Connect with Us

All posts tagged "hero"

Bota 18:01 - 9 Prill, 2020

Bota në luftë me koronavirusin/ Kush është “heroi” i Covid-19 në Europë me ndihmën e laboratorit veterinar

Një shkencëtar që ka përdorur laboratorin e tij veterinar, i cili kryesisht përdor testimin e salmonit për të testuar njerëzit për koronavirus, shihet si heroi i...

Politikë 16:48 - 1 Prill, 2020

Luan Rama kujton kohën e socializmit/ I jep mbështetje doktorit Kraja: Lutem për ty heroi im

Doktori i njohur Dhimitër Kraja u kthye sërish në spital të luftojë krah kolegëve të tij përballë koronavirusit, mirëpo vetëm pak ditë pasi u rikthye në...

Blog 08:45 - 22 Mars, 2020

Hero apo burracak? Fundi misterioz i djalit të madh të Stalinit

Është e mërkura e datës 14 prill 1943. Një mbrëmje pranverore në kampin e përqendrimit Sashenhauzen në veri të Berlinit. Një burrë, del vjedhurazi nga një...

Lajme 12:27 - 27 Dhjetor, 2019

Hyri nën rrënoja për të shpëtuar të prekurit nga tërmeti/ Meta i jep Titullin e Lartë mjekut hero

Presidenti Ilir Meta ka vlerësuar me Titullin e lartë “Për Merita të Veçanta Civile”, mjekun Grei Malo, i cili zbriti në terren për t’iu dhënë ndihmë...

Politikë 20:46 - 10 Dhjetor, 2019

“Qeni kosovar që shpëtoi jetë është hero”/ Meta: E kam puthur me gjithë shpirt

Presidenti Ilir Meta, në një bisedim mbi menaxhimin e pasojave gjatë ditëve të para të termetit të 26 nëntorit, ka folur mbi qendrimin dhe veprimin e...

Sociale 15:50 - 5 Dhjetor, 2019

Zbuloi personat e gjallë nën rrënoja/ Njihuni me heroin me katër putra të Policisë së Shtetit

Qeni i quajtur “Brandi” është heroi me katër putra i cili zbuloi personat e gjallë nën rrënojat e 6 katshit në Durrës. ‘Brandi’ është qeni i...

Lajme 17:33 - 27 Nentor, 2019

Foto- Heroi me katër putra/ Qeni i FSK arriti të shpëtonte jetë pas tërmetit

Heroi me katër putra, pjesë e Njësisë Speciale të Kosovës ka shpëtuar disa jetë njerëzish nga rrënojat e banesave në Durrës dhe Thumanë. Qeni sinjalizoi për...

Politikë 14:39 - 21 Tetor, 2019

Spiropali “thumbon” opozitës: E shpallën Macron “Hero Kombëtar”

Ministrja e Shtetit për Marrëdhënie me Parlamentin Elisa Spiropali shprehet se liderët e opozitës gati sa nuk janë ngazëllyer me kundërshtimin e KE-së për të hapur...

Politikë 11:17 - 2 Gusht, 2019

Palmer, kryearmik i Partisë, popullit dhe më gjërë

Është thuajse qesharake, deri në neveri ajo që ka ndodhur dje, si një reagim i një sekti të caktuar inidividësh, kryesisht, mbështetës të Lulzim Bashës, pas...

Aktualitet 21:28 - 19 Maj, 2019

“Çdo brez ka nevojë për heroin e vet”/ Këngëtari i famshëm “ngre në qiell” Ylli Limanin

Ditën e djeshme është mbajtur në sheshin “Nënë Tereza” festivali i ngjyrave, “Color Day” ku kanë performuar këngëtarët më të famshëm shqiptar të momentit. Një ndër...

Aktualitet 22:43 - 19 Shkurt, 2019

Djegia e mandateve/ Deputetja Hajdari “tradhëtare”, Basha hero

Ish-kreu i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu në një postim në rrjetet sociale ka reaguar ndaj vendimit të opozitës për djegien e mandateve. Ai ka...

Aktualitet 16:10 - 27 Nentor, 2018

‘Heroi im i fëmijërisë’: Letra emocionuese e një fansi për Lorik Canën

Ditën e djeshme Lorik Cana ka ndarë me ndjekësit e tij në Instagram letrën që ka marrë nga një fans. “Do të doja ta ndaja me...

Aktualitet 17:46 - 15 Nentor, 2018

Grekët e shpallin Kaçifasin ‘hero’/ Një rrugë dhe një bust në nder të tij

Ngjarja e rëndë e Bularatit, ku si pasojë e përplasjes me forcat RENEA humbi jetën 35-vjeçari Kostantinos Kacifas tronditi jo pak opinionin publik dhe trazoi ujërat...

Aktualitet 22:44 - 13 Nentor, 2018

Vrasja e Kacifas/ Ish-kreu i OMONIA-s: Nuk është një hero, vata në varrim sepse …

Mbrëmjen e sotme në emisionin ‘Provokacja’ ishte ftuar ish-kreu i OMONIA-s Vasil Bollano, i cili ka folur për ngjarjen e ndodhur në Bularat, ku si pasojë...

Aktualitet 23:37 - 28 Tetor, 2018

“Spiderman është fals, ti je heroi im!” Michael Buble tregon çfarë i tha djalit 5-vjeçar pasi mundi kancerin

Michael Buble i la shikuesit me zemër të thyer pasi dha një intervistë të sinqertë për djalin 5-vjeçar Noah që u diagnostikua me kancer. Këngëtari kanadez,...

Kuriozitete 23:40 - 19 Mars, 2018

Foto/ Adoleshentja bëhet ‘hero’ në Twitter pasi dhuron fustanin e maturës

Mika Riddik nga Maryland kuptoi se sezoni i maturës po vjen dhe se shumë vajza do blinin apo qepnin fustanin e ëndrrave për maturë. 19 vjeçarja...

Aktualitet 20:47 - 26 Tetor, 2017

Rama qëndrim kontrovers me Tahirin, nga një dru të shtrembër e bëri hero

Deputeti i Partisë Demokratike, Luçiano Boçi, i ftuar në studion e televizionit Ora News, ka komentuar aktualitetin politik, pas publikimit të përgjimeve të bandës së drogës,...

Aktualitet 22:36 - 11 Tetor, 2017

Nga Azgan Haklaj / Gjergj Kastrioti – Skenderbeu, Moisiu ynë

Arbërorët e quanin Kryezot. Papët e Romës e emertuan Atlet i Krishtërimit. Studiuesit e artit ushtarak e kanë vendosur në Panteonin e strategëve gjenial përkrah Aleksandrit...

Aktualitet 23:10 - 3 Tetor, 2017

Njerëzit normalë që u bënë heronjë/ Ndodhitë në Las Vegas

Përpara dy netësh të shtëna armësh ndodhën në festivalin e muzikës kauntri në Las Vegas, ku mbetën të vrarë 59 persona dhe më shumë se 500...

Bota 15:15 - 18 Shtator, 2015

Rusia kërcënon Poloninë për heroin e saj kombëtar

Rusia ka kërcënuar Poloninë me “pasojat më të rënda” për shkak të heqjes së një monumenti të një gjenerali sovjetik në Luftën e Dytë Botërore. Heqja...

Kuriozitete 13:15 - 30 Qershor, 2015

Mësuesi hero

40 vjeçari Abdul Mallik është një hero i vërtetë! Ai udhëton çdo ditë 12 kilometra dhe noton përmes lumit në qytetin Malappuram të Indisë për të...