Connect with Us

All posts tagged "hollande"

Politikë 11:14 - 25 Prill, 2020

Nga kompanitë fantazëm, tek jeta e humbur e një 17-vjeçari/ Pyetjet që kërkojnë përgjigje nga Klodian Zoto dhe qeveria shqiptare

Kompania fantazëm e Hollandës, e ndërtuar nga Klodian Zoto, e cila ka në bashkëmenaxhim një tjetër kompani, ku drejtoreshë është një shtetase ruse, pas shkrimeve të...

Politikë 16:10 - 24 Prill, 2020

Rama, 12 milion dollarë për inceneratorin e Tiranës

Qeveria shqiptare, pas kontratës koncesionare me kompaninë Integreted Energy BV, e cila ka ndryshuar emrin në Hollandë dhe është bërë Geogenix BV, ka filluar të shlyejë...

Denoncim 12:19 - 14 Prill, 2020

Koncesioni 128 milionë euro/ Zbulohen kompanitë në Hollandë me drejtorë Rusë

CNA.al prej disa ditësh paralajmëroi publikimin e skandalit 128 milion euro me inceneratorin e Tiranës, pas publikimit të aferave me inceneratorin e Elbasanit, 22 milion euro,...

Denoncim 15:00 - 13 Prill, 2020

Dokumentet ekskluzive-Si u garantuan 128 milion euro/ Skema korruptive e inceneratorit të Tiranës, emrat dhe kompanitë e përfshira

*Pjesa e parë  Në një investigim të plotë të kryer nga stafi i CNA.al, ne kemi mundur të zbërthejmë skemën, sesi qeveria shqiptare ka dhënë 50...

Opinione 20:59 - 29 Shkurt, 2020

Çka më thoshte “Balzaku shqiptar” nga Kosova për 20 vjeçarin Lulzim Basha në Hollandë

Nga Ramiz Lushaj – “Balzaku shqiptar”, shkrimtar i shquar nga Kosova, Sulejman Krasniqi, gjatë qëndrimit në Afrikën e Jugut, veçanarisht në kthim në avionin e madh...

Politikë 15:08 - 1 Shkurt, 2020

Basha braktis Tiranën/ Zbulohet destinacioni

Kryetari i Republikës  së re, Lulzim Basha ka një dashuri të madhe për pushimet dhe gjumin. Ne tashmë jemi mësuar që të kemi një kryetar opozite,...

Politikë 10:34 - 10 Janar, 2020

Foto-Shqipëria në krizë/ Luli shëtitje në Itali

Kryetari i Republikës së re, Lulzim Basha vijon pushimet e fundvitit, të cilat duket se do ti zgjasin ende. Sikurse CNA.al e ka raportuar më herët,...

Politikë 18:35 - 3 Janar, 2020

Fotot – Pushimet prej oligarku të Bashës/ Zbulohet parajsa ekzotike ku ndodhet

Këto ditë pushimesh për festat e fundvitit, kreu i opozitës Lulzim Basha është “arratisur” nga Shqipëria dhe ka filluar prej datës 27 dhjetor pushimet e tij....

Politikë 12:08 - 31 Dhjetor, 2019

Shpallet foto e vitit

Shumë media vendosin sondazhe, votime për personazhin e vitit, foton e vitit, fotot më të bukura, e të tjera mënyra për tu bërë më atraktive dhe...

Kronika 10:40 - 23 Nentor, 2019

Takimet në Holandë e letërporositë për grupin kriminal/ Si ra prokuroria në gjurmët e infermieres 32-vjeçare

Jorida Murati, 32 vjecarja e arrestuar pak ditë më parë si pjesë e operacionit “Oaz”, rezulton të jetë pjesëtare aktive e grupit kriminal “Bajri”. Në dosjen...

Bota 09:07 - 19 Shtator, 2019

Vrasje mafioze në Amsterdam/ Ekzekutohet në prag të shtëpisë avokati i një dëshmitari shtetëror

Një ngjarje e rëndë ka tronditur Holandën, ku një avokat i njohur është qëlluar për vdekje jashtë shtëpisë së tij në Amsterdam. Sipas mediave të huaja,...

Lajm i Rekomanduar 12:49 - 17 Shtator, 2019

Si e fshehu Basha, Sorosin në 14 vite?!

Dje, nëpërmjet një nga mediave më kryesore botërore, Zërit të Amerikës, dhe zërit zyrtar të Departametit të Shtetit, u publikua një lajm në lidhje me raportet...

Aktualitet 11:33 - 12 Korrik, 2019

Basha fsheh diplomën/ Ja çfarë ka deklaruar

Nga kamarier në Rinas dhe përkthyes në Kosovë, befas Lulzim Basha e gjeti veten në politikën shqiptare dhe sot është kreu i Partisë Demokratike. Lulzim Basha iu...

Aktualitet 13:53 - 23 Mars, 2019

Ekskluzive-Basha vetëm 24 orë në Tiranë/ Fillon fundjavën hollandeze

Kryetari i Republikës së Re, Lulzim Basha është larguar sërish nga Shqipëria. Ai ka qëndruar në Tiranë vetëm 24 orë dhe më pas është nisur për...

Aktualitet 11:44 - 18 Mars, 2019

Panik në Hollandë/ Breshëri armësh në tren, raportohet për të plagosur

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Hollandë, ku disa persona kanë mbetur të plagosur pasi një person e armatosur hapi zjarr në drejtim të...

Aktualitet 18:29 - 7 Mars, 2019

Foto ekskluzive/ Basha arratiset sërish në Hollandë

Kreu i PD-së Lulzim Basha është fotografuar mesditën e sotme në aeroportin e Rinasit duke u larguar nga Shqiperia nën shoqërine e bashkëshortes me pasaporte Hollandeze,...

lulzim basha flet per diegien e mandateve
Aktualitet 13:37 - 22 Shkurt, 2019

“Dështon” Basha/ Anullon vizitën në Hollandë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka udhëtuar mëngjesin e sotëm drejt Vjenës, ku me gjasme do të zhvillonte takime të rëndësishme në Asamblenë e OSBE-së...

Aktualitet 15:57 - 4 Janar, 2019

Basha shtyn vizitën për në Tiranë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha që prej datës 29 dhjetor ka udhëtuar drejt Hollandës, ku ka kaluar edhe pushimet e Vitit të Ri. Ndërkohë që...

Aktualitet 13:49 - 2 Janar, 2019

Rikthimi i Lulzim Bashës

Ka filluar viti 2019, i cili pason një vit shumë të fortë politikisht. Kryesisht me protesta pa “kokë”, tek të cilat nuk identifikoheshin drejtuesit. Protesta arriti...

Aktualitet 21:33 - 27 Dhjetor, 2018

Lulzim Basha ka gënjyer edhe për shkollën e lartë/ Me korrespodencë dhe i ka zgjatur 12 vite

Lulzim Basha ka gënjyer për diplomimin e tij në Hollandë dhe ky tashmë është një fakt i  konfirmuar nga vetë mediat pranë tij.  Duke dashur të...

Uncategorized 14:40 - 8 Nentor, 2018

Arrestohet në Amsterdam miku i Lulzim Bashës dhe Lulzim Berishës/ U kap me 60 kg heroinë

Autoritetet e Holandës kanë arrestuar shqiptarin Amar Shkëmbi, ose i njohur ndryshe si miku i ngushtë i kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, raporton TemA. Pas një...

Aktualitet 10:53 - 20 Tetor, 2018

As mashkull, as femër? Hollanda bën histori me ndryshimin e madh në pasaportë

Një person në Hollandë është bërë i pari në vend që merr një pasaportë ku gjinia e tij cilësohet as mashkull as femër, por neutrale. Lajmi...

Aktualitet 13:26 - 7 Tetor, 2018

Zbulohet ku u zhduk Basha për një javë

Kryetari i Partisë Demokratike si gjithmonë është zhdukur pa adresë, por ajo i zbulohet shpejt. Shpesh ai preferon të bëjë pushime të gjata edhe kur në...