Connect with Us

All posts tagged "hetim"

Lleshaj e quan të suksesshëm OFL/ Klodiana Lala: T’ju vijë turp, duhettë skuqesh para shqiptarëve!
Politikë 08:36 - 4 Dhjetor, 2020

Lleshaj e quan të suksesshëm OFL/ Klodiana Lala: T’ju vijë turp, duhet të skuqesh para shqiptarëve!

Gazetarja Klodiana lala është përplasur mbrëmjen e kaluar me Ministrin e Brendshëm Sandër Lleshaj, lidhur me aktivitetin e OFL. Gjatë një debati në emisionin “Opinion”, Lala...

Hedhja e paligjshme e mbetjeve sanitare Covid/ Aksion në të gjithë globin, arrestohen 102 persona
Kronika 12:32 - 30 Nentor, 2020

Hedhja e paligjshme e mbetjeve sanitare Covid/ Aksion në të gjithë globin, arrestohen 102 persona

Dy Operacione të përbashkëta të Policisë së Shtetit me Europol, Interpol dhe angjenci të tjera ligjzbatuese po zhvillojnë hetime në lidhje me hedhjen e paligjshme të...

“Ka probleme mentale”/ Çupi paralajmëron Metën: E ardhmja e tij do jetë para një hetimi të gjatë
Politikë 16:11 - 27 Nentor, 2020

“Ka probleme mentale”/ Çupi paralajmëron Metën: E ardhmja e tij do jetë para një hetimi të gjatë

Analisti Frrok Çupi ka bërë sërish deklarata të forta kundër presidentit Ilir Meta gjatë ditës së sotme. Çupi tha se Meta ka një problem mental, pasi...

Godinë e shembur nga tërmeti i 26 nëntorit
Aktualitet 09:17 - 26 Nentor, 2020

Një vit nga tërmeti/ 10 zyrtarë në hetim për dëmtimet e një shkollë në Thumanë

Prokuroria e Krujë ka regjistruar procedim penal për dëmtimet e konstatuara në shkollën Ramazan Jangozi në Thumanë. 10 zyrtarë të Bashkisë Krujë janë vendosur nën hetim...

Bota 15:05 - 23 Nentor, 2020

Skandal në Romë/ Policët bëjnë seks në makinë, kolegët dëgjojnë çdo gjë nëpërmjet radios

Dy oficerë policie kanë kryer marrëdhënie seksuale në makinën e shërbimit para kampit rom në Tor di Quinto. Dy policët u zbuluan pasi ata harruan radion...

Dosje për SPAK për Blushin/ Nga pallati i vjehrrit, pronat me vlera qesharake tek tokat në bregdet e Dardhë
Denoncim 14:32 - 21 Nentor, 2020

Dosje për SPAK për Blushin/ Nga pallati i vjehrrit, pronat me vlera qesharake tek tokat në bregdet e Dardhë

Pandëshkueshmëria zyrtarëve apo të politikanëve dhe të familjarëve të tyre është një kryeçështje e raporteve të ndërkombëtarëve në vlerësimet për Shqipërinë. Rekordet për dosjet e korrupsionit,...

Politikë 13:21 - 21 Nentor, 2020

Fshehja e numrit të vdekjeve/ PD: Prokuroria dhe SPAK mos rrinë duarkryq

Ish deputeti i PD, Bardh Spahia thotë se që nga dita e enjte, kur kryetari i Partisë Demokratike denoncoi në emisionin “Opinion” shifrat e vërteta të...

Politikë 14:02 - 17 Nentor, 2020

Akuzat ndaj Bashës/ Balla: Me heshtjen e tij po konfirmon të vërtetën

Kreu i grupit parlamentartë Partisë Socialiste, Taulant Balla ka folur sërish për masakrën e Krushës dhe akuzat ndaj Bashës. Në një deklaratë për mediat është shprehur...

Nën hetim nga SPAK për pasurinë/ Ervin Bushati: Jam i qetë, PD ka degraduar me çështje private
Politikë 20:52 - 16 Nentor, 2020

Nën hetim nga SPAK për pasurinë/ Ervin Bushati: Jam i qetë, PD ka degraduar me çështje private

Prokuroria e Posaçme Antikorrupsion ka regjistruar një padi të Partisë Demokratike për kryetarin e PS në qarkun e Tiranës, Ervin Bushati, i cili është vënë nën...

Bota 09:15 - 16 Nentor, 2020

Protesta “revolucionare” në Bjellorusi/ Mbi një mijë protestues të arrestuar

Policia bjelloruse arrestoi më shumë se 1.100 njerëz më 15 nëntor gjatë protestave që u mbajtën në të gjithë vendin, për të kërkuar dorëheqjen e Alyaksandr...

Nga Topalli te Ristani e Bode/ Zbardhet lista e kandidatëve të PD-së, mes tyre mjekë e gazetarë
Politikë 19:40 - 15 Nentor, 2020

Ervin Bushati nën hetim për pasurinë/ PD nxjerr videon: SPAK të mos zhgënjejë qytetarët

Prokuroria e Posaçme Antikorrupsion regjistroi padinë e Partisë Demokratike për kryetarin e PS në qarkun e Tiranës, Ervin Bushati, i cili është vënë nën hetim për...

Meta dekreton marrëveshjen për blerjen e vaksinës anti-Covid/ Qeveria duhet të bëjë çdo përpjekje
Politikë 14:37 - 14 Nentor, 2020

Hetime për skandalin e nënshtetësive/ Gazetari tregon mesazhin e koduar të Metës për prokurorët e SPAK

Pas përplasjes me presidencën që bëri jo pak bujë, gazetari Adriatik Doci ka treguar në një intervistë për CNA.al se çfarë po ndodh me investigimin për...

Gjyqtarja me makinë të shtrenjtë dhe kredi/ 20 000 euro dhuratë, për të blerë shtëpi
Vetingu 14:25 - 11 Nentor, 2020

Investimet e Camorras në Shqipëri/ Si ka ndryshuar pasuria e prokurorit që i hetoi?

Para se të largohej nga detyra në vitin 2017, Adriatik Llalla i cili mbante postin e Prokurorit të Përgjithshëm, bëri lëvizjet e fundit në rrethe. Prokurorin...

Hetimi për pastrim parash/ Kolegji “Turgut Ozal” padit Policinë e Shtetit
Kronika 11:21 - 10 Nentor, 2020

Hetimi për pastrim parash/ Kolegji “Turgut Ozal” padit Policinë e Shtetit

“Turgut Ozal” ka kallëzuar ditën e sotme në Prokurori, Policinë e Shtetit për akuzën e shpërdorimit të detyrës. Sipas avokatit të këtij institucioni arsimor, kallëzimi është...

Kronika 16:11 - 7 Nentor, 2020

Kolegji turk “Turgut Ozal” nën hetim nga Prokuroria/ Dyshohet për pastrim parash

Kolegji turk “Turgut Ozal” është nën hetim nga Prokuroria e Tiranës, pasi dyshohet për pastrim parash. Dy pronarët e rinj të shkollës janë marrë në pyetje...

PD letër prokurorit të përgjithshëm/ Bardhi kërkon hetimin e dy kryebashkiakëve
Aktualitet 11:51 - 6 Nentor, 2020

PD letër prokurorit të përgjithshëm/ Bardhi kërkon hetimin e dy kryebashkiakëve

Partia Demokratike përmes një letre drejtuar Prokurorit të Përgjithshëm ka kërkuar informacion nga institucioni i akuzës në lidhje me verifikimin e dy kryebashkiakëve, më konkretisht atij...

U la jashtë dyerve të SPAK-ut/ Çfarë deklaronte prokurori për dosjet hetimore?
Aktualitet 10:39 - 5 Nentor, 2020

U akuzua për fshehje të ardhurash/ SPAK vendos të mos fillojë procedimin penal për anëtaren e KPK

SPAK ka vendosur që të mos fillojë procedim penal për anëtaren e KPK, Brunilda Bekteshi. Komisioneria e Vettingut është kallëzuar në SPAK nga shoqata Drejtësi për...

Vetingu 14:56 - 3 Nentor, 2020

“Aferë kriminale në Prokurorinë e Përgjithshme”/ Nga akuzat tek pasuria e prokurorit nën hetim

Pas rreth një viti, që ka marrë në duar Prokurorinë e Përgjithshme, Olsian Çela, për herë të parë ka dalë me një veprim konkret, ndryshe sa...

GJKKO e pakënaqur nga Gjonaj/ Ndryshoni aktin normativ për OFL, nuk merremi me të dënuar të zakonshëm
Denoncim 10:54 - 2 Nentor, 2020

Ministrja Etilda Gjonaj përfshihet në skandal/ Merr zyrtarisht në mbrojtje noteren falsifikatore

Me një shkresë zyrtare, pra një kthim përgjigje drejtuar CNA.al ministrja Etilda Gjonaj përmes firmës së sekretarit të saj të përgjithshëm në datën 26/10/ 2020, ka...

Aktualitet 09:56 - 31 Tetor, 2020

“Ka kryer shkelje”/ Prokurori i Përgjithshëm kërkon hetim për prokurorin Shkëlqim Kokona

Kryeprokurori Olsian Çela i ka kërkuar Inspektroit të Lartë të Drejtësisë nisjen e procedurës së inspektimit për hetimin e prokurorit të Pogradecit Shkëlqim Kokona. Në një...

Situata nga Covid/ Basha nuk i ndahet Ramës: Nuk mori asnjë masë për valën e dytë
Politikë 12:33 - 27 Tetor, 2020

“Inceneratorët”/ Basha bën deklaratën “bombë”: Personat kyç po kërcënohen, po largohen në drejtim të paditur

Kreu i PD, Lulzim Basha vijon t’i bëjë thirrje SPAK që të nisë hetimet për aferën korruptive të inceneratorëve. Basha thotë se një nga personat kyç...

Politikë 12:27 - 22 Tetor, 2020

Basha nuk i ndahet skandalit të inceneratorëve/ Ultimatum SPAK: Tregojani shqiptarëve!

Kreu i PD, Lulzim Basha nuk i ndahet aferës koruptive të incenratorëve, ndërsa nuk ndal thirrjet për SPAK. Basha theksoi së nuk do të lodhet duke...

Politikë 13:17 - 21 Tetor, 2020

Basha akuza SPAK/ Po inkurajoni vjedhjen duke mos i hetuar! Jeni bashkëpërgjegjës

Kreu i PD, Lulzim Basha i ka bërë thirrje SPAK të hetojë anëtarët e qeverisë pasi po inkurajon hajdutërinë dhe vjedhjen duke mos i hetuar. Basha...