Connect with Us

All posts tagged "hetimi"

“Të hetohen peshqit e mëdhenj”/ Hysi: SPAK nuk ka nevojë për ndryshim, por për zbatim
Politikë 23:00 - 30 Nentor, 2020

“Të hetohen peshqit e mëdhenj”/ Hysi: SPAK nuk ka nevojë për ndryshim, por për zbatim

Deputetja e Partisë Socialiste, Vasilika Hysi kërkon nga Struktura e Posaçme Antikorrupsion të godasë “peshqit e mëdhenj”. Teksa ende nuk ka një dënim të SPAK në...

Aktualitet 11:50 - 20 Nentor, 2020

Krimi i organizuar dhe korrupsioni/ Ministrja Etilda Gjonaj kapet duke gënjyer

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj, ka thënë sot, se reforma në Drejtësi ka shënuar pikën e kthimit në drejtim të intensifikimit të përpjekjeve në luftën kundër...

Shkul pllaka, vër pllaka. Shkul pisha e mbill rrapa!/ Revoltohet Mentor Kikia: A ka urbanistë në këtë vend?
Sociale 20:28 - 11 Nentor, 2020

Hetimi i kolegjit “Turgut Ozal”/ Gazetari “shpërthen” keq ndaj qeverisë: Nuk është fabrikë konservash që i mbush me kokainë, por shkollë!

Gazetari Mentor Kikia e ka konsideruar si një inkuizicion ndaj modelit më të mirë të shkollës, hetimin që po i bëhet kolegjit turk, “Turgut Ozal” për...

Skandali në spitalin Covid 2/ Reagon Prokuroria e Tiranës
Vetingu 10:46 - 20 Tetor, 2020

Hetoi gjyqtarin për fshehje financash/ Pasuria e prokurores Elsa Kareçi

Në Dhjetor të vitit 2019, Komisioni i Pavarur i Kualifikimit  në listën me 120 gjyqtarë dhe prokurorë, që do të kalonin në sitë, radhiti edhe Elsa...

Prokuroria e Tiranes
Vetingu 10:42 - 12 Tetor, 2020

Inspektori i Drejtësisë e ndëshkoi/ Zbardhen lëvizjet financiare të prokurores së Tiranës

Në muajin Mars të këtij viti, disa organizatat për mbrojtjen e të drejtave të njeriut i kërkuan Inspektorit të Drejtësisë, Artur Metani që të hetojë tre...

KAP
Politikë 09:41 - 22 Shtator, 2020

KPA mbyll hetimin gjyqësor për Donika Prelën/ Ja çfarë ndodhi gjatë seancës

Përfaqësuesja ligjore e prokurores Donika Prela i kundërshtoi të gjitha prapësimet e Komisionerit Publik lidhur me provat e reja të dorëzuara nga subjekti. KPA e rrëzoi...

Ekskluzive-Skandali me falsifikimin/ Kallëzohet penalisht vajza e Ben Blushit dhe noterja e tij
Politikë 13:06 - 28 Gusht, 2020

Ekskluzive-Skandali me falsifikimin/ Kallëzohet penalisht vajza e Ben Blushit dhe noterja Violeta Sulkaj

Denoncimet e bëra javët e fundit në lidhje me Ben Blushin dhe pasuritë e tij qindra mijë euro, të deklaruara për vetëm 30 mijë euro në...

Satire Politike 12:17 - 27 Gusht, 2020

Pse na duhet ky intelektual?/ Të gjitha rastësitë e drogës i ndodhin Ylli Ndroqit

Në datën 3 gusht 2020, SPAK bëri të ditur se me vendim të Gjykatës së Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, ka sekuestruar pasurinë e...

Dosja e inceneratorëve/ A do të hetojë SPAK edhe bashkëshorten e Ben Blushit?
Politikë 11:22 - 27 Gusht, 2020

Dosja e inceneratorëve/ A do të hetojë SPAK edhe bashkëshorten e Ben Blushit?

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka nisur një hetim në lidhje me koncesionet e inceneratorëve në Shqipëri. SPAK ka thënë që po...

Trafikimi i 137 kg kokainë/ SPAK merr të pandehur Gentian Malindin
Politikë 14:04 - 26 Gusht, 2020

Denoncimet e CNA.al/ SPAK merr në hetim ortakët e Ben Blushit dhe Vjollca Hoxhës

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka nisur hetimet për koncesionet e inceneratorëve. Lajmi është bërë i ditur nga gazetarja Klodiana Lala, e...

Ekskluzive-Dosja e pronave të Ben Blushit përfundon në SPAK
Politikë 13:18 - 11 Gusht, 2020

Skandalet me pasuritë dhe falsifikimet/Asnjë hetim ndaj Ben Blushit dhe noteres që vulosi falsifikimin

CNA.al ka raportuar dy ditë më parë në lidhje me një skandal, për një pasuri rreth 500 milionë lekë me vlerën e tregut, sipas një kontrate...

Foto-fakt - Analfabetizmi i Ylli Ndroqit/ Trafikanti pronar mediash nuk di të shkruajë
Politikë 12:53 - 4 Gusht, 2020

Tjetër gazetarët, tjetër ish-trafikanti Xhemail Pasmaçiu

Ka një reagim të fortë të disa segmenteve të opozitës, por edhe një pjese të qytetarëve në lidhje me qëndrimin e bërë publik dje nga SPAK...

SPAK po heton pasurinë e një trafikanti, jo të gazetarëve
Politikë 11:43 - 4 Gusht, 2020

SPAK po heton pasurinë e një ish-trafikanti, jo të gazetarëve

Dje Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar nëpërmjet një njoftimi theksoi se kishte kryer hetimet dhe kishte marrë vendimin e GJKKO në lidhje...

Ekskluzive-Dosja e pronave të Ben Blushit përfundon në SPAK
Politikë 09:38 - 23 Korrik, 2020

Skandali/ SPAK merr në “mbrojtje” Ben Blushin

Reforma në Drejtësi, e trumbetuar fort nga politika shqiptare dhe më një mbështetje mjaft të fortë nga ndërkombëtarët, duket se nuk po rezulton në pritshmëritë e...

Drama në Kakavijë/ Pse presidenti nuk “lëviz as gishtin” për zgjidhjen e problemit?
Politikë 13:32 - 6 Korrik, 2020

Ngjarja horror në Kombinat/ Meta thirrje të fortë institucioneve: Jam i shokuar, të hetohet deri në fund

Presidenti Ilir Meta ka reaguar sot në lidhje me ngjarjen horror të disa ditëve më parë në Kombinat, ku nënë e bijë, Zhaneta Josifi, 56-vjeç, dhe...

Denoncim 23:07 - 10 Qershor, 2020

Prokurorët manipuluan hetimin/ I aksidentuari që humbi këmbën: S’po kërkoj lëmoshë, por të drejtën time

Lazdrim Latifi denoncon në “Stop” manipulimin e provave të aksidentit të ndodhur në Nëntor 2016 në rrugën “Komuna e Parisit”, si pasojë e të cilit ai...

Vetingu 13:48 - 24 Maj, 2020

U pezullua pasi fshehu të shkuarën/ Gjykata e Posaçme lë në fuqi vendimin për Luan Dacin

Gjykata e Posaçme ka lënë në fuqi masën pezullim nga detyra për gjyqtarin e KPA-së Luan Daci. Avokati Jordan Daci është shprehur se mbi gjyqtarin e...

Lajme 15:12 - 1 Maj, 2020

Pastrimi i parave/ 115 zyrtarë u referuan për hetim tek Hetimi Tatimor dhe Prokuroria

Të paktën 115 zyrtarë përfshi deputetë apo drejtues të nivelit të lartë janë referuar për kontoll në Drejtorinë e Pastrimit të Parave, Hetimin Tatimor apo kallzuar...

bashkeshortja e gjyqtarit te administratives drejt SPAK
Vetingu 15:28 - 30 Prill, 2020

SPAK pranon publikisht dështimin/ Në gjashtë muaj asnjë hetim serioz

Sot pas shumë denoncimesh, shënimesh dhe opinionesh, jo vetëm të CNA.al, por edhe të qytetarëve, publikuar për rreth 10 ditëve, ka reaguar SPAK. Nëpërmjet një deklarate...

Politikë 12:56 - 31 Mars, 2020

Shkarkimi i Metës/ Shtyhet afati i Komisionit Hetimor

Ditën e sotme është zhvilluar mbledhja online e Komisionit Hetimor për shkarkimin e presidentit Ilir Meta. Mësohet se në këtë mbledhje është vendosur që të shtyhet...

Sociale 09:18 - 19 Mars, 2020

Abuzimi me çmimet e maskave dhe dezinfektantëve/ Autoriteti i Konkurrencës nis hetimet

Autoriteti i Konkurrencës ka nisur hetimet për depot farmaceutike, në lidhje me rritjen në mënyrë abuzive e çmimeve të maskave, alkoolit e dezifektantëve për shkak të...

Lajme 15:23 - 10 Mars, 2020

Hetimi për rrjetin “Monego” dhe “IuteCredit”/ Si u ngrit Perandoria e bizneseve të dyshimta të Rusisë në Shqipëri 

Një hulumtim i Gazetës Infokus zbulon rrjetin e bizneseve në Shqipëri të Aigars Kesenfelds, një biznesmeni letonez të dyshuar për lidhje me Kremlinin, dhe i cili...

Lajme 15:01 - 16 Shkurt, 2020

Fotot/ Zbulohet prona 500 milionë e Ben Blushit

Gjithçka fillon në vitin 2010. Në atë kohë pati një betejë të fortë politike në Korçë, PD në opozitë në bashki dhe socialistët në pushtet. Një...