Connect with Us

All posts tagged "hipokrizi"

Aktualitet 12:24 - 2 Prill, 2021

Masakra e 2 Prillit/ Revoltohet mbesa e dëshmorit: Sa hipokrizi që nderohen nga Ilir Meta

Mbesa e Nazmi Kryeziut, Adela ka reaguar për nderimet që po bëjnë figurat e larta të shtetit për vrasjen e 4 personave më 2 prill 1991....

Ndërpreja e vaksinimit në Fier/ Dasho nxjerr zbuluar Ramën: Justifikohet me grevën e kontrollorëve
Politikë 19:56 - 25 Mars, 2021

Para dhe pas kamerave/ Dasho nxjerr fotot: A mund t’i besohet hipokrizisë së Ramës!?

Eksperti i Shëndetit Publik, Erion Dasho ka publikuar dy foto në rrjetet sociale, ku pasqyrohen dy realitete të ndryshme të mbledhjeve të PS, atyre me dyer...

Blog 09:29 - 24 Shkurt, 2021

Hipokrizi, skandale dhe paaftësi/ Fillimi katastrofik i dyshes Bajden-Herris në krye të SHBA-së

Nga Jason Chaffetz “Fox News” Muaji i parë i plotë i administratës Bajden-Herris nuk mund të kishte shkuar më keq se sa kaq. Pa ndonjë arritje...

“Nuk flas me Elhaida Danin”/ Rovena Stefa zbulon arsyen e “hatërmbetjes” me këngëtaren
Showbizz 11:24 - 22 Shkurt, 2021

“Nuk flas me Elhaida Danin”/ Rovena Stefa zbulon arsyen e “hatërmbetjes” me këngëtaren

Rovena Stefa është një nga këngëtaret që njihet për natyrën e saj të sinqertë. Ajo shpesh herë në intervistat e saj bën deklarata të forta për...

Nga Astrit Patozi/ 29 Nëntori, si e vetmja gjë që u ka mbetur për t'u identifikuar
Politikë 20:07 - 29 Nentor, 2020

Nga Astrit Patozi/ 29 Nëntori, si e vetmja gjë që u ka mbetur për t’u identifikuar

Fakti që shtyjnë njëri-tjetrin për t’u shprehur publikisht çdo 29 nëntor, madje edhe në kohë pandemie apo tërmeti, është shumë kuptimplotë dhe vetëdemaskues. Do të thotë...

Nga Klodian Tomorri/ Evazioni nga koncesionet
Opinione 17:18 - 28 Shtator, 2020

Nga Klodian Tomorri/ Hipokrizia e madhe e progresistëve

Në të njëjtën ditë, që qeveria dhe ekspertët e saj nisën të sulmonin planin e opozitës për taksën e sheshtë duke e quajtur atë si dhuratë...

Prapaskenat e tërheqjes së mazhorancës/ Murrizi: Kur bën diçka me nxitim thyen qafën ose…
Politikë 23:24 - 24 Shtator, 2020

Murrizi “i përvishet” Bashës/ Po sillet me të njejtën hipokrizi si Rama

Deputeti Muyslim Murrizi ka sulmuar kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, lidhur me heshtjen për propozimin e mazhorëncës për hapjen e listave. Murrizi tha se kjo...

Shkrimi i Ramës për Kekon/ Paloka zbulon “hipokrizinë”: Ja si do reagonte Dori po të ishte gjallë
Politikë 19:00 - 22 Gusht, 2020

Shkrimi i Ramës për Kekon/ Paloka zbulon “hipokrizinë”: Ja si do reagonte Dori po të ishte gjallë

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka, ka reaguar lidhur me një status të bërë nga kryeministri Edi Rama për shkrimtarin e ndjerë Teodor Keko. Paloka e...

Ndërtimi i spitalit në Fier/ Erion Dasho shtron argumentat: Ja pse nuk realizohet për tre muaj diçka serioze
Shëndeti 10:22 - 9 Gusht, 2020

“Mjaft me hipokrizi dhe amatorizëm!”/ Dasho i “hakërrehet” komitetit të ekspertëve, prezanton 5 masat emergjente

Eksperti i Shëndetit Publik, Erion Dasho, ka reaguar sërish lidhur me situatën e Covid-19, në vendin tonë. Me tone të forta kritike Dasho shkruan se antarët...

Sociale 17:15 - 19 Qershor, 2020

I publikoi emrin si i infektuar me Covid-19/ Budina: Urimi i Ramës, hipokrizi, do ta padis!

Regjisori Robert Budina, ka reaguar mbi lajmin se ai dhe vëllai i tij, Edmond Budina kanë rezultuar pozitivë në testin e Covid-19. Sipas regjisorit kjo është...

Aktualitet 14:41 - 3 Mars, 2019

Samit hipokrit dhe fallco/ Ylli Manjani nuk përmbahet më

Në një postim në rrjetet sociale, ish-ministri i Drejtësisë në qeverinë Rama 1, Ylli Manjani ka bërë një reflektim të situatës në Shqipëri, dhe largimit masiv...

Donald Trump “Qytetar Nderi” në Kamëz!/ Ironia e Patozit: Mos e tregoni shumë foton e Lulit…
Aktualitet 23:06 - 19 Nentor, 2018

Patozi godet hipokrizinë e Bashës për Olldashin

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në një postim në rrjetet sociale, përkujtoi pak minuta më parë ish-ministrin Sokol Olldashi, i cili humbi jetën në mënyrë...

Aktualitet 18:42 - 14 Nentor, 2018

Nga Indrit Vokshi/ Hipokrizia me Mit’had Frashërin

U zgjova sot në 07:00 sepse e lashë me një mik që të shkonim tek ceremonia për Mit’had Frashërin. Shkuam aty tek “Akademia” dhe po shihnim...

Aktualitet 20:28 - 24 Shtator, 2018

“Rama e mbrojti Tahirin”/ Pedagogu e jep alarmin për Vettingun në politikë

Pedagogu Mark Marku gjatë një interviste në emisionin “Byro Politike” në ABC News është shprehur se pasoja e kanabizimit të vendit, shqiptarët do i vuajnë edhe...

Aktualitet 19:23 - 27 Janar, 2018

Protesta e opozitës/ Spiropali: Hipokrizi…

Nënkryetarja e grupit parlamentar të Partisë Socialiste Elisa Spiropali, e ftuar në studion e lajmeve të televizionit ABC News, ka komentuar protestën e opozitës. Teksa tha...

Aktualitet 21:35 - 29 Nentor, 2017

Hipokrizia e PD-së me amendamentet e propozuara/ Po pijet energjike?

Partia Demokratike e drejtuar nga Lulzim Basha, ka depozituar sot në Kuvend një sërë amendamentesh, plot 12 të tilla, nga deputetët e vet. Në një shikim...

Aktualitet 13:22 - 5 Tetor, 2017

Berisha braktis hipokrizinë e Lulzim Bashës

Ish-kryetari dhe lideri historik i Partisë Demokratike, Sali Berisha për të disatën herë ka braktisur hipokrizinë politike të kryetarit aktual të PD. Sot pasi Lulzim Basha,...

Aktualitet 16:14 - 13 Korrik, 2017

“Zgjidhja”: Thirrja për t’i dhënë fund hipokrizisë së 25 qershorit

Kreu i partisë “Zgjidhja”, Koço Kokëdhima ka analizuar në një postim në rrjetet sociale situatën aktuale në Shqipëri pas votimeve të 25 qershorit. Sipas tij, pas shpalljes...

Aktualitet 22:22 - 21 Maj, 2017

Nga Mero Baze/Mbi hipokrizinë e një fushate elektorale, pa opozitë dhe koalicione

Prej nesër Shqipëria ka një skenë atipike politike, ku të gjitha palët ndjehen të përfaqësuara në qeveri dhe asnjë palë nuk është në aleancë me njëra...