Connect with Us

All posts tagged "hotelet"

Ekonomi 08:11 - 6 Maj, 2020

Turizmi s’po përfiton nga paketa e dytë/ Mbeten pa ndihmë punonjësit e palarguar dhe ata sezonale, hotelet kanë shkurtuar 70% të stafeve

Nga paketa e dytë financiare e cila ka nisur të shpërndahet që prej 21 prillit numri më i ulët i përfituesve është për punonjësit në sektorin...

Politikë 13:41 - 23 Prill, 2020

Rama, qejf të jashtëzakonshëm edhe dy muaj 

Gjatë seancës parlamentare që po vijon, deputetja e opozitës, Rudina Hajdari i drejtoi një pyetje ministres së Transportit. Pyetja kërkonte që të shpjegohej dhe të jepej...

Politikë 21:17 - 6 Mars, 2020

Skandali i Barcelonës/ Si e mbylli Prokuroria dosjen e pagesave të Fushës për krerët e bashkisë

Më 17 dhjetor 2019, Prokuroria e Tiranës iu drejtua gjykatës me kërkesë për pushimin e hetimit ndaj zyrtarëve të lartë të Bashkisë së kryeqytetit, të cilët...

Denoncim 08:26 - 7 Dhjetor, 2019

Akomodim në hotele me pesë yje për të dëmtuarit nga tërmeti?/ Banorët marrin njoftimin e papritur

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar denoncimin e një qytetari, sipas të cilit shpallja e gjendjes së jashtëzakonshme nga qeveria është një fake. E ndërsa i referohet...

Aktualitet 08:34 - 14 Korrik, 2019

Kaosi i yjeve në hotelet shqiptare/ Si ndahet tregu, 100 milionë euro

Rritja me 300% e numrit të turistëve të huaj që vizituan Shqipërinë në dekadën e fundit i bën atraktive investimet në hotele, por për shkak të...

Aktualitet 00:00 - 28 Janar, 2018

A do të flinit këtu?/ Hotelet më të jashtëzakonshme në botë

Pronarët e hoteleve moderne e kanë gjithmonë e më të vështirë, sesi t’i surprizojnë vizitorët e tyre. Por, fatmirësisht ne kemi ende disa hotele nëpër botë, që...

Aktualitet 21:30 - 22 Gusht, 2017

Foto/ Hotelet më mahnitëse në të gjithë botën

Sigurisht që planeti ynë mban bukuri natyrore në çdo cep të tij. Vende magjike dhe destinacione turistike të cilat të lënë pa frymë. Por ashtu si...

Aktualitet 12:14 - 23 Gusht, 2016

Braçe shkruan për faturrat e hoteleve, dhjetëra qytetarë i përgjigjen

Me anë të një statusi në rrejtet sociale deputeti socialist Erion Braçe kërkon faturrat e hoteleve të atyre që kanë pushuar brenda vendit. Disa dhjetëra qytetarë...