Connect with Us

All posts tagged "hetimet"

Politikë 10:49 - 12 Prill, 2021

Video-I akuzuar për vjedhjen e 230 milionë dollarëve/ Petrit Vasili pro hetimit të Bashës

Lëvizja Socialiste për Integrim ka firmosur koalicion paszgjedhor me Partinë Demokratike. Pasi janë sharë e akuzuar ndër vite, ata janë bërë bashkë me qëllim pushtetin. Nuk...

GJKKO merr vendimin e papritur/ Zbulohet se çfarë vendosi  për sekuestrimin e pasurisë së ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla
Aktualitet 11:09 - 19 Mars, 2021

Hetimet ndaj ish kryeprokurorit Llalla/ SPAK jep pretencën

Prokuroria e Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit ka dhënë sot pretencën për ish-kryeprokurorin Adriatik Llalla. Sipas gazetares Klodiana Lala, SPAK ka kërkuar 2 vite burg për...

“AstraZeneca është e sigurt”/ Agjencia Evropiane e Barnave jep ‘OK’ për vaksinën
Shëndeti 17:13 - 18 Mars, 2021

“AstraZeneca është e sigurt”/ Agjencia Evropiane e Barnave jep ‘OK’ për vaksinën

Enti mbikëqyrës i Bashkimit Evropian ka dhënë “OK” për vaksinën anti Covid të AstraZeneca, pas debateve se shkaktonte mpiksje të gjakut te disa pacientë. Ndërsa shumë...

Vrau kunatin e tij natën e Vitit të Ri/ Prokuroria përfundon hetimet e çon për gjykim Klajdi Shundin
Kronika 12:52 - 24 Shkurt, 2021

Vrau kunatin e tij natën e Vitit të Ri/ Prokuroria përfundon hetimet e çon për gjykim Klajdi Shundin

Prokuroria e Tiranës ka përfunduar hetimet e ka dërguar për gjykim Klajdi Shundin, të riun që vrau kunatin e tij natën e ndërrimit të viteve. Ndaj...

Pushoi hetimet për kryebashkiakun e Ramës/ Pasuria e gjyqtares që bën tre punë njëherësh
Vetingu 09:09 - 14 Shkurt, 2021

Pushoi hetimet për kryebashkiakun e Ramës/ Pasuria e gjyqtares që bën tre punë njëherësh

Në shortin e datës 12 Nëntor 2019, Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, përzgjodhi për nisjen e procedurave të rivlerësimit , gjyqtaren  e Shkallës së Parë në...

Aktualitet 18:09 - 12 Shkurt, 2021

Përgjimet/ Si mjeku mori 2 mijë euro përmes kryeinfermieres për operacion

Para shtrimit në spital të nënës së saj e cila do të operohej jashtë radhe nga mjeku Edvin Prifti, kryesekretarja e Gjykatës së Krujës flet me...

‘Megaoperacioni’ në Gjykatën e Krujës/ SPAK jep detajet, kush janë 10 të arrestuarit
Kronika 11:38 - 11 Shkurt, 2021

‘Megaoperacioni’ në Gjykatën e Krujës/ SPAK jep detajet, kush janë 10 të arrestuarit

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka regjistruar kryesisht procedimin penal nr.102/2 të vitit 2020, për veprat penale “Korrupsioni pasiv i gjyqtarëve, prokurorëve...

Skandali i ‘Ndragheta’/ SPAK hetim për tenderët që nga 2013-ta
Aktualitet 13:06 - 8 Shkurt, 2021

Skandali i ‘Ndragheta’/ SPAK hetim për tenderët që nga 2013-ta

Prokuroria e Posaçme Atikorrupsion, (SPAK) është duke kryer hetime intensive përsa i përket dosjes Ndragheta të mbërritur një javë më parë në institucionin e akuzës. Sipas...

Çështja ‘Ndrangheta’/ Ambasadori italian konfirmon nisja e hetimeve nga SPAK, paralajmëron zhvillime të reja
Aktualitet 18:04 - 4 Shkurt, 2021

Çështja ‘Ndrangheta’/ Ambasadori italian paralajmëron zhvillime të reja

Ambasadori Italian Fabrizio Bucci konfirmoi pasditen e së enjtes se zhvillimi i rëndësishëm, të cilin ai e pati paralajmëruar gjatë intervistës me gazetaren Ilva Tare në...

Zgjedhjet e 25 prillit/ Biberaj flet me superlativa: Rezultati për PD do jetë më i lartë se ai i 2005
Politikë 15:01 - 26 Janar, 2021

Përgjimet e ‘Ndrangheta’/ Biberaj: Rama, mesazh SPAK-ut të mos hetojë!

Anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Aleksandër Biberaj ishte i ftuar pasditen e sotme në “Opinion” ku ka komentuar çështjen e përgjigmeve të antimafias italiane. Sipas...

Veliaj në përgjimet e ‘Ndraghetas’/ Basha thirrje SPAK: Të kërkojë pa vonesë fashikujt e hetimit
Politikë 17:56 - 23 Janar, 2021

Veliaj në përgjimet e ‘Ndraghetas’/ Basha thirrje SPAK: Të kërkojë pa vonesë fashikujt e hetimit

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është i ftuar pasditen e sotme në “Kjo Javë” , ku mes të tjerash është pyetur dhe në lidhje me...

Përgjimet e antimafias italiane/ Klodiana Lala ‘shënjestron’ Prokurorinë: Përse nuk hetohet Meta dhe Veliaj
Kronika 16:59 - 23 Janar, 2021

Përgjimet e antimafias italiane/ Klodiana Lala ‘shënjestron’ SPAK: Përse nuk hetohet Meta dhe Veliaj?

Gazetarja investigative Klodian Lala ka reaguar lidhur me përgjimet e publikuara të Anti-Mafias italiane, ku flitej për interesa të mafias italiane për të investuar në ndërtim dhe...

Nga Artan Hoxha/ Një përgjigje e detyruar dhe historia e kasetës së 21 janarit, për të cilën Bolino gënjeu dje paturpësisht!
Kronika 21:25 - 21 Janar, 2021

‘Hetimi është i sabotuar”/ Artan Hoxha zbulon detaje të reja për ngjarjen e 21 Janarit

Gazetari Artan Hoxha ka zbuluar detaje të reja nga rihapja e hetimeve për ngjarjen e 21 Janarit. Në një intervistë për Fax neës Hoxha tha se...

Artan Hoxha thirrje SPAK/ Të hetohen vetëvrasjet e pacientëve në spitalet Covid
Kronika 18:41 - 19 Janar, 2021

“Dosja “Santo”/ Artan Hoxha thirrje të fortë SPAK-ut: Heto nëse ke kurajo!

Gazetari investigativ Artan Hoxha i bën thirrje SPAK që ti japë drejtim dhe të vendosë në lidhje me dosjen e vrasjes së bankierit Artan Santo mbi...

Ish drejtori i doganës jepte para me fajde/ Prokurori zvarrit hetimet
Vetingu 11:56 - 17 Janar, 2021

Ish drejtori i doganës jepte para me fajde/ Prokurori zvarrit hetimet

Prej më shumë se një viti, Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka nisur hetimet për prokurorin Gentian Stoja. Ky i fundit të gjithë karrierën e ka...

Atentati ndaj prokurorit Ndoja/ Rrëfehet Kejvina Kthella: Një natë para ngjarjes fjeta me Redjanin
Kronika 18:50 - 14 Janar, 2021

Atentati ndaj prokurorit Ndoja/ Rrëfehet Kejvina Kthella: Një natë para ngjarjes fjeta me Redjanin

Emri i modeles Kejvina Kthellës është lakuar shumë në media, për njohjen e saj me nipin e deputetit të PS-së, Redian Rraja, i cili dyshohet si...

Shembja e rrugës në Borsh/ KLSH nis hetimet për firmën Salillari
Aktualitet 13:53 - 11 Janar, 2021

Shembja e rrugës në Borsh/ KLSH nis hetimet për firmën Salillari

Rruga e cila ka rrëshqitur në afërsi të Borshit duke shkaktuar një sërë problemesh në qarkullimin rrugor si dhe rrezikon disa banesa do të kalojë në...

Pezullimet për vaksinën AstraZeneca/ Vasili i kërkon llogari Ramës: Shqiptarët s’janë për eksperiment!
Politikë 17:44 - 19 Dhjetor, 2020

‘Dosja 184’/ Vasili: Drejtësia e re, mburojë kriminale për llumin e rilindjes

Ish kreu i LSI-së Petrit Vasili ka reaguar sërish për mbylljen e hetimeve për dosjen 184, duke e quajtur Drejtësinë e Re si një mburojë kriminale...

SHÇBA nis hetimet për repartin “Shqiponja”/ Verifikon transferimin e efektivit që vrau Klodian Rashën
Aktualitet 17:35 - 17 Dhjetor, 2020

SHÇBA nis hetimet për repartin “Shqiponja”/ Verifikon transferimin e efektivit që vrau Klodian Rashën

Reparti i posaçëm i policisë “Shqiponja”, ku bënte pjesë edhe efektivi Nevaldo Hajdaraj, është vënë nën hetim nga ShÇBA pas vrasjes së 25-vjeçarit Klodian Rasha. Njëkohësisht...

Vrasja e 25 vjeçarit në Ditën e Rinisë/ Bylykbashi tregon arsyet pse prokuroria nuk do e hetoj këtë krim
Politikë 15:32 - 9 Dhjetor, 2020

Vrasja e 25 vjeçarit në Ditën e Rinisë/ Bylykbashi tregon arsyet pse prokuroria nuk do e hetoj këtë krim

Ish deputeti i Partisë Demokratike, Oerd Bylykbashi, ka reaguar i indinjuar për vrasjen e 25-vjeçarit në Tiranë, në ditën e Rinisë. Gjatë një interviste ai tha...

Aktualitet 16:29 - 4 Dhjetor, 2020

SPAK mbyll hetimet për tatimorët e Korçës/ U provua korrupsioni

Struktura e Posaçme Antikorrupsion ka mbyllur hetimet për punonjësit e Tatimeve në Korçë. Seksioni për Hetimin e Krimit Ekonomik dhe Financiar në DVP Korçë, pak kohë...

Kultivuan lëndë narkotike/ Katër të arrestuar në Lezhë
Kronika 11:45 - 3 Dhjetor, 2020

Kultivuan lëndë narkotike/ Katër të arrestuar në Lezhë

Policia e Lezhës ka vënë në pranga 4 persona të cilët akuzohen për veprimtari kriminale në fushën e kultivimit të bimëve narkotike. Në kuadër të operacionit...

SPAK mbyll hetimet për drejtuesit e ”313”-tës/ Merret i pandehur ish drejtori Strugaj
Kronika 11:38 - 2 Dhjetor, 2020

SPAK mbyll hetimet për drejtuesit e ”313”-tës/ Merret i pandehur ish drejtori Strugaj

SPAK ka përfunduar hetimet për ish-drejtuesit e burgut 313 në Tiranë, të cilët akuzohen për shkeljen e barazisë në tendera dhe shpërdorim detyre. Kështu SPAK ka...