Connect with Us

All posts tagged "hotele"

Ekonomi 22:05 - 27 Mars, 2020

“Ky vit për turzimin është i dështuar”/ Topuzi ngre alarmin: Një industri e tërë mund të shkatërrohet

Kreu i Shoqatës Shqiptare te Turizmit ATA, Zak Topuzi ka komentuar situatën e turizmit në momentet që vendi po përballet me koronavirusin. Sipas Topuzit, ky vit...

Sociale 13:29 - 17 Janar, 2020

Të fundit për shpenzime për restorante dhe hotele/ Si krahasohen shqiptarët me europianët

Për një vend si Shqipëria, me të ardhura të ulëta, sigurisht që shpenzimet për restorante dhe hotele do të kenë një peshë shumë më të ulët...

Politikë 21:15 - 5 Dhjetor, 2019

Të prekurit nga tërmeti akomodohen në hotele/ Sa do ta paguajë qeveria, çfarë përfshihet

Qeveria do të paguajë 2 000 lekë për çdo person të prekur nga tërmeti i 26 nëntorit, i cili do të akomodohet në strukturat hoteliere të...

Sociale 21:53 - 2 Dhjetor, 2019

Blendi Klosi tregon sa do rrinë në hotele qytetarët/ Ja shqetësimi i qeverisë

Ministri i Turizmit dhe Mjedisit Blendi Klosi tha se banorët e prekur nga tërmeti do të qëndrojnë në hotele deri në muajin prill. Klosi deklaroi se...

Lajme 22:29 - 29 Nentor, 2019

Pogradeci hap dyert/ Qindra persona strehoen falas në hotele

Bashkia e Pogradecit bën me dije se qindra persona të prekur nga tërmeti janë strehuar në hotelet e këtij qyteti, falas. “Jemi duke i trajtuar njëkohësisht...

Lajme 13:49 - 28 Nentor, 2019

Hotelet abuzojnë me çmimet në Pogradec/ Bashkia apelon: Të denoncohen me emra

Në këto ditë të vështira që po kalon vendi, Bashkia e Pogradecit ka denoncuar  rastin e abuzimit me çmimet nga hotelete dhe shtëpitë private. Qytetarët që...

Politikë 21:48 - 30 Gusht, 2019

Zbulohet fatura/ Nënkryetari i Bashkisë së Tiranës, Mazniku, fle në hotele me 900 euro nata

Prej disa ditësh ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjoni ka qenë në qendër të vëmendjes për futurat e majme nëpër hotele, ku kishte shpenzuar deri në 700...

Politikë 18:46 - 17 Gusht, 2019

Lufta ndaj informalitetit/ Bllokohen shtëpi e hotele në Sarandë

Kryeministri Edi Rama ka reaguar përsëri në lidhje me aksionin e anti- informalitetit. Rama ka publikuar gjithashtu disa foto nga Saranda ku shihet se disa subjekteve...

Politikë 21:49 - 4 Gusht, 2019

Bllokohen tre hotele në Shëngjin/ Rama: “Për një viç t’xen nata jasht!”

Tre hotele të mëdha janë bllokuar sot në Shëngjin në kuadër të aksionit anti-informalitet. Kryeministri Edi Rama ka postuar edhe fotot përkatëse, ndërsa bën me dije...

Kuriozitete 15:53 - 27 Shkurt, 2019

7 hotele- kështjella ku mund të jetoni si mbretërorë!

Nëse dëshira juaj është të jetoni qoftë edhe një ditë të vetme, si një anëtar i familjes mbretërore, nuk e ekzagjerojmë aspak nëse ju themi se...

Aktualitet 18:30 - 24 Tetor, 2018

Skandal në Korçë/ Banorët 12 orë pa ujë

Qyteti i Korçës është cilësuar si Parisi i vogël i Shqipërisë. CNA.al (CityNews Albania) ka mësuar se ky qytet, prej gati 12 orësh nuk furnizohet me...

Aktualitet 16:43 - 21 Korrik, 2018

Shkeljet tatimore/ Bllokohen 11 hotele

Tatimet kanë bllokuar 11 hotele në jug në vendit, shumica e të cilëve të paregjistruara në organet tatimore. Siç raporton “TvKlan”, po ashtu edhe 6 bare...

Aktualitet 21:10 - 3 Shtator, 2017

Foto/ Hotelet më të shtrenjta në botë

Për shumicën prej nesh zgjedhjen ku të qëndrojnë kur udhëtojmë është një bilanc i buxhetit, lokacionet dhe objektet. Paramendoni për një sekondë se paratë nuk kanë...

Aktualitet 10:36 - 13 Gusht, 2017

Sondazhi me hotelet/ Durrësi, “Hirushja” e kësaj vere, më dobët Vlora e Saranda

Sondazhi i Qendrës së Kërkimeve Monitor (QKM) me 110 hotele bregdetare në vend zbulon tendencën. Si ka qenë ecuria e prenotimeve në korrik dhe si pritet...

Udhëtoni 23:15 - 5 Dhjetor, 2016

FOTO/ Hotelet më të mirë në botë

Që një hotel të vendoset në renditjen botërore të turizmit në këtë kategori, padyshim që ka nevojë për shumë punë, para dhe më së shumti nga...

Aktualitet 19:53 - 17 Qershor, 2016

Fotot/ Rama dhe Kokëdhima detyrojnë pronarët e hoteleve të Himarës të lyejnë fasadat me ngjyrë të kuqe

Ish-Kryeministri Sali Berisha shprehet se pronarët e hoteleve të Himarës janë detyruar nga shefi i qeverisë Edi Rama dhe ish-deputeti socialist Koço Kokëdhima që të lyejnë...

Udhëtoni 00:02 - 17 Korrik, 2015

15 hotele mitike, ku cdokush duhet t’i vizitoj

Ju ndoshta keni shpenzuar kohë dhe të ardhura për udhëtime dhe akomodim në hotele lukzose. Por nuk mund të mos shkoni të kaloni fundjavën ose pushimet...

Udhëtoni 21:07 - 3 Korrik, 2015

Ja disa nga hotelet më përrallor

National Geographic ka listuar disa nga vendet më të bukura për të kaluar pushimet. Ajo liston 14 ‘parajsat’ në Tokë. Që nga historia e Meksikës deri...

Kryesore 00:14 - 2 Prill, 2015

5 hotelet më të bukur në botë

Ekzistojnë shumë vende të bukura në botë që ja vlejnë për t’u vizituar. Thënë kjo, në rast se udhëtoni për të vizituar këto vende, me siguri...

Udhëtoni 08:12 - 29 Mars, 2015

Hotelet që vështirë të besoni se ekzistojnë

Këto hotele janë absolutisht interesante, disa janë thjesht interesante për vendodhjen, ndërsa të tjerët për shkak të arkitekturës së tyre! Ndoshta mund t’ju duken të paarritshëm...