Connect with Us

All posts tagged "historia tragjike"

Blog 08:35 - 18 Shkurt, 2020

Karantina e një familjeje në Vuhan, e pasuar nga infektimi dhe tragjedia

Nga Lily Kuo “The Guardian” * Liu Mengdi, 25-vjeçe, ka mbajtur një ditar javët e fundit, ndërsa koronavirusi ka kapluar qytetin e saj të lindjes, Vuhan....

Histori 08:08 - 30 Janar, 2020

Dëshmia e rrallë/ E mbajtëm shtatë vjet në shtëpi, si na la Nexhmije Hoxha 47 vjet në burgje e internime

Publikohet historia e panjohur e “Vajzave me kordele të kuqe” e cila vjen nëpërmjet dëshmive të rralla, të 90 vjeçarit Tomorr Dosti. Memorie,al shkruan se i...

Blog 08:39 - 9 Janar, 2020

Si historia tragjike në familje, e nxiti Samuel Morsin të shpikte telegrafin

Ishte shkurti i vitit 1825, dhe 34-vjeçari Samuel Mors, një piktor i realizuar ndodhej në Uashington, duke punuar mbi një portret të porositur nga një biznesmen...

Aktualitet 17:08 - 27 Dhjetor, 2018

3 vdekje brenda pak muajsh dhe prindër të divorcuar/ Kjo është e shkuara tragjike e Briseldës

Kur i vëllai i Briselda Gjikolës, 17-vjeçares së vrarë mbrëmjen e djeshme në Laprakë i dedikoi sot një mesazh shkruajti sot “Nuk prisja që të kisha...