Connect with Us

All posts tagged "homazhet"

Kultura 09:19 - 8 Shkurt, 2020

“Varrimi sipas amanetit”/ Nexhmie Pagarusha përcillet nesër për në banesën e fundit

Këngëtarja Nexhmie Pagarusha do të përcillet nesër për në banesën e fundit. Familja njofton se pas homazheve që do të mbahen në Teatrin Kombëtar, trupi i...

Politikë 11:34 - 29 Nentor, 2019

75-vjetori i Çlirimit/ Meta nderon kujtimin dhe sakrificat e Dëshmorëve të Atdheut  

Presidenti i Republikës, Ilir Meta bëri homazhe në Varrezat e Dëshmorëve të Atdheut me rastin e 75-vjetorit të Çlirimit të Shqipërisë nga pushtuesit nazi-fashistë dhe vendosi një...

Politikë 12:25 - 12 Shtator, 2019

Foto-E përkulur mbi varrin e të atit/ Mesazhi i fortë i Rudina Hajdarit

Sot, 21 vite pas vrasjes së Heroit të Demokracisë, Azem Hajdari, vajza e tij, deputetja Rudina Hajdari ka zhvilluar homazhe pranë varrit dhe pranë memorialit të...

Politikë 10:32 - 12 Shtator, 2019

Homazhet në nderim të Azem Hajdarit/ Basha mesazh të fortë qytetarëve

Kryetari i partisë Demokratike, Lulzim Basha, ish-kryeministri Sali Berisha, përfaqësues të tjerë të së djathtës, por edhe familjarë kanë zhvilluar sot homazhe pranë memorialit të Heroit...

Politikë 09:24 - 12 Shtator, 2019

21 vite nga vrasja e Azem Hajdarit/ Politika nderon Heroin e Demokracisë

Kryeparlamentari Gramoz Ruçi, si dhe të tjerë deputetë të Kuvendit të Shqipërisë zhvilluan sot homazhe te Varrezat e Dëshmorëve, në nderim të “Heroit të Demokracisë”, Azem...

Aktualitet 22:11 - 3 Qershor, 2019

U nda nga jeta katër ditë më parë/ Nesër homazhet për Muhamet Likon

Katër ditë më parë u nda nga jeta në moshën 64 vjeçare një prej parodistëve të Vlorës Muhamet Liko. Liko ndërroi jetë në Itali ku kishte...

Aktualitet 09:25 - 16 Maj, 2019

La pas bashkëshorten dhe tre fëmijë/ Major Tanushi përcillet sot për në banesën e fundit

Major Tanushi, i cili ra në krye të detyrës gjatë misionit të NATO-s në Letoni, do të përcillet sot për në banesën e fundit. Në nder...

Aktualitet 10:23 - 10 Maj, 2019

Ndërroi jetë gjatë misionit në Letoni/ I jepet lamtumira e fundit Zarife Hasanajt

Kanë nisur sot në orën 10:00 në Pallatin e Kongreseve, homazher për nder të Nëntetares Zarife Hasanaj, e cila humbi jetën në Letoni gjatë një misioni...

Kryeministri Rama gjate homazheve per 21 janarin
Aktualitet 14:12 - 21 Janar, 2019

Incident në homazhet për 21 janarin/ Qytetari “shpërthen” kundër Ramës

Një incident ka ndodhur sot gjatë homazheve që mazhoranca socialiste ka zhvilluar sot në nderim të katër viktimave të 21 Janarit. Teksa kryente homazhe bashkë me...

Ish-presidenti i Kosoves, Ibrahim Rugova
Aktualitet 10:27 - 21 Janar, 2019

13-vjetori i vdekjes së Rugovës/ Kosova nderon ish-presidentin

Sot shënohet 13-vjetori i vdekjes së ish-presidentit të Kosovës Ibrahim Rugova. Në nderim të ish-presidentit, në Kosovë do të mbahen homazhe në varrin e tij në “Velani” si dhe vizitë tek...

Ndahet nga jeta kompozitori i njohur shqiptar, Kozma Lara
Aktualitet 09:00 - 19 Janar, 2019

Ndahet nga jeta kompozitori i njohur shqiptar/ Ja kur mbahen homazhet

Është ndarë nga jeta në moshën 87-vjeçare kompozitori i njohur shqiptar, Kozma Lara. Lara ka ndërruar jetë në orët e vona të mbrëmjes së djeshme, ndërsa...

Aktualitet 14:13 - 29 Nentor, 2018

Foto fakt-Veliaj zgërdhihet me Meten/ Harron gishtat obezë me pështymë e neveri

Politika, sidomos në Shqipëri, është shumë komplekse dhe rasti më i mirë për të ilustruar këtë është raporti i kryebashkiakut të Tiranës, Erjon Veliaj dhe presidentit...

Aktualitet 13:28 - 29 Nentor, 2018

Foto-Çfarë nuk u pa në homazhe/ Ruçi dhe Veliaj shkrijnë së qeshuri Metën, Rama “harron” atletet në shtëpi

Kreu i shtetit Ilir Meta, kryeministri Edi Rama, kryeparlamentari Gramoz Ruçi dhe kryebashkiaku Erion Veliaj, zhvilluan sot homazhe te Varrezat e Dëshmorëve, në kuadër të 74-vjetorit...

Aktualitet 11:24 - 14 Nentor, 2018

Homazhet për Mid’hat Frashërin/ Berisha: Ata që urdhëruan eleminimin, përfunduan në koshin e plehrave

Mid’hat Frashëri do të prehet nga sot në tokën shqiptare. Eshtrat e tij janë sjellë nga Neë Yorku, SHBA për t’u prehur pranë vëllezërve Frashëri në...

Aktualitet 15:11 - 12 Shtator, 2018

Homazhet për Azem Hajdarin/ Patozi: PD, sot më keq se para 20 vitesh

Ish-nënkryetari i Partisë Demokratike, Astrit Patozi ka folur pas homazheve të zhvilluara për 20-vjetorin e vrasjes së Azem Hajdarit. Patozi ka sqaruar praninë e tij në...

Aktualitet 11:50 - 20 Nentor, 2017

Zhvillohen homazhet në nder të kompozitorit Aleksandër Lalo

Miq, familjarë, personalitete të artit, të skenës dhe të politikës kanë marrë pjesë paraditen e sotme në homazhet në nder të kompozitorit të njohur Aleksandër Lalo,...

Aktualitet 09:02 - 20 Nentor, 2017

Përcillet sot për në banesën e fundit kompozitori i njohur Aleksandër Lalo

Kompozitori i njohur Aleksandër Lalo, i cili u nda befasisht nga jeta dje, do të përcillet sot me homazhe për në banesën e fundit. Homazhet në...

Aktualitet 15:28 - 30 Tetor, 2017

Përcillet për në banesën e fundit gazetarja Adela Xhamani

Mes dhimbjes e lotëve është përcjellë për në banesën e fundit gazetarja dhe moderatorja e njohur Adela Xhamani. Vdekja tragjike e Adelës, në lule të rinisë...

Aktualitet 23:40 - 12 Janar, 2015

I munguari i madh

Ku ishte Obama? Shtypi dhe opinioni publik botëror kritikon mospraninë e Presidentit amerikan në marshimin e Parisit Mungesa e presidentit amerikan, Barak Obama në marshimin madhështor...