Connect with Us

All posts tagged "histori"

Aktualitet 23:05 - 30 Dhjetor, 2018

Këto histori do t’ju tregojnë një pamje tjetër të dashurisë

Ai nuk u kthye më, u kthye veç uniforma e tij Për herë të parë e pashë atë nga dritarja e dhomës sime. Ishtë shumë i...

keshilla marredhenie
Aktualitet 22:35 - 30 Dhjetor, 2018

Më ndihmoni/ I dashuri im thotë se është homoseksual

Në rubrikën e letrave të The Guardian, një vajzë ka shkruar duke treguar shqetësimin e saj në lidhje me një pohim të bërë nga i dashuri...

Aktualitet 22:20 - 30 Dhjetor, 2018

Kёto janё historitё mё tragjike qё u kanё ndodhur vajzave gjatё ciklit menstrual

Isha nё gjimnaz, mё nё fund mami mё lejoi qё tё shkoja nё ekskursion me klasёn. Nё hotelin ku qendronim kishte njё pishinё , pasi notova...

Aktualitet 16:25 - 27 Dhjetor, 2018

Këngëtarja shqiptare tregon historinë e çuditshme: Fansja donte të më dhuronte gjithë pasurinë

Ashtu siç i ka hije një mbrëmjeje, “post-Krishtlindje”, edhe Soiree e djeshme me Jonida Shehun ishte e gjitha dedikuar atmosferës festive dhe dhuratave. Të ftuarit e...

Aktualitet 14:44 - 23 Dhjetor, 2018

Spiegel/ Rasti Relotius, gënjeshtra dhe histori

Artikujt që shkruante Claas Relotius janë vlerësuar me çmime. Por, ato kanë qenë pjesërisht të sajuara. Autori i revistës „Spiegel“, Për të ruajtur emrin e mirë...

Aktualitet 18:00 - 30 Nentor, 2018

Histori të pathëna të konfliktit në Ballkan/ Kur kriminelet e luftës ishin gra

Përshtatur nga Birn Beograd  Gjykata e lartë e Beogradit dënoi një ish antare të forcavave ushtarake Serbe me 5 vite burg. Ranka Tomic, u akuzua se...

Kultura 16:56 - 22 Nentor, 2018

Nga dr. Islam Lauka/ Njё libёr, jo vetёm pёr dhimbjen nga vdekja pa rend

Para njё viti, Çun Lajҁi, pёrjetoi atё qё as hasmit mos i raftё me e provue. Pa i mbushur ende 34 vjeҁ, e bija e tij,...

Kuriozitete 14:53 - 21 Nentor, 2018

Historia e pabesueshme e Mauros, jeton prej 29 vitesh i vetëm në ishull

Kur varka e dëmtuar e Mauro Morandit doli në brigjet e ishullit Budelli 29 vjet më parë, ai vendosi të ngrinte shtëpinë aty, thuajse krejt i vetëm. Menjëherë...

Aktualitet 19:13 - 20 Nentor, 2018

Studimet në Shqipëri/ Kjo është historia e 20 vjeçares jordaneze

Një e re nga Jordania ka zgjedhur të studiojë në vendin tonë. Ajo tregon për IN News arsyet: “Unë lëviza nga vendi im për të ardhur...

Kryesore Show Biz 21:15 - 16 Nentor, 2018

U kapën mat! Një histori e bukur dashurie ka lindur mes dy aktorëve kryesorë të serialit turk

Demet Ozdemir dhe aktori me origjinë shqiptar Can Yaman janë aktorët kryesorë të serialit “Erkenci Kuş”, që po shfaqet aktualisht në Turqi. Prej disa javësh, mediat...