Connect with Us

All posts tagged "hipotekat"

Aktualitet 19:13 - 14 Qershor, 2018

Rama shkarkon 6 drejtorë të rëndësishëm/ Ja arsyeja

Kryeministri Edi Rama vijon të mbajë fjalën e tij të dhënë, se nëse një drejtor do të ketë performancë të ulët në detyrë, do të shkarkohet....

Politikë 18:46 - 21 Shkurt, 2018

Jo më radhë të gjata në Hipoteka/ 46 dokumente më pak për qytetarët

Reforma e Shërbimeve Administrative ka dhënë efektin e parë për të gjithë qytetarët që përballeshin me radhët e gjata në Zyrat e Regjistrimit të Pasurive të...

Aktualitet 14:03 - 16 Gusht, 2017

Cili është institucioni më kaotik i Edi Ramës!/Mbi 1 mijë padi në gjykatë brenda 2017-s

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar shpesh, që gjatë fushatës elektorale, se institucioni i Hipotekave është dikasteri më i kapur nga tepsia e pushtetit. Menjëherë pas fitores...

Aktualitet 11:29 - 2 Gusht, 2017

Urdhri i Ramës/Jep dorëheqjen drejtoresha e Hipotekës në Tiranë (Emri)

Kryeministri Edi Rama mblodhi pak ditë më parë në zyrën e tij në Kryeministri të gjithë drejtorët e Hipotekave në mbarë vendin. Në fjalën e tij,...

Aktualitet 20:06 - 28 Korrik, 2017

Dorëhiquni brenda 24 orëve!/Dy drejtorët që refuzojnë kërkesën e Ramës (Emrat)

Dy drejtorë në Shkodër kanë refuzuar kërkesën e kryeministrit Edi Rama për të dhënë dorëheqjen. Bëhet fjalë për drejtorin e ZRPP Shkodër, Ilir Dibra, dhe atë...

Aktualitet 20:03 - 27 Korrik, 2017

Pse Edi Rama është shkaktari i kaosit në Hipoteka

Kryeministri i vendit, Edi Rama, sot sulmoi publikisht drejtorët e Hipotekave, duke iu kërkuar dorëheqjen, për shkak të kaosit që ata kishin shkaktuar, a thua se...

Aktualitet 19:35 - 14 Prill, 2015

Hipotekat e Hillary Clintonit

Hillary Clinton shpalli zyrtarisht kandidaturën për presidente të SHBA-së. Edhe pse ndërkohë ajo duket e mbifuqishme, fitorja nuk është e sigurtë, mendon Gero Schliess Përse do...