Connect with Us

All posts tagged "Hoti"

Hoti e Haradinaj përplasen për Task-Forcën anti-korrupsion
Kosova & Rajoni 18:17 - 24 Tetor, 2020

Hoti e Haradinaj përplasen për Task-Forcën anti-korrupsion

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, që është partneri kryesor i kryeministrit Avdullah Hoti, ka dalur kundër vendimit të Qeverisë së Kosovës për...

Kosova & Rajoni 20:09 - 16 Tetor, 2020

“Boom” lëvizjesh në Kosovë/ Hoti shkarkon drejtorin e doganave dhe atë të ATK-së

Pas shkarkimit të drejtorit të Policisë, Rashit Qalaj, janë shkarkuar edhe drejtori i doganës dhe i Administratës Tatimore të Kosovës. Sipas mediave kosovare, kryeministri Avdullah Hoti...

Politikë 12:10 - 2 Tetor, 2020

“Turp për BE-në”/ Hoti “përplaset” me Ramën: Të mos e shajmë shumë…

Kryeministri Edi Rama gjatë fjalës së tij në mbledhjen e përbashkët të qeverive Shqipëri-Kosovë, ndër të tjera ka folur edhe në lidhje me çështjen e liberalizimit...

Shtyhet takimi mes kryeministrave Rama dhe Hotit
Politikë 19:59 - 23 Shtator, 2020

Shtyhet takimi mes kryeministrit Rama dhe Hotit

Takimi mes kryeministrit Edi Rama dhe homologut të tij në Kosovë, Avdullah Hoti është shtyrë për në datën 2 tetor. Hoti ka lajmëruar përmes një postimi...

PVala e dytë e COVID-19/ Hoti: Kosova mund të rikthejë masat
Kosova & Rajoni 11:22 - 22 Shtator, 2020

Vala e dytë e COVID-19/ Kryeminstri Hoti: Kosova mund të shtrëngojë përsëri masat

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka paralajmëruar shtrëngimin e masave kufizuese në vjeshtë pasi sipas tij vala e dytë e COVID-19 tashmë është rikthyer në Europë....

Kryeministri Hoti pret të hënën delegacionin amerikan, mes tyre dhe Richard Grenell
Kosova & Rajoni 19:10 - 20 Shtator, 2020

Kryeministri Hoti pret të hënën delegacionin amerikan, mes tyre dhe Richard Grenell

Kryeministri Avdulla Hoti do të presë ditën e hënë delegacionin e posaçëm të Shteteve të Bashkuara të Amerikës për nxitjen e bashkëpunimit dhe zhvillimit ekonomik në...

Marrëveshja në Uashington/ Trump: Hoti dhe Vuçiç e bënë Ballkanin dhe botën më të sigurt
Kosova & Rajoni 11:06 - 15 Shtator, 2020

Marrëveshja në Uashington/ Trump: Hoti dhe Vuçiç e bënë Ballkanin dhe botën më të sigurt

Hoti dhe Vuçiç kanë nënshkruar marrëveshjen për normalizimin e marrëdhënieve ekonomike më 4 shtator në Shtëpinë e Bardhë, në praninë e presidentit Trump. Presidenti i Shteteve...

Hoti 100 ditë si kryeministër/ E kthyem Kosovën në rrugën e integrimit euro-atlantik
Kosova & Rajoni 18:42 - 12 Shtator, 2020

Hoti 100 ditë si kryeministër/ E kthyem Kosovën në rrugën e integrimit euro-atlantik

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale ku shkruan se në 100 ditët e para të qeverisë që udhëheqë ai,...

Implementimi i marrëveshjes Kosovë- Serbisë/ Delegacioni amerikan mbërrin në Kosovë
Blog 08:29 - 11 Shtator, 2020

Marrëveshja Kosovë-Serbi/ Një hap tjetër përpara për politikën e jashtme të Donald Trump

Nga Russell A.Berman “National Interest” Presidenti amerikan Donald Trump bëri bashkë udhëheqësit e Kosovës dhe Serbisë në Shtëpinë e Bardhë më 4 shtator, për të nënshkruar...

Kryeministri Hoti takohet me sekretarin Pompeo
Kosova & Rajoni 23:20 - 4 Shtator, 2020

Kryeministri Hoti takohet me sekretarin Pompeo

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti gjatë vizitës në Shtetet e Bashkuara, u takua me Sekretarin amerikan të Shtetit, Mike Pompeo me të cilin bisedoi për marrëveshjen...

“Kosova e bekuar me miqësinë me SHBA-të”/ Isa Mustafa i thur lavde Hotit: Ky kryeministër e meriton mbështetjen
Kosova & Rajoni 18:48 - 4 Shtator, 2020

“Kosova e bekuar me miqësinë me SHBA-të”/ Isa Mustafa i thur lavde Hotit: Ky kryeministër e meriton mbështetjen

Kryetari i Lidhjes Demokratike, Isa Mustafa, ka falënderuar SHBA-në dhe ka lavdëruar kryeministrin Hoti, pas nënshkrimit të marrëveshjes ekonomike në Uashington. Mustafa shkruan se Kosova është...

“Nuk është një marrëveshje finale”/ Hoti: Presim të marrim shpejt njohje nga Izraeli
Politikë 18:39 - 4 Shtator, 2020

“Nuk është një marrëveshje finale”/ Hoti: Presim të marrim shpejt njohje nga Izraeli

Kryeministri i Kosovës, Avdulla Hoti, pas nënshkrimit të marrëveshjes me Serbinë tha se sot është një ditë e rëndësishme për Kosovën. Ai ka bërë me dije...

Nënshkruhet marrëveshja ekonomike mes Kosovës dhe Serbisë
Kosova & Rajoni 17:56 - 4 Shtator, 2020

Nënshkruhet marrëveshja ekonomike mes Kosovës dhe Serbisë

Nënshkruhet marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë. Marrëveshja është nënshkruar në Shtëpinë e Bardhë, me ndërmjetësimin e SHBA. Gjatë kësaj ceremonie i pranishëm ka qenë presidenti amerikan,...

Përfundon takimi Kosovë-Serbi në Washington/ Nesër publikohet marrëveshja
Kosova & Rajoni 21:57 - 3 Shtator, 2020

Përfundon takimi Kosovë-Serbi në Washington/ Nesër publikohet marrëveshja

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç kanë përfunduar takimin e tyre në Shtëpinë e Bardhë. Hoti në një konferencë para mediave...

Hoti 100 ditë si kryeministër/ E kthyem Kosovën në rrugën e integrimit euro-atlantik
Kosova & Rajoni 16:08 - 3 Shtator, 2020

Hoti flet para takimit në Shtëpinë e Bardhë/ Marrëveshja për ekonomi, një hap drejt njohjes reciproke

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka deklaruar se me Serbinë nuk bëhet asnjë diskutim tjetër, përveç se për njohje reciproke. “Unë besoj që marrëveshja e sotme...

Befason zëvendësi i Hotit/ “Shefi merr bukë nga shtëpia dhe ha në zyrë, nuk shkon në restorante”
Kosova & Rajoni 09:38 - 19 Gusht, 2020

Avdullah Hoti fiton betejen me Covid-19/ Rikthehet në zyrë

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka fituar betejen me Covid-19, dhe pas më shumë se dy javëve izolim, është rikthyer në zyrën e tij. Hoti është...

Vendimi/ Kosova hap kufijtë me Shqipërinë dhe rajonin
Kosova & Rajoni 16:44 - 14 Gusht, 2020

Vendimi/ Kosova hap kufijtë me Shqipërinë dhe rajonin

Qeveria e Kosovës, e drejtuar nga Kryeministri Avdullah Hoti ka miratuar vendimin për hapjen e kufijve shtetërorë të Kosovës me Republikën e Shqipërisë, Republikën e Maqedonisë...

Ambasada amerikane në Serbi: Takimi në Shtëpinë e Bardhë, lajm pozitiv
Kosova & Rajoni 09:38 - 14 Gusht, 2020

Ambasada amerikane në Serbi: Takimi në Shtëpinë e Bardhë, lajm pozitiv

Ambasada amerikane në Serbi, paralajmërimin për takimin në Shtëpinë e Bardhë e ka quajtur “lajm të mirë”. “Takimi i liderëve të Serbisë dhe Kosovës në Shtëpinë...

Basha shigjeton Ramën nga Prishtina/ Merr shembull Kosovën
Politikë 11:49 - 20 Korrik, 2020

Basha shigjeton Ramën nga Prishtina/ Merr shembull Kosovën

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ndodhet sot për një vizitë zyrtare në Prishtinë, me ftesë të kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti. Gjatë një konference për...

Politikë 13:24 - 18 Korrik, 2020

Lulzim Basha vizitë zyrtare në Kosovë/ Zbardhet axhenda

Kryetari i Partisë Demokratike  Lulzim Basha do të zhvillojë të hënën një vizitë në Kosovë ku do të takohet me drejtuesit më të lartë të shtetit...

Takimi Hoti-Vuçiç/ BE: Shpresojmë se do të ketë frymë kompromisi
Kosova & Rajoni 17:05 - 16 Korrik, 2020

Takimi Hoti-Vuçiç/ BE: Shpresojmë se do të ketë frymë kompromisi

Ndërsa ka nisur takimi i parë kokë më kokë mes kryeministrit të Kosovës Avdullah Hoti dhe presidentit serb Aleksandar Vuçiç, ka komentuar rreth tij, Përfaqësuesi i...

Kosova nuk e shpall gjendjen e jashtëzakonshme/ Hoti: Sot votojmë masat e reja!
Kosova & Rajoni 16:44 - 12 Korrik, 2020

Kosova nuk e shpall gjendjen e jashtëzakonshme/ Hoti: Sot votojmë masat e reja!

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti vendos të mos e shpallë gjendjen e jashtëzakonshme në Kosovë, ndonëse prej më shumë se 5 ditësh janë shënuar rreth 200...

Dialogu Serbi-Kosovë/ Vuçiç dhe Hoti "takohen" në distancë
Kosova & Rajoni 09:00 - 12 Korrik, 2020

Dialogu Serbi-Kosovë/ Vuçiç dhe Hoti “takohen” në distancë

Shërbimi Evropian i Veprimit të Jashtëm (EEAS), ka publikuar axhendën e plotë të takimit që mbahet këtë të diel mes kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hotit, dhe...