Connect with Us

All posts tagged "histori"

Historia e flirtit të politikanit me modelen/ Përballen live në emision: Ishim bashkë për 7 orë, u çarmatosa komplet
Showbizz 15:22 - 14 Tetor, 2020

Historia e flirtit të politikanit me modelen/ Përballen live në emision: Ishim bashkë për 7 orë, u çarmatosa komplet

Vittorio Sgarbi është një personazh i njohur në Itali, si kritik arti po ashtu edhe si politikan. Së fundmi ai ka pasur një përballje direkte në...

Ngjela habit me deklaratën/ Disa moderatorë janë paguar për të sulmuar Shqipërinë
Politikë 22:48 - 13 Shtator, 2020

Ngjela habit me deklaratën/ Disa moderatorë janë paguar për të sulmuar Shqipërinë

Avokati Spartak Ngjela ka bërë deklarata të forta mbrëmjen e sotme lidhur me forcimin e Shqipërisë dhe të shqiptarëve. Ngjela deklaron se në Tiranë dhe Prishtinë...

Jozefina Topalli zbulon marrëveshjen e fshehtë të Ramës, Metës dhe Bashës/ Ja cili është qëllimi i tyre
Politikë 18:26 - 12 Shtator, 2020

“Nuk hesht”/ Topalli “bën për ujë të ftohtë” Bashën: Largoi thuajse gjithë historinë e PD

Ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli është shprehur mosbesuese ndaj nismës së Partisë Demokratike për reformim të brendshëm. Topalli tha se një debat e tillë u nis edhe përpara...

Blog 15:45 - 6 Shtator, 2020

Pasardhësit e tiranëve/ Çfarë ndodhi me bijtë dhe bijat e figurave më të liga të historisë?

Ndërsa të gjithë në shkollë kemi mësuar shumë gjëra mbi monstrat më të këqij të historisë së njerëzimit, është e rrallë të dëgjojmë ndonjë gjë mbi...

Ylli Manjani thumbon politikanët shqiptarë/ Tregon historinë e këngëtares në komunizëm
Politikë 11:02 - 27 Gusht, 2020

Ylli Manjani thumbon politikanët shqiptarë/ Tregon historinë e këngëtares në komunizëm

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani, ka thumbuar pak minuta më parë udhëheqësit e politikës shqiptare për thirrjen që i kanë bërë gjatë dy ditëve të fundit...

Politikë 12:35 - 23 Gusht, 2020

Meta kujton viktimat e Nazizmit dhe Stalinizmit/ Ngre alarmin: Historia rrezikon të përsëritet…

Në Ditën Europiane të Kujtimit të Viktimave të Nazizmit dhe Stalinizmit, presidenti Ilir Meta ka publikuar një video në rrjetet sociale. Meta ka nderuar jetët e...

Njëri e shpalli kalin e tij konsull, tjetri luante vetëm me kukulla/ Fiksimet më të çuditshme të mbretërve përgjatë historisë
Blog 08:36 - 18 Gusht, 2020

Njëri e shpalli kalin e tij konsull, tjetri luante vetëm me kukulla/ Fiksimet më të çuditshme të mbretërve përgjatë historisë

Paraja, pushteti dhe fama, mund ta prishin karakterin e një njeriut. Gjatë historisë, ka pasur shumë njerëz me ndikim, të cilët kanë pasur disa fiksime apo...

Kuriozitete 15:51 - 17 Gusht, 2020

10 qytetet më të mëdha fantazmë në të gjithë botën/ Mësoni historinë e mistershme që fshihet pas tyre

Qytetet fantazmë nuk gjenden vetëm në filma. Në të gjithë botën, ka qytete të braktisura misterioze që qëndrojnë si kapsula ogurzi kohore që kapin imagjinatat dhe...

Bolshevikët donin ta vrisnin, por një lojë shahu i shpëtoi jetën: Historia e pazakontë e Osip Bernshtajnit
Blog 09:33 - 10 Gusht, 2020

Bolshevikët donin ta vrisnin, por një lojë shahu i shpëtoi jetën: Historia e pazakontë e Osip Bernshtajnit

Shahu është një lojë e strategjive, dhe strategjia më e mirë është ajo që të jep fitoren. Kampionët e shahut, fitojnë çmime me vlera të mëdha...

Kuriozitete 15:17 - 5 Gusht, 2020

Nga qelitë e burgjeve e deri te laboratorët misteriozë bërthamorë/ Vendet më të “frikshme” në botë

Vendet e braktisura kanë një mënyrë për të futur të dridhurat deri në palcë. Nga qelitë e burgjeve e deri te laboratorët misteriozë bërthamorë, SH.B.A. është...

Kuriozitete 14:39 - 20 Korrik, 2020

Xhelozi dhe zemërim/ Tre astronautët amerikanë që shkelën për herë të parë në Hënë

Sapo astronauti Neil Armstrong u fut në Hënë më 20 korrik 1969, ai u bë njeriu më i famshëm në planet. Ai shqiptoi frazën që tani...

Genc Prelvukaj infektohet me Covid-19/ Eni Koçi publikon rezultatet e testit të saj
Showbizz 13:18 - 19 Korrik, 2020

Eni Koçi mburret me Gencin/ “E kam burrin historian”

Këngëtarja Eni koçi dhe i fejuari i saj reperi Genc Prelvukaj janë një nga çiftet më të dashura të shoëbizit. Së fundit ata kanë udhëtuar dhe...

Nuk duhet ta humbisni këtë episod/ Ejlyl tregon historinë e jetës së saj, sot në serialin “Lule të vetmuara”
Life Style 11:31 - 15 Korrik, 2020

Nuk duhet ta humbisni këtë episod/ Ejlyl tregon historinë e jetës së saj, sot në serialin “Lule të vetmuara”

Ejlyl pasi mëson kërcënimet e Defnes del në skenën e teatrit dhe tregon të gjithë historinë e saj të abuzimeve nga Kemal. Me lot në sy...

ISHP rendit simptomat e COVID-19/ Kur duhet të kërkoni menjëherë ndihmë
Life Style 10:22 - 13 Korrik, 2020

Historia deliruese e burrit 41 vjeçar/ Pasi infektohet nga Koronavirusi, i tregon gruas për eksperiencat e tij seksuale me meshkujt

Pasi infektohet nga Koronavirus, një burrë ka rrëfyer për bashkëshorten e tij se para se të martohej me të kishte bërë seks me burrat. Sipas studimeve...

Nga Armir Shkurti/ Një histori me fund të lumtur
Opinione 18:35 - 4 Korrik, 2020

Nga Armir Shkurti/ Një histori me fund të lumtur

Mbahej në Paris kongresi i Pi Arit. Që në krye u tha se kryetar do të zgjidhej më i zoti, ndaj secili të tregonte punën më...

Nga prostitutë në pirate/ Historia e kinezes që komandoi 80.000 burra
Politikë 11:08 - 1 Korrik, 2020

Nga prostitutë në pirate/ Historia e kinezes që komandoi 80.000 burra

Në fillimin e shekullit XIX-të, në kohën e dinastisë mbretërore kineze Qing, një grua mori komandën e një flotë të madhe piratësh, që plaçkiti dhe pati...

FOTO-E pabesueshme!/ Rrufeja më e gjatë në histori
Kuriozitete 12:24 - 30 Qershor, 2020

FOTO-E pabesueshme!/ Rrufeja më e gjatë në histori

Rrufeja më e madhe e gjatë që është parë ndonjëherë ka ndodhur në Brazil më 31 tetor 2018. Ajo është regjistruar si rrufeja më e gjatë...

“Më prenë rrobat dhe flokët”/ Modelja rrëfen historinë e trishtë: Më tallnin se mami punonte pastruese
Showbizz 12:03 - 30 Qershor, 2020

“Më prenë rrobat dhe flokët”/ Modelja rrëfen historinë e trishtë: Më tallnin se mami punonte pastruese

Konkurrentja e emisionit “She’s on Top”, Xhoana Cara i ka prekur të gjithë me rrëfimin e saj. Ajo ka treguar historinë e trsihtë të jetës së...

Kim njihet me historinë e dhimbshme të Shqipërisë/ Varrosja e të vërtetave në errësirë…
Politikë 19:43 - 26 Qershor, 2020

Kim njihet me historinë e dhimbshme të Shqipërisë/ Varrosja e të vërtetave në errësirë…

Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim ka vizituar Autoritetin e Dosjeve ku është njohur me histori të persekutimit të të përndjekurve gjatë regjimit komunist në Shqipëri. Kim...

I formuar pranë mantelit të Tokës/ “Historia” e diamantit të kurorës mbretërore
Kuriozitete 11:26 - 25 Qershor, 2020

I formuar pranë mantelit të Tokës/ “Historia” e diamantit të kurorës mbretërore

Xhevahirët e kurorës mbretërore të Britanisë përfshijnë një diamant “super të thellë” që është formuar shumë thellë nën tokë. Diamanti Cullinan është diamanti më i madh...

“Qenke shtatzënë”/ Fjoralba Ponari e revoltuar: “Boll dolët në konkluzione mbi mitrën e tjetër kujt”
Showbizz 10:48 - 24 Qershor, 2020

Fjoralba Ponari tregon për “fiksimin” e gjimnazit/ “Pa dashje e gjuaja me sup”

Fjoralba Ponari është një nga moderatoret më aktive në rrjetet sociale. Shpesh herë ajo diskuton për tema të ndryshme dhe nuk nguron të ndajë dhe detaje...

Sociale 21:07 - 21 Qershor, 2020

Çdo të thotë të jesh në një martesë ndër-racore

Protestat pas vdekjes së George Floyd në duart e policisë, nxjorrën përsëri në pah betejën e dhimbshme për barazi racore në Shtetet e Bashkuara. Por, çdo...

Showbizz 16:12 - 7 Qershor, 2020

“Nuk e kam zgjedhur unë”/ Fatma Methasani tregon historinë dhe kuptimin e emrit të djalit të saj

Pak muaj më parë moderatorja Fatma Methasani dhe shefi i kuzhinës Alfio Rrotani u bënë prindër të një djali të cilin e quajtën Noah. E ftuar...