Connect with Us

All posts tagged "humb jeten"

Covid-19 godet Policinë e Shtetit/ Humb jetën në spital efektivi
Aktualitet 10:11 - 29 Nentor, 2020

Covid-19 godet Policinë e Shtetit/ Humb jetën në spital efektivi

Covid-19 ka goditur Policinë e Shtetit, ku ka shënuar një viktimë në rradhët e uniformave blu. Një efektiv nga qyteti i Elbasanit ka ndërruar jetë tragjikisht...

Sociale 11:32 - 28 Nentor, 2020

Tjetër humbje nga bluzat e bardha/ Covid i merr jetën mjekut

Një tjetër mjek në vendin tonë ka humbur jetën si pasojë e Covid. Bëhet fjalë për mjekun okulist Ferdinand Shkrepa, i cili ndërroi jetë në moshën...

Covid i merr jetën piktores së njohur
Kultura 14:17 - 27 Nentor, 2020

Covid i merr jetën piktores së njohur

Ndahet nga jeta piktorja e njohur Lumturi Blloshmi. Ajo ka humbur jetën në moshën 76 vjeçare, pasi nuk e ka fituar dot betejën me Covid-19. Lumturi...

E rëndë në Bulqizë/ Humb jetën një tjetër minator
Kronika 17:03 - 17 Nentor, 2020

E rëndë në Bulqizë/ Humb jetën një tjetër minator

Një minator ka humbur jetën pasditen e sotme në Bulqizë. Mësohet se ngjarja ka ndodhur në minierën e Krastës, për arsye dhe rrethana që nuk bëhen...

Ndërron jetë krijuesi i Scooby-Doo, Ken Spears
Showbizz 13:42 - 10 Nentor, 2020

Ndërron jetë krijuesi i Scooby-Doo, Ken Spears

Ken Spears , krijuesi i serialit të animuar ” Scooby-Doo ” ka ndërruar jetë në moshën 82 vjeçare. Spears, i cili krijoi personazhet e animuar së...

“U largove shpejt koleg”/ Mariana Kondi e pikëlluar për vdekjen e Koço Devoles
Kultura 11:13 - 8 Nentor, 2020

“U largove shpejt koleg”/ Mariana Kondi e pikëlluar për vdekjen e Koço Devoles

Aktorja e njohur Mariana Kondi e prekur ka reaguar pas ndarjes nga jeta të kolegut të saj, Koço Devole. E pikëlluar për largimin e tij Mariana...

Plagosje me armë në Vlorë/ Shpallet në kërkim autori, 18-vjeçari në luftë me jetën te Trauma
Kronika 21:39 - 3 Nentor, 2020

E rëndë në Tiranë/ Humb jetën 77-vjeçari që u hodh nga pallati, të dielën doli nga Infektivi

Një ngjarje e rëndë është regjistruar mbrëmjen në Tiranë, ku ka humbur jetën një person që dy ditë më parë ishte nxjerrë nga spitali pas kurimit...

E trishtë/ mësuesja në Prrenjas humb jetën nga Covid
Sociale 12:26 - 28 Tetor, 2020

E trishtë/ Mësuesja në Prrenjas humb jetën nga Covid

Një mësuese në Prrenjas k ahumbur jetën pasi ishte infektuar me Covi. Mësohet se mësuesja Irena Bajlozi nuk ka mundur të fitojë dot betejën me virusin....

Lajmin i hidhur/ Humb jetën nga Covid-19 prifti i Kishës Orthodhokse në Pogradec
Sociale 21:09 - 27 Tetor, 2020

Lajmin i hidhur/ Humb jetën nga Covid-19 prifti i Kishës Orthodhokse në Pogradec

Në orët e para të mëngjesit të sotëm, u nda nga jeta kleriku Atë Todi Jovani. Mësohet se Atë Todi Jovani ka humbur betejën me koronavirusin...

Lajm i hidhur për shëndetësinë/ Humb jetën mjeku nga Lushnja
Shëndeti 19:02 - 27 Tetor, 2020

Lajm i hidhur për shëndetësinë/ Covid-19 i merr jetën mjekut nga Lushnja

Ministria e Shëndetësisë raportoi ditën e sotme për shtatë viktima nga Covid-19 në 24 orët e fundit. Mes personave që nuk mundën të fitonin betejën me...

Sociale 16:33 - 27 Tetor, 2020

Ishte infektuar me Covid/ Ndërron jetë mamia e spitalit të Elbasanit

Një mami në Spitalin Rajonal të Qarkut të Elbasanit, Majlinda Ilirjani ka ndërruarjetë në moshën 50 vjeccare. Ky lajm i hidhur është bërë me dije përmes...

Skandali tek Trauma/ Shiten cigare brenda në spital
Kronika 20:33 - 23 Tetor, 2020

Aksidenti në aksin Lezhë-Shkodër/ Ndërron jetë te Trauma kirurgu

Mjeku Qesk Gjergji ka ndërruar jetë pak më parë në spitalin e Traumës, pasi u përfshi mbrëmjen e sotme në një aksident rrugor në aksin rrugor...

Kronika 13:50 - 20 Tetor, 2020

E rëndë në Korçë/ Bie nga zetori, humb jetën një person

Një ngjarje e rëndë është regjistruar ditën e sotme në fshatin Dishnicë të Korçës. Një person ka humbur jetën pasi ka rënë nga zetori, ndërsa raportohet...

Sociale 12:52 - 20 Tetor, 2020

Koronavirusi i merr jetën mjekut të njohur në Kukës

Ndahet nga jeta doktori i njohur kuksian Astrit Haziri Mësohet se ai ishte prekur nga Covid-19 dhe fatkeqësisht nuk e ka fituar dot betejën me koronavirusin....

Sociale 11:21 - 15 Tetor, 2020

E trishtë/ Humb jetën nga Covid gazetari dhe historiani i njohur shqiptar

Covid i ka marrë jetën gazetarit dhe historianit të njohur shqiptar Nuri Dragoi. Lajmin e hidhur e kanë bërë me dije familjarët dhe të afërmit përmes...

17 vjeçari në Berat humb jetën tragjikisht
Kronika 17:02 - 5 Tetor, 2020

16 vjeçari në Berat humb jetën tragjikisht

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Berat. Një 16 vjeçar ka humbur jetën nga rryma elektrike. Mësohet se i riu është çuar...

Shënohet vikitima e dytë nga Stuhia ‘Ianos’/ I merr jetën fermerit shqiptar në Greqi
Kosova & Rajoni 11:06 - 19 Shtator, 2020

Shënohet vikitima e dytë nga stuhia ‘Ianos’/ Humb jetën fermeri shqiptar në Greqi

Është shënur  viktima e dytë në Greqi, si pasojë e stuhisë që godit Greqinë natën e shkuar. Viktima është një fermer 63-vjeçar, trupi i të cilit...

Aksident në Fushë Krujë/ 1 i vdekur dhe 2 të plagosur
Kronika 09:23 - 17 Shtator, 2020

Makina përmbyset në mes të rrugës/ Humb jetën shoferi 35 vjeçar

Një aksident i rëndë ka ndodhur në aksin Milot-Morinë mëngjesin e sotëm. Mësohet se një mjet tip “Volswagen” ka dalë nga rruga e për pasojë ka...

Boom rastesh nga Covid-19/ Qindra të infektuar dhe 8 viktima në 24 orë
Sociale 09:20 - 17 Shtator, 2020

I shtruar prej ditësh tek Infektivi/ Covid i merr jetën farmacistit korçar

Një farmacist në qytetin e Korçës ka humbur betejën me Covid pas më tepër se 20 ditë në terapi intensive. R.Zallëmi, 85 vjeç ka ndërruar jetë...

Humb jetën nga Covid-19, kirurgu tek Sanatoriumi
Kronika 11:27 - 13 Shtator, 2020

Humb jetën nga Covid-19, kirurgu tek Sanatoriumi

Një tjetër humbje jete është shënuar në radhët e bluzave të bardha në vendin tonë si pasojë e Covid-19. Bëhet me dije se ditën e sotme...

Ulet ndjeshëm numri i personave me Covid në shtetin fqinj/ Humbin jetën 6 pacientë
Shëndeti 16:56 - 12 Shtator, 2020

Covid-19 i merr jetën mësuesit nga Pogradeci/ Nuk kishte sëmundje shoqëruese

Një mësues nga Pogradeci ka humbur sot betejën me koronavirusin e rrezikshëm. Lajmin e ka bërë të ditur ministria e Shëndetësisë, e cila njofton se mësuesi...

Shuhet në Amerikë gazetari shqiptar
Sociale 16:09 - 11 Shtator, 2020

Ndahet nga jeta gazetari shqiptar në Amerikë

Ndahet nga jeta gazetari shqiptar Sulejman Gashi. Ai është ndarë nga jeta në Amerikë, atje ku dhe jetonte prej vitesh. Lajmin e konfirmoi i biri Drilon...

Të shtëna me armë në Elbasan/ Qëllohen efektivët e FNSH dhe forcat Shqiponja
Kosova & Rajoni 18:29 - 2 Shtator, 2020

Në shtëpi iu gjet një AK-47/ Humb jetën nga plaga e plumbit 19-vjeçari

Një 19-vjeçar nga fshati Studencan i Suharekës ka humbur jetën sot si pasojë e plagëve të marra me armë zjarri. Lajmin e konfirmon zëdhënësi i Policisë...