Connect with Us

All posts tagged "hetime"

A ka pasur presion mbi Prokurorin e Përgjithshëm?/ Përgjigjet Olsian Çela
Politikë 21:02 - 28 Shtator, 2020

A ka pasur presion mbi Prokurorin e Përgjithshëm?/ Përgjigjet Olsian Çela

Olsian Çela u zgjodh në krye të Prokurorisë së Përgjithshme 9 muaj më parë, pak pas tërmetit të rëndë në vend që u pasua më pas...

Artan Hoxha e thotë troç/ Eldi Dizdari në Shqipëri i ishte i paprekshëm, nuk do arrestohej
Kronika 22:19 - 21 Shtator, 2020

Artan Hoxha e thotë troç/ Eldi Dizdari në Shqipëri ishte i paprekshëm, nuk do arrestohej

Gazetari Artan Hoxha ka dhënë detaje lidhur me arrestimin e Eldi Dizdarit, i cilësuar si bosi i kartelit të drogës. Hoxha tha se operacioni që bëri...

Qarkullonte me armë zjarri me vete në makinë/  Arrestohet 30-vjeçari
Kronika 08:36 - 19 Shtator, 2020

Makina përplaset me shtyllën dhe pastaj me murin e një banese/ Plagoset pasagjeri

Një aksident me pasojë plagosjen e një personi është regjistruar mbrëmë në aksin rrugor Pogradec-Drilon. Sipas të dhënave paraparake mësohet se drejtuesi i mjetit ka humbur...

E nxori bllof për rastin e familjes Cakoni/ Duma nuk i ndahet Ramës: Po shantazhon Manjolën
Politikë 19:01 - 13 Shtator, 2020

E nxori bllof për rastin e familjes Cakoni/ Duma nuk i ndahet Ramës: Po shantazhon Manjolën

Ish-deputetja e Partisë Demokratike Grida Duma ka vijuar me akuzat ndaj kryeministrit Edi Rama lidhur me rastin e familjes Cakoni. Ndonëse kryeministri e nxori bllof për...

Kronika 11:16 - 11 Shtator, 2020

Prokuroria mbyll hetimet për vrasjen në ish-Bllok/ Dalin akuzat zyrtare për Ervis Martinaj

Prokuroria ka mbyllur hetimet për ngjarjen e ndodhur vitin e kaluar në ish-Bllok, ku mbeti i vrarë Fabian Gaxhaj. Burime nga prokuroria bëjnë me dije se...

Kronika 09:39 - 11 Shtator, 2020

Dhunonte bashkëshorten/ Arrestohet 34-vjeçari në Has

Një 34-vjeçar ka rënë në prangat e policisë  pasi ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj bashkëshortes. Burime zyrtare bëjnë me dije se specialistët e Seksionit...

Aktualitet 15:52 - 10 Shtator, 2020

Vidhnin kasaforta kur pronarët e shtëpive ishin me pushime/ Arrestohet organizatori

Ditën e sotme ka rënë në prangat e policisë personi i katërt i grupit me 5 veta, të cilët vidhnin kasaforta ndërkohë që pronarët e banesave...

Sa kohë do t’i lërë Meta, negociatave për qeverinë e paszgjedhjeve?
Aktualitet 13:22 - 10 Shtator, 2020

Konkluzionet tronditëse të DASH/ Meta ngre tonet: Shqiptarët të marrin në dorë fatet e tyre

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, ka reaguar lidhur me raportin vjetor të Departamentit Amerikan të Shtetit, ku Shqipëria konisderohet si vendi me korrupsionin më...

Shpërthim në apartamentin e një pallati/ Banorët në panik
Kronika 19:42 - 7 Shtator, 2020

Shpërthim në apartamentin e një pallati/ Banorët në panik

Në një apartament në katin e pestë të një pallati është regjistruar një shpërthim. Mësohet se ngjarja ka ndodhur pasditen e sotme në lagjen Liri të...

44 milion Euro gjobë! Përse hesht prokuroria?
Opinione 17:23 - 7 Shtator, 2020

Nga Mentor Kikia/ 44 milion Euro gjobë! Përse hesht prokuroria?

Shqipëria, dmth ne, do të paguajmë edhe 44 milion Euro nga taksat tona, një gjobë që do të shkojë për një kompani të huaj. Pra 44...

Xhemail Pasmaçiu shtyn gjyqin me CNA.al/ Kërkon pajtimin
Kronika 11:51 - 16 Gusht, 2020

Dosja turke e drogës/ Si u përfshi Ylli Ndroqi në trafikun e heroinës

Ylli Ndroqi i shfaqur si biznesmen dhe pronar mediash në Shqipëri është një përson i përfshirë në trafikun ndërkombëtar të heroinës. Kjo sipas dosjes të plotë...

Shpërthimi në Bejrut/ FBI-ja do të marrë pjesë në hetime
Bota 19:50 - 13 Gusht, 2020

Shpërthimi në Bejrut/ FBI-ja do të marrë pjesë në hetime

Nënsekretari amerikan për Çështje Politike, David Hale ka thënë se Byroja Federale e Hetimeve (FBI) do t’iu bashkohet hetuesve ndërkombëtarë në kërkimet rreth shpërthimit vdekjeprurës të...

Lajme 15:17 - 13 Gusht, 2020

Hetimet ndaj medias/ Sulme dhe gjobë Hoxhës dhe disa bizneseve

Hoxhës së mirënjohur për bamirësitë e tij, dhe profil të fortë publik Elvis Naçi, kanë tentuar t’i vënë gjobë dhe më pas ai është kthyer në...

Zogu i Tiranës i mbyllur “në kafaz”/ Shtyhen me tre muaj hetimet
Kronika 15:16 - 8 Gusht, 2020

Zogu i Tiranës i mbyllur “në kafaz”/ Shtyhen me tre muaj hetimet

Moderatori Hermes Nikaj, i njohur ndryshe si Zogu i Tiranës, ndodhet prej disa muajsh në “arrest shtëpie”. Mësohet se së fundmi Prokuroria e Rrethit Gjyqësor në...

Dosja e SPAK: Si i vuri pasuritë Ylli Ndroqi?
Kronika 15:32 - 4 Gusht, 2020

18 muaj hetime në bashkëpunim me ndërkombëtarët/ Policia jep detaje nga sekuestrimi i pasurive të Ylli Ndroqit

Finalizohet me sukses puna hetimore proaktive afro 18-mujore, për gjurmimin dhe sekuestrimin e pasurive që dyshohet se janë përfituar në mënyrë të paligjshme. Njësia për Hetimin...

Debati për videon me pamjet nga Infektivi/ Manastirliu: Me virusin nuk mund të bëhet politikë
Politikë 11:42 - 20 Korrik, 2020

Debati për videon me pamjet nga Infektivi/ Manastirliu: Me virusin nuk mund të bëhet politikë

Dy ditë më parë ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, publikoi disa pamje të rënda brenda spitalit Infektiv, ku pacientët me Covid-19 po luftojnë me virusin e...

Ben Blushi padit Vajza i bëhet pronare me firmë të falsifikuar/ Dokumentet që zbulojnë manipulimet e Ben Blushitpor duhet të hetohet vetë nga SPAK
Politikë 12:24 - 16 Korrik, 2020

Katër skandale dhe akuza që Ben Blushi si fsheh dot

Ish-politikani, gazetari i kthyer në menaxhues televizioni, Ben Blushi, së fundi është shqetësuar për një sërë reagimesh dhe denoncimesh të forta në media në lidhje me...

Kronika 12:46 - 4 Korrik, 2020

Ngjarja horror në Kombinat/ Policia dhe prokuroria hetim të gjitha sekteve fetare

Dy ditë pas ngjarjes korror në Kombinat ku nënë e bijë u gjetën të pajeta, policia e Shtetit dhe Prokuroria kanë nisur hetim për të gjitha...

“Tryezë tre palëshe për zgjedhoren”/ PD i përgjigjet Ramës
Politikë 16:11 - 19 Qershor, 2020

Vëllezërit Budina me Covid/ PD reagon ashpër: Nxori të dhënat private, SPAK të hetojë Ramën!

Partia Demokratike i është përgjigjur kryeministrit Edi Rama lidhur me lajmin se janë infektuar me koronavirus dy vëllezërit Edmond dhe Robert Budina. Zëdhënësja e PD, Ina...

Bota 12:11 - 13 Qershor, 2020

Hetime ndaj kryeministrit italian për krizën e Coronës

Drejtësia italiane po përpiqet të qartësojë nëse ka pasur keqmenaxhim të mundshëm të krizës së Coronës. A ka pasur keqmenaxhim të mundshëm të krizës së Coronës...

Votat e administratës, PD nis monitorimin/ Zbulohen porositë e Bardhit për degët
Politikë 13:18 - 9 Qershor, 2020

Prokuroria mbylli hetimet/ Bardhi: Agron Malajt t’i hiqet mandati!

Pasi prokuroria e Matit mbylli hetimet për kryetarin e bashkisë Mat Agron Malajn, sa i takon çështjes së dekriminalizimit, vjen një reagim nga Partia Demokratike. Sekretari...

Politikë 10:36 - 9 Qershor, 2020

PD e denoncoi për armëmbajtje pa leje/ Prokuroria mbyll hetimet për kryebashkiakun e Matit

Prokuroria ka përfunduar hetimet për kryebashkiakun e Matit,  Agron Malaj, 6 muaj pas denoncimit të Partisë Demokratike. Sipas Prokurorisë, Malaj nuk ka probleme me dekriminalizimin. Prokuroria...

shehaj nuk braktis
Politikë 20:38 - 2 Qershor, 2020

“Sinan Idrizi riciklon paratë e pista”/ Shehaj: Të hetohet edhe Rama për skemën mashtruese të shitjes së GFI

Prej disa ditësh në mediat turke qarkullon lajmi se Sinan Idrizi, partneri kryesor i kompanisë ajrore Air Albania, është paditur nga biznesmeni i famshëm turk  Adnan...