Connect with Us

All posts tagged "histori"

Aktualitet 15:55 - 15 Maj, 2019

“Historia e jashtëzakonshme e popullit”/Flamuri shqiptar “shkon” në pikën më të thellë të Tokës

Biznesmeni dhe eksploruesi i njohur amerikan Viktor Vescovo  ka thyer rekordin botëror duke u bërë njeriu i parë që zhytet në 10,927 metër në oqeanin Paqesor....

Kuriozitete 21:53 - 11 Maj, 2019

Ish-bashkëshorti e dhunoi për shumë vite/ Vajza falenderon nënën që nuk e braktisi

Programi “Dua të të bëj të lumtur” ka sjellë në ekranet tona çdo të shtunë histori dashurie nga më të ndryshmet që kanë lindur në moshë...

Aktualitet 10:10 - 9 Maj, 2019

Emri i veçantë i fëmijës mbretëror/Cila është historia dhe sekreti i tij?

Dukesha e Sussex Meghan Markle lindi më 6 maj fëmijën e saj mbretëror . Por e gjithë bota ishte kurioze se si do të ishte emri...

Kryesore Show Biz 15:10 - 30 Prill, 2019

Foto/Modelja e mbuluar ‘shkruan’ historinë, pozon në revistën më të njohur ndërkombëtare

Halima ka thyer një tabu për të gjithë komunitetin musliman, por për të arritur deri këtu, ajo ka kaluar një kalvar të gjatë vuajtjesh. Modelja është...

Kuriozitete 12:25 - 29 Prill, 2019

Historia motivuese e Sheryl Sandberg/Pas shumë vuajtjesh 49 vjeçarja bëhet gruaja më e pasur në botë

Historia e Sheryl Sandberg është dedikuar për t’u ofruar grave frymëzimin dhe mbështetjes për t’i ndihmuar ato në arritjen e objektivave të tyre. 49 vjeçarja është...

Aktualitet 10:28 - 28 Prill, 2019

Kuriozitete/A e dini historinë e traditës së trokitjes së vezëve të kuqe?

Dita e sotme është një ditë speciale për të gjithë besimtarët ortodoksë, pasi festojnë Pashkët. Sipas traditës, në mesnatë të gjithë besimtarët kremtojnë ngjalljen e Krishtit...

Kuriozitete 14:40 - 23 Prill, 2019

Teori konspirative/5 histori rreth Disney që do t’ju duken të pabesueshme

Borëbardha vdiq Të shumtë janë ata që mendojnë se Borëbardha nuk mundi dot të vinte sërish në jetë vetëm falë puthjes. Thuhet se princi përfaqësonte vdekjen...

Kryesore Show Biz 11:10 - 8 Prill, 2019

“Mendova se do vdisja”/Reperi shqiptar rrëfen historinë tronditëse

Dy reperët e njohur MC Kresha dhe Lyrical Son  kanë qenë të ftuar në emisionin “Diçka po zihet”, prej ku kanë rrëfyer histori personale të padëgjuara...

Kryesore Show Biz 10:27 - 8 Prill, 2019

“Nuk doja të dilja nga shtëpia”/Këngëtarja shqiptare tregon periudhën e errët të karrierës së saj

Këngëtarët shpesh tregojnë disa sekrete për anën e errët të kësaj industrie.Dhe këngëtarja e njohur shqiptare Bebe Rexha ka folur për këtë temë, duke treguar historinë...

Kuriozitete 14:10 - 5 Prill, 2019

Historia që ‘drithëroi’ gjithë botën/Cili është misteri i këtij djali?

Gati 8 vite më parë, nëna e Timothy-t e mori vogëlushin nga shkolla në Illinois më 11 maj të vitit 2011. Asokohe ai ishte 6 vjeç....