

Aksident ne pune, vdesin tre punetore kosovare ne Kazakistan, plagosen tre te tjere

Tre punëtorë kosovarë kanë humbur jetën gjatë ditës së hënë në Kazakistan. Lajmin e ka konfirmuar në “Facebook”, Behgjet Pacolli, i cili citon një deklaratë zyrtare...