Connect with Us

All posts tagged "hipoteka"

Politikë 10:25 - 8 Tetor, 2019

Sërish kolaps në Hipotekën e Vlorës/ Largohen drejtuesit  

Hipoteka e Vlorës vijon të jetë në kaos. Drejtuesit e rinj janë larguar nga posti, duke krijuar sërish një situatë të rëndë në këtë institucion. Mësohet...

Aktualitet 16:50 - 11 Korrik, 2019

“500 euro një certifikatë pronësie”/ Berisha denoncon skandalin në Hipotekën e Durrësit

Ish kryeministri Sali Berisha ka bërë publik denoncimin e një qytetatri i cili akuzon për rryshfet dhe korrusion drejtuesit e Hipotekës në Durrës. Ai shkruan se...

Aktualitet 22:00 - 5 Prill, 2019

“Fiks Fare” publikon skandalin/ Hipoteka “rrëzon” tre gjykata për truallin e një pallati

Fiks Fare denoncoi abuzimet e disa institucioneve gjatë ndërtimit të një pallati në Vlorë. Shkeljet nisin në Bashkinë e Vlorës, e cila kolaudoi pallatin pa ashensor,...

Aktualitet 13:52 - 27 Mars, 2019

Vijon “fshesa” në Hipoteka/ 17 masa të reja disiplinore

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj në një deklaratë për mediat, në cilësinë e Koordinatores së Task-Forcës Antikorrupsion, ka bërë të ditur se është kryer kontroll në...

Ministrja e Drejtesise, Etlilda Gjonaj ne deklarate per mediat, pergjigjet per emerimet ne burgje
Aktualitet 14:28 - 13 Shkurt, 2019

Vijon “furtuna” në Hipotekën e Durrësit/ Shkarkohen 6 zyrtarë të tjerë

Ministrja e Drejtësisë , në kuadër të koordinatores së Task-Forcës antikorrupsion, ka dalë sot në një deklaratë për mediat, ku theksoi se do të hetohet çdo...

Ministrja e Drejtesise, Etlilda Gjonaj ne deklarate per mediat, pergjigjet per emerimet ne burgje
Aktualitet 12:28 - 25 Janar, 2019

“Shkrihet” Hipoteka e Durrësit/ Ja kush është drejtori i ri

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj ka udhëtuar sot drejt Durrësit, për të prezantuar drejtorin e ri të komanduar, Hipotekës së Durrësit. Vendimi erdhi pas shkarkimit që...

Kreu i Hipotekes se Tiranes
Aktualitet 15:12 - 24 Janar, 2019

Analiza vjetore e Hipotekës së Tiranës/ Pjetri apel qytetarëve

Hipoteka e Tiranës ka zhvilluar sot analizën vjetore, ku kryeregjistruesi Valdrin Pjetri tha se 2018-a shënoi një pikë kthese në zyrat e hipotekës, ku u gjetën...

Ministrja e Drejtesise, Etlilda Gjonaj ne deklarate per mediat, pergjigjet per emerimet ne burgje
Aktualitet 13:45 - 23 Janar, 2019

“Furtunë” në Hipoteka/ Gjonaj paralajmëron të tjera shkarkime

Pas denoncimit të emisionit Fiks Fare, mbrëmjen e djeshme, ku u publikua me zë dhe figurë rasti i drejtorit të Hipotekës së Durrësit, Ardjan Iljazaj i...

Aktualitet 13:14 - 4 Janar, 2019

KLSH kallëzon në prokurori pesë regjistrues të Hipotekës

Kontrolli i Lartë i Shtetit ka kallëzuar penalisht pesë regjistrues të Hipotekës në Kavajë. Në një deklaratë për mediat, KLSH bën të ditur se personat në...

Aktualitet 13:16 - 5 Dhjetor, 2018

Moskoordinim/ Gjonaj paralajmëron gjashtë punonjës të Hipotekës në Lushnje

Ministrja e Drejësisë, Etilda Gjonaj, në një deklaratë  për shtyp ka bërë publike masat e marra  pas një kontrolli në zyrë e ZRPP-së në Lushnje. Gjatë...