Connect with Us

All posts tagged "humb"

Aktualitet 21:50 - 26 Maj, 2019

Rezultatet paraprake të zgjedhjeve Europiane/ Fleckenstein humb postin

Menjëherë pas rezultateve paraprake të zgjedhjeve për Parlamentin Europian ka reaguar eurodeputeti Knut Fleckenstein i cili mesa duket nuk është zgjedhur të jetë më pjesë e...

Aktualitet 12:48 - 17 Maj, 2019

Alarmante/Çdo tre ditë humb një fëmijë në Shqipëri!

Zinxhir njerëzor për të kujtuar fëmijët e humbur në Shqipëri që ende nuk janë kthyer pranë familjeve të tyre! Rreth 120 fëmijë raportohen çdo vit në...

Aktualitet 22:32 - 6 Prill, 2019

Humb kontrollin e automjetit/ Plagoset shoferi i dehur në Korçë

Një aksident ka ndodhur aksin Korçë-Pogradec në afërsi të fshatit Vashtmi të Korçës. Për pasojë është plagosur drejtuesi i automjetit me iniciale N.V 63 vjeç, i...

Aktualitet 17:14 - 30 Mars, 2019

Humb kontrollin e automjetit/ Plagosen dy persona

Një aksident rrugor ka ndodhur në aksin rrugor Librazhd-Prrenjas. Mësohet se drejtuesi i mjetit me iniciale H.P ka humbur kontrollin dhe ka dalë nga rruga. Si...

menyra te cuditshme per tu kthyer ne forme
Aktualitet 22:20 - 28 Mars, 2019

Tre mënyra të çuditshme por efektive që do t’ju kthejnë në formën ideale

Të përtypësh çimçakiz. Në një studim të vitit 2016, ku kanë marrë pjese 12 burra mbipeshë ka konfirmuar se mund të digjen më shumë kalori nëse...

Aktualitet 19:49 - 3 Mars, 2019

Bie nga shkallët/ Humb jetën 40 vjeçari

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në qytetin  e Sarandës, ku një 40 vjeçar ka rënë nga shkallët dhe për pasojë ka humbur jetën. Burime të CNA.al,...

Aktualitet 19:20 - 25 Shkurt, 2019

Përplaset nga makina/ Humb jetën 28 vjeçari

Një aksident ka ndodhur pak çaste më parë në qytetin e Kamzës. Për pasojë ka humbur jetën, menjëherë, 28 vjeçari, Klodian Luga. Drejtuesi i automjetit që...

pergjigjet ervin salianji
Aktualitet 22:08 - 22 Shkurt, 2019

Përgjigjet Salianji/ Kush fiton dhe kush humbet nga djegia e mandateve

Deputeti mandatdjegur i listës Basha, Ervin Salianji, i cili ditën e djeshme firmosi heqjen dorë nga mandati i deputetit, pyetjes kush fiton dhe kush humbet nga...

Aktualitet 19:54 - 1 Shkurt, 2019

Aksident i rëndë/ Humb jetën i moshuari

Një aksident i rëndë i ka marrë jetën një 75 vjeçari në qytetin Hasit. Mësohet se 75  vjeçari me iniciale R.D ka ndërruar jetë menjëherë pas...

Rama sulmon ish presidentin
Aktualitet 20:39 - 26 Janar, 2019

Humb jetën zv.ministri/ Rama: Tragjedi e madhe

Kryeministri Edi Rama me një postim në rrjetet sociale i ka shprehur ngushëllimet e tij familjes së zëvendës ministrit për Diasporën në Kosovë Arian Daci që...

haradinaj ngushellon familjen e dacit
Aktualitet 17:02 - 26 Janar, 2019

Humbi jetën zv-ministri/ Haradinaj i shpreh ngushëllimet familjes

Menjëherë pas ngjarjes së rëndë të ndodhur në Brezovicë ku humbi jetën zëvendësministri i Diasporës në Kosovë, Arian Daci ka reaguar kryeministiri i Kosovës Ramush Haradinaj...

bllokim nga debora
Aktualitet 16:23 - 26 Janar, 2019

I bie orteku i dëborës/ Humb jetën zv.ministri

Është zbuluar identiteti i personit që humbi jetën pasditen e sotme në Brezovicë, pasi u zu poshtë nga një ortek dëbore. Mjësohet se personi që ka...

ortek bore ne brezovice
Aktualitet 15:54 - 26 Janar, 2019

Ortek dëbore në Brezovicë/ Humb jetën një person

Një ngjarje e rëndë nga ndodhur në Brezovicë, ku një ortek dëbore ka marrë jetën një personi. Lajmin e bën të ditur Agjencia për mjedisin. Mësohet...

Aktualitet 16:19 - 22 Janar, 2019

Humbi jetën në paraburgim/ Prokuroria pushon hetimet për Enea Ftoin

Ditën e sotme Prokuroria e Korçës ka ndaluar së hetuari çështjen e 27 vjeçarit Enea Ftoi i cili humbi jetën në ambientet e paraburgimit në qytetin...

Aktualitet 22:09 - 18 Janar, 2019

Elbasan/ Humb jetën një person

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në qytetin e Elbasanit mbrëmjen e sotme. Një person  ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti në një firmë...

policia zbardh ngjarjen
Aktualitet 21:55 - 17 Janar, 2019

Qëllohet me armë zjarri/ Humb jetën një person në Korçë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pak minuta më parë në qytetin e Korçës. Një 30 vjeçar është qëlluar me armë zjarri në zonën e ish...

Aktualitet 20:40 - 9 Janar, 2019

Studimi/  Birra mund t’ju ndihmojë të humbisni rreth  5 kg në një muaj

Nëse e pi një birrë me ndjesinë e fajit dhe të pendimit, pasi të lexosh këtë artikull nuk do të ndjehesh më kurrë keq pasi të...

Aktualitet 15:04 - 6 Janar, 2019

Ja si të humbësh 4 kg duke ngrënë mandarina

Mandarina është ndër frutat më të dëshiruar gjatë vjeshtës dhe dimrit. Është e shijshme, e ëmbël dhe e pasur me vitaminë C. Është një frut që...

diete- kater kg ne kater dite
Aktualitet 00:00 - 5 Janar, 2019

Ju tregojmë si të humbni tre kilogram për tre ditë, pa u lodhur fare

Të humbësh peshë shpejt është e vështirë për shumicën e personave sepse kërkon një ndryshim të madh në stilin e jetesës, por nuk është e pamundur.Ajo...

Aktualitet 18:05 - 1 Janar, 2019

Këto janë mënyrat më të çuditshme dhe funksionale për të humbur peshë

Të përtypësh çimçakiz. Në një studim të vitit 2016, ku kanë marrë pjese 12 burra mbipeshë ka konfirmuar se mund të digjen më shumë kalori nëse...

Aktualitet 22:10 - 21 Dhjetor, 2018

Ja pse nuk arrini të humbni peshë edhe pse jeni gjatë gjithë kohës në dietë

Ka shumë persona që mbajnë dieta të gjata e të mundimshme, por përsëri nuk arrijnë të humbin peshë. Më poshtë ju rendisim disa nga arsyet që...

Aktualitet 22:00 - 15 Dhjetor, 2018

Dëshiron të humbësh peshë? Ja zgjidhja për ty

Mos prit më që të humbësh peshë. Këtu të tregojmë perimet që duhet të hash për të qenë në formë për 2019. A je gati? Harro...

Aktualitet 00:00 - 15 Dhjetor, 2018

Një banjë e ngrohtë, ju bën të harxhoni po aq kalori sa një ecje 30 minutëshe

Do të preferoje më shumë një banjë të ngrohtë relaksuese,apo një vrap të mundimshëm 30-minutësh për të djegur disa kalori? Nëse je një njeri si gjithë...