Connect with Us

All posts tagged "huaja"

Denoncim 21:40 - 24 Janar, 2020

“Stop” denoncon: Psikologia me 5 gjuhë të huaja pa punë, punonjësja jashtë profilit

I jemi drejtuar qytetit të Ballshit, sepse na ka ardhur një denoncim nga Dionisa Rapushaj. Ajo tregon, se ka përfunduar studimet për Psikologji, si dhe Master...

Aktualitet 12:48 - 16 Shkurt, 2019

Protesta e opozitës/ Jehonë në mediat e huaja

Protesta që është duke zhvilluar opozita kundër qeverisë ka bërë jehonë edhe në mediat ndërkombëtare. Media gjermane Deutsche Welle ka bërë një pasqyrim të situatës dhe...

Aktualitet 19:37 - 28 Dhjetor, 2018

Mediat e huaja raportojnë shkarkimet/ Studentët “tronditën” qeverinë

Mediat ndërkombëtare e kanë cilësuar shkarkimin e tetë ministrave nga kryeministri Edi Rama, si një veprim i nxitur nga studentët. Agjencia italiane e lajmeve “ANSA” raporton...