Connect with Us

All posts tagged "holanda"

Politikë 15:18 - 4 Dhjetor, 2019

Rindërtimi pas tërmetit/ Holanda solidarizohet dhe mbështet Shqipërinë

Kryeministri Edi Rama dhe Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ndodhen në Londër, ku po marrin pjesë në punimet e Samitit...

Politikë 19:10 - 1 Dhjetor, 2019

Ndihmat për tërmetin/ Ish ambasadori i OSBE-së publikon listën: Çfarë turpi! Holanda e pasur nuk është aty!

Ish ambasadori i OSBE-së në Tiranë, Robert Bosch, teksa ka publikuar listën me shtetet që ndihmuan Shqipërinë pas tërmetit tragjik të 26 nëntorit, ka kritikuar ashpër...

Politikë 23:06 - 17 Tetor, 2019

Pas Francës, edhe Holanda i thotë “JO” Shqipërisë

Pas Franës edhe Holanda i ka thënë “JO”  çeljes së negociatave për Shqipërinë. Kryeministri holandes Mark Rutte është shprehur se mbështet nisjen e bisedimeve për Maqedoninë...

Opinione 23:31 - 8 Tetor, 2019

Nga Ylli Dylgjeri/ Letra e 8 grave Ministre…shkruar nga një burë!

Po, po stili, rreshti, germa, tingulli, fjala ishin të nje dore burri. Nuk ishte stil femre letra e 8-shes. Stili i femrave ministre te Rames njihet aq...

Politikë 22:57 - 8 Tetor, 2019

Hapja e negociatave/ Qeveria e Holandës “vulos” vendimin për Shqipërinë

Parlamenti holandez ka përfunduar diskutimet në lidhje me vendimin për çeljen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Mësohet se kryeministri Stef Blok ka mbajtur...

Politikë 14:24 - 25 Shtator, 2019

Video-“Holanda e Lulit tha jo për negociatat”/ Vasili gëzon për mbylljen e “dyerve” nga BE

Sa herë që nga vendet e BE-së ka një lajm të keq për shqiptarët, në lidhje me qëndrimin e tyre për negociatat e Shqipërisë, duket se...

Bota 09:01 - 5 Shtator, 2019

Holandë/ Stacione autobusësh të gjelbëruar për bletët, buburrecat e të tjera insekte

Kundër zhdukjes së llojeve, kundër grimcave të ajrit dhe për një klimë më të mirë Utrechti ka shpallur luftë dhe do të ndryshojë diçka. 316 stacione...

Politikë 22:47 - 21 Gusht, 2019

Foto/ U “zhduk” për ditë të tëra/ Kthehet nga Holanda Lulzim Basha

Pasi u “zhduk” për ditë të tëra dhe postonte statuse vetëm në rrjetet sociale, mesaduket kryeopozitari ka vendosur më në fund të kthehet në Tiranë. Sipas...

Ekstradohen dy shqiptare per vrasje
Kronika 11:19 - 27 Korrik, 2019

Ekstradohet nga Holanda anëtari i grupit kriminal “Bajri”

Policia ka vënë në pranga një pjestar të grupit kriminal “Bajri” i cili është ekstraduar nga Holanda. I arrestuari është shtetasi B.B., 39 vjeç, lindur  në...

Aktualitet 12:35 - 3 Korrik, 2019

Vendimi për vizat/ Soreca ka disa këshilla për Shqipërinë  

Ambasadori i BE në vendin tonë, Luigi Soreca ka reaguar pas lajmit se Komisioni Evropian ka refuzuar kërkesën e Holandës për rikthimin e vizave me Shqipërinë....

Akuza edi rames per nepotizmin ne administrate
Aktualitet 11:32 - 2 Qershor, 2019

Të rinjtë apel Europës/ ‘Vërini vizën Ramës dhe jo shqiptarëve’

Sot pritet të zvillohet protesta e shtatë kombëtare e opozitës së bashkkuar ndërkohë që ish-kreu i grupit parlamentar të LSI-së. Petrit Vasili, ka publikuar një video...

Aktualitet 13:20 - 31 Maj, 2019

Holanda letër KE/ Riktheni vizat për shqiptarët

Holanda ka vendosur të dorëzojë sot në Komisioni Europian projekt-rezolutën që ishte miratuar pak kohë në parë në Parlament. Kjo projekt-rezolut kërkon rikthimin e vizave për...

kreu i grupit parlamentar te ps, taulant balla
Aktualitet 20:23 - 21 Maj, 2019

Balla në Hagë/ Qeveria holandeze e bindur për Shqipërinë

Kreu i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla, u shpreh se qeveria holandeze është e bindur për rezultatet pozitive të arritura nga Shqipëria. “Ne e dimë...

Aktualitet 13:37 - 7 Maj, 2019

Deputeti hollandez viziton Tiranën/ Presim vendimin e KE për negociatat

Deputeti i parlamentit hollandez dhe njëherësh reporter për Ballkanin Perëndimor, Jeffrey van Haaster po zhvillon një vizitë në Tiranë. Në një deklaratë për mediat, ai foli...

Aktualitet 13:35 - 20 Prill, 2019

Foto-Protesta për vizat/ Policia “blindon” ambasadën holandeze

Disa ditë më parë, parlamenti i Holandës votoi për rikthimin e regjimit të vizave për shqiptarët. Kërkesa i është drejtuar edhe qeverisë, duke u shprehur se...

ish deputeti kryqezon ramen
Aktualitet 13:14 - 19 Prill, 2019

Rikthimi i vizave/ Ish ministri i Ramës ironizon Qeverinë  

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka reaguar për deklaratat e qeverisë shqiptare për vendimin për rikthimin e vizave nga Hollanda. Në një postim në rrjetet sociale,...

rama mesazh opozites
Aktualitet 09:54 - 19 Prill, 2019

Gazetari bën paralajmërimin e frikshëm/ Mesazh të fortë Ramës

Gazetari Erion Kristo ka reaguar sot në lidhje me votimin në parlamentin Holandez, për të rikthyer regjimin e vizave për shqiptarët. I ftuar në studion e...

Aktualitet 22:30 - 18 Prill, 2019

Shokon Artan Hoxha/ Holanda ka ndihmuar mafian shqiptare

Vendimi i Parlamentit holandez për rikthimin e vizave ndaj shqiptarëve ka hapur debatin e mafias shqiptare në vendet europiane. Gazetari Artan Hoxha nga studio e emisionit...

Aktualitet 22:08 - 18 Prill, 2019

Rikthimi i vizave/ Lubonja: Holandezët kanë hallin e tyre

Analisti Fatos Lubonja ka komentuar vendimin e qeverisë holandeze për t’i kërkuar BE-së rivendosjen e vizave për shqiptarët. Përmes një lidhje telefonike me emisionin “Të paekspozuarit”,...

Aktualitet 12:49 - 18 Prill, 2019

Rama qetëson shqiptarët/ Nuk ka asnjë ndryshim për lëvizjen e lirë

Kryeministri Edi Rama nga foltorja e Kuvendit, ka reaguar në lidhje me votimin e parlamentit të Holandës, për të rikthyer regjimin e vizave për shqiptarët. Kreu...

gent cakaj
Aktualitet 17:53 - 17 Prill, 2019

Vendosja e vizave nga Holanda/ Cakaj: Ky vendim është i pamundur

Ministri i jashtëm, Gent Cakaj, ka komentuar vendimin e qeverisë Holandeze për t’i kërkuar BE-së rikthimin e vizave për shqiptarët. I ftuar në rubrikën “Opinion” Cakaj...

shkarkimi i metes
Aktualitet 12:52 - 17 Prill, 2019

Rikthimi i vizave/ Gjoni: Lajm i keq për Holandën

Deputeti i opozitës, Ralf Gjoni ka komentuar vendimin e parlamentit të Holandës për rikthimin e vizave për Shqipërinë. Gjoni tha se ky propozim në radhë të...

Negociatat me BE
Aktualitet 12:21 - 17 Prill, 2019

Nuk rikthehen vizat për Shqipërinë

Në nëntor të vitit 2010, Këshilli i Ministrave të Bashkimit Europian vendosi heqjen e vizave Schengen, për qytetarët shqiptarë . Pra, qytetarët shqiptarë, mbajtës të një...