Connect with Us

All posts tagged "holande"

Politikë 11:57 - 29 Maj, 2020

Reportazhi i “Vrij Nederland” në 2008-ën/ Si u arsimua Lulzim Basha, e shoqja, dhe kunati në Hollandë me paratë e Xhorxh Sorosit

E shkuara nuk mund të blihet nga askush, as nga ata që e konsiderojnë veten të gjithëpushtetshëm, për shkak të parave që kanë. I tillë është...

Bota 22:57 - 9 Prill, 2020

Holandë/ 107-vjeçarja fiton betejën me Covid-19

Cornelia Rias,107- vjeç nga Holanda është pacientja më e moshuar në botë që ka fituar betejën me Covid-19. Ajo u prek nga koronavirusi një ditë pasi...

Blog 08:25 - 22 Mars, 2020

Si mania e holandezëve pas tulipanëve, shkaktoi shembjen e parë të një skeme piramidale

Në shekullin e XVII-të, ndodhi spekulimi i parë i madh tregtar, që u pasua nga kriza e parë financiare botërore. Gjatë një periudhe disa mujore, tregtarët...

Lajme 10:23 - 21 Mars, 2020

Ministria e Jashtme jep njoftimin e rëndësishëm për shqiptarët që ndodhen në Holandë

Ministria e Jashtme ka dhënë një njoftim të rëndësishëm për të gjithë shtetasit shqiptarë që ndodhen në Holandë, të cilët tejkalojnë qëndrimin e lejuar në hapësirën...

Bota 19:49 - 19 Mars, 2020

Humbi ndjenjat në Kuvend/ Dorëhiqet ministri i Shëndetësisë në Holandë

Ministri i Shëndetësisë në Holandë, Bruno Bruins ka dhënë dorëheqjen një ditë pasi humbi ndjenjat në Kuvend gjatë seancës parlamentare. Bruins është vënë para presionit të...

Bota 13:03 - 6 Mars, 2020

Holanda regjistron viktimën e parë nga koronavirusi

Holanda ka konfirmuar viktimën e parë nga koronavirusi. Sipas Institutit të Shëndetit Publik, pacienti ishte një 86-vjeçar i cili humbi jetën në një spital në Roterdam....

Politikë 11:55 - 26 Shkurt, 2020

Frikë nga koronavirusi?/ Basha “arratiset” bashkë me familjen, zbulohet destinacioni

Kryetari i Republikës së re, Lulzim Basha tashmë njihet për dashurinë e tij për Hollandën, vend në të cilin udhëton shpesh, sidomos gjatë fundjavave. Tashmë demokratët...

Politikë 13:31 - 24 Janar, 2020

Basha reagon nga Hollanda/ Shqipëria bën një hap pas

CNA.al raportoi sot se kreu i Republikës së re, Lulzim Basha ka nisur pushimet e treta të janarit. Edhe pse ka tentuar që destinacionin ta mbajë...

Politikë 11:21 - 24 Janar, 2020

Lulzim Basha fillon të tjera pushime/ Kreu i Republikës së re “zhduket” pa adresë

Kryetari i republikës së re, Lulzim Basha i cili njihet për pasionin e tij të madh për gjumin dhe dashurinë për Holandën, nga dje ka filluar...

Politikë 21:02 - 23 Nentor, 2019

Fotot/ Luli me bashkëshorten drejt Holandës

Lulzim Basha, është “arratisur” sërish nga Shqipëria. Mësohet se destinacioni i tij është Holanda, të cilën kryeopozitari e ka kthyer tashmë në shtëpinë e tij të...

Politikë 10:27 - 18 Tetor, 2019

Negociatat/ Holanda nuk “lëshon pe”: Shqipëria ka ende rrugë për të bërë

Sot pritet që këshilli i Europës të japë vendimin për çeljne ose jot ë negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Për këtë çështje ka folur...

Politikë 17:15 - 10 Tetor, 2019

“Të mos hapen negociatat, me asnjë kusht”/ Pas Francës, edhe Holanda i mbyll derën Shqipërisë

Pas Francës, duket se dhe Holanda do t’i thotë jo çeljes së negociatave me Shqipërinë  deri në 2020-n. Paraditen e sotme tre deputetët kanë depozituar në...

Politikë 21:59 - 8 Tetor, 2019

Çelja e negociatave/ Parlamenti holandez nis diskutimet për Shqipërinë

Parlamenti holandez po diskuton qëndrimin e saj në lidhje me çeljen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Parlamenti do të vendosë mbi votën pro...

Politikë 11:10 - 29 Shtator, 2019

Hollandezët e Bashës/ Jo negociatave për Shqipërinë

Hollanda duket se nuk do tërhiqet nga qëndrimi i saj lidhur me negociatat e Shqipërisë me BE-në. Ministri i Jashtëm holandez, Stef Blok, ka deklaruar gjatë...

Politikë 22:54 - 21 Shtator, 2019

Shqipëria në panik/ Basha zhgërryhet rrugëve të Europës

Një tërmet i fuqishëm goditi sot në mesditë Tiranën, Durrësin dhe gjithë Shqipërinë e mesme me epiqendër në detin Adriatik. Raportohet për 75 persona të lënduar,...

Politikë 09:42 - 7 Gusht, 2019

“Je politikani më i dështuar në Shqipëri”/ Demokratët ia heqin vizën Bashës për kryeministër

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, është larguar nga Shqipëria të premten e 2 Gushtit në drejtim të Holandës. Një ditë më parë CNA.al raportoi se nga...

Politikë 14:03 - 6 Gusht, 2019

Televizionet transmetojnë takime/ Basha fluturon nga Holanda në Portugali

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka ikur me pushime në Holandë në datën 2 gusht. Por pasi është larguar për të ujitur tulipanët në Holandë, ai...

Politikë 11:23 - 6 Gusht, 2019

Basha nuk i ndal gënjeshtrat/ Me pushime në Holandë, por shpërndan takime nga Patosi

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka shpërndarë përsëri sot një tjetër deklaratë sikur po organizon takime me demokratët në qytetin e Patosit. Në të vërtetë Basha...

Kronika 10:02 - 1 Gusht, 2019

Kokainë nga Holanda/ Shkatërrohet banda shqiptare

Të paktën shtatëmbëdhjetë persona, pjesë e një bande me shqiptarë, që trafikonin kokainë nga Holanda kanë rënë në prangat e policisë italiane të akuzuar për trafik...

Aktualitet 09:03 - 22 Korrik, 2019

Gjendet i vdekur shqiptari në Holandë/ Ka lidhje me vrasjen e Latos?

Një shqiptar është gjetur pa jetë në Holandë në kanalin e Amsterdam-Rhein pranë Nigtevechtit. Sipas mediave holandeze viktima është një shtetas shqiptare, 43 vjeç, i cili...

Aktualitet 12:09 - 2 Korrik, 2019

Një i pashkollë pretendent për kryeministër?/ Pse Basha fsheh diplomën

Kryetari i Republikës së re, Lulzim Basha pas dështimeve të njëpasnjëshme, vijon të shpallë fitore, sikurse bëri edhe në lidhje me zgjedhjet e 30 qershorit, ku...

Aktualitet 11:09 - 26 Maj, 2019

Hesht për skandalin e diplomimit në Holandë/ Çfarë fsheh Lulzim Basha?

Në dhjetor të vitit 2018, në media u publikua një lajm sipas të cilit, kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka gënjyer në lidhje me diplomimin...

rudina hajdari deputete e pd
Aktualitet 10:20 - 22 Maj, 2019

Hajdari në Holandë/ Shqipëria meriton hapjen e negociatave

Deputetja demokrate, Rudina Hajdari, ka shkruar sot lidhur me vizitën në Holandë, ku ishte bashkë me kryetarin e Parlamentit, Gramoz Ruçi dhe kreun e grupit parlamentar,...