Connect with Us

All posts tagged "hotel"

Breshëri armësh në drejtim të hotelit në Pogradec/ Zbardhet ngjarja, dy në pranga
Kronika 09:33 - 12 Gusht, 2020

Breshëri armësh në drejtim të hotelit në Pogradec/ Zbardhet ngjarja, dy në pranga

Finalizohet operacioni policor i koduar “Driloni”. Në vijim të punës intensive hetimore për zbardhjen dhe dokumentimin e plotë të ngjarjeve të ndodhura më datë 01.08.2020 dhe...

Pamjet-Sulm me thikë në një hotel në Glasgow/ Vriten 3 persona dhe plagoset një polic
Bota 16:27 - 26 Qershor, 2020

Pamjet-Sulm me thikë në një hotel në Glasgow/ Vriten 3 persona dhe plagoset një polic

Një ngjarje tronditëse ka ndodhur pasditen e sotme në Glasgow në Skoci. Sipas BBC, një person ka sulmuar me thikë disa persona në shkallët e një...

Kronika 08:21 - 31 Maj, 2020

Autorët hodhën tritolin nga makina/ Detaje nga shpërthimi në hotelin e Ervin Matës

Detaje të reja janë zbardhur nga shpërthimi me eksploziv mbrëmjen e djeshme në hotelin e Ervin Matës, pranë QSUT-së në kryeqytet. Ngjarja ndodhi në orën 22:40...

Politikë 15:56 - 8 Maj, 2020

Fotot- Brenda hotelit gjerman ku mbreti i Tajlandës kalon izolimin me 20 vajzat e “haremit”

Ky është hoteli alpin ku mbreti i Tajlandës është duke kaluar ditët e tij të izolimit nga koronavirusi, i shoqëruar nga 20 konkubina, të gjitha me...

Sociale 16:53 - 17 Prill, 2020

Riatdhesimi/ Qytetarët përballen me probleme: Mungojnë dhomat teke, të detyruar të paguajnë 4 bileta

Një numër i madh shqiptarësh pritet të riatdhesohen në ditët në vijim pasi kishin mbetur jashtë kufijve për shkak të situatës së krijuar nga koronavirusi. Po...

Sociale 10:01 - 16 Prill, 2020

Rama zbulon çmimin/ Ja sa do të kushtojë fluturimi për riatdhesime dhe akomodimi në hotel

Kryeministri Edi Rama ka treguar se sa do të kushtojnë paketat e udhëtimit për shqiptarët që do të riatdhesohen duke filluar nga e shtuna në vendin...

1.18 miliardë euro për aksin Milot-Fier/ Balluku: Do bëhet me paratë e privatit
Sociale 22:37 - 14 Prill, 2020

Balluku tregon shifrën/ Ja sa do të kushtojë hoteli ku do të karantinohen shqiptarët e riatdhesuar

Ministrja e Infrastrukturës Belinda Balluku bëri të ditur mbrëmjen e sotme se nga e shtuna do të fillojnë fluturimet me Air Albania për riatdhesimin e shqiptarëve...

Bota 15:34 - 8 Mars, 2020

Shembja e hotelit karantinë në Kinë/ Shkon në 10 numri i viktimave

Shkon në 10 numri i personave që kanë humbur jetën pas shembjes së një hoteli që u përdor si një qendër karantine prej koronavirusit në Kinë....

Bota 08:12 - 8 Mars, 2020

Shembet hoteli i përdorur si karantinë/ Humbin jetën 4 persona, 29 të tjerë nën rrënoja

Katër persona kanë humur jetën dhe 29 të tjerë rezultojnë të humbur pasi hoteli që përdorej si karantinë për të infektuarit me koronavirus në Kinë, u...

Kosova & Rajoni 19:40 - 8 Shkurt, 2020

Ndodhej në Maqedoninë e Veriut/ Shqiptari humb jetën në hotel

Një shqipar i Kosovës ka humbur jetën në korridorin e një hoteli në Mavrovë, në Maqedoninë e Veriut. Ngjarja e rëndë ka ndodhur mbrëmë rreth orës...

Politikë 15:49 - 26 Janar, 2020

“Të prekurit nga tërmeti dëbohen nga hoteli/ Do paguani për çdo ditë shtesë”

Ish kryeministri Sali Berisha duke iu referuar mesazhit të qytetarit dixhital thotë se qeveria po tallet me ata që tërmeti i rrënoi çdo gjë. Në mesazhin...

Politikë 18:33 - 2 Janar, 2020

Banorët në Thumanë lajmërojnë grevë urie/ 4 kërkesat e PD për qeverinë

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazmend Bardhi, pas një takimi me banorët e Thumanës, është autorizuar në emër të PD që t’i drejtohet qeverisë për...

Bota 14:56 - 22 Nentor, 2019

Zjarr i madh në hotelin e njohur/ Flakët “përpijnë” gjithë ndërtesën

Një zjarr i madh ka shpërthyer në Hotelin Claremont në qytetin lindor të Anglisë, Sussex pak para orës 9 të mëngjesit të sotëm Zjarrfikësit po luftojnë...

Politikë 12:17 - 25 Gusht, 2019

“Seks, luks, hotel”/ Kujtim Gjuzi kërkon ndihmën e KLSH-së

Kreu i Partisë Kombëtare, konsevartore, deputeti Kujtim Gjuzi, i ka bërë thirrje Kontrollit të Lartë të Shtetit që të hetoj sistemin dietor për ministrat. “Kontrolli i...

Bota 19:34 - 17 Gusht, 2019

14-vjeçarja nga Britania është “përdhunuar nga një punonjës shqiptar”, teksa pushonte në Korfuz me familjen

Një vajzë 14 vjeçare nga Britania  supozohet të jetë përdhunuar nga një punonjës shqiptar, teksa ishte me pushime së bashku me familjen e saj në Korfuz....

Aktualitet 12:54 - 7 Maj, 2019

Hotel, restorant, karburant dhe makinë dhuratë/ Gjyqtari i kamur rehaton fëmijët  

Gjyqtarët dhe prokurorët konkurojnë bindshëm biznesmenët jo vetë ata shqiptarë, por edhe më tej në rajon. Ata rezultojnë pronarë të pasurive të tëra të luajtshme dhe...

Aktualitet 13:10 - 29 Prill, 2019

“Si hotel me 5 yje”/Kjo është makina më e shtrenjtë dhe më luksoze në botë

Me një peshë prej 5.8 ton super bisha, anti-plumb dhe me një çmim fillestar prej $ 2 milion, King Karlmann është SUV-i më i shtrenjtë dhe...

Kryesore Show Biz 12:40 - 14 Prill, 2019

“Gjeni një dhomë hoteli”/Çifti i njohur kapet mat në momente intime në mes të publikut

Ata janë një nga çiftet më të dashur të momentit, që shpallën fejesën në shkurt të këtij viti. Por Orlando Bloom dhe Katy Perry-n nuk i...

ore te tera ne hotel
Aktualitet 19:31 - 5 Prill, 2019

Deklarata e fortë/ Ja me kë rri me orë të tëra në hotel Olta Xhaçka

Ish deputeti i Partisë Demokratike, Xhemal Gjunkshi, i qenë prezent në studion e lajmeve në TV “Fax News”, ka bërë një deklaratë të fortë. Sipas Gjunkshit,...

Aktualitet 16:17 - 25 Janar, 2019

E rëndë/ Gjendet i vdekur i riu në Bulqizë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në qytetin e Bulqizës.  Një 32 vjeçar identiteti i të cilit nuk është bërë i ditur është...

Aktualitet 10:23 - 24 Janar, 2019

Përfitimet e deputetëve gjatë bojkotit/ Zbardhet lista e pagesave për hotel dhe qira

Disa deputetë të Partisë Demokratike, gjatë periudhës së bojkotit të Kuvendit, kanë përfituar edhe pagesa për qira si dhe për fjetje në hotel. Në të njëjtën...

Aktualitet 13:23 - 6 Janar, 2019

Mbledhje qeverie në hotel privat/ Cili zyrtar mund të shkojë për kontroll tatimor

Nga Afrim Krasniqi Shqipëria ka kryeministri, ka mbi 15 ministri, ka mbi 130 institucione publike, ka universitete, akademi, institute, salla muzeale, e plot ndërtesa e mjedise...

Life Style 20:15 - 24 Nentor, 2018

Është konstatuar/ Seksi është më i mirë në hotel se në shtëpi

Nëse ndonjëherë pas seksit në dhomën e hotelit keni menduar se ka qenë shumë më i mirë se sa në shtëpi, nuk jeni i vetmi. Është...