Connect with Us

All posts tagged "heret"

Lulzim Basha kryetar i PD dhe monika kryemadhi kryetare e LSI opozite
Aktualitet 17:19 - 17 Mars, 2019

“Monës i del gjumi shpejt, Luli fle më shumë”

Koalicioni Qytetar për Shqipërinë pak ditë më parë i dërgoi një letër të hapur drejtuesve të opozitës, ku propozonte krijimin e një qeverie teknike 6 mujore...

zgjimi
Aktualitet 23:00 - 6 Shkurt, 2019

Studimi/Nuk zgjoheni dot në mëngjes, e ka fajin IQ e lartë

Sipas psikologut, Satoshi Kanazawa, personat që kanë vështirësi për t’u zgjuar kanë IQ më të lartë se sa ata që zgjohen menjëherë në mëngjes. Kjo pasi...

mengjes ngrenie
Aktualitet 10:05 - 20 Janar, 2019

Përse duhet të zgjohemi herët në mëngjes dhe çfarë duhet të bëjmë pasi hapim sytë

Të gjithëve na ka ndodhur të zgjodhemi në mes të paradites, ndërsa ndjenja e parë është ajo e fajit. Ju presin shumë punë për të bërë,...

Aktualitet 22:40 - 8 Dhjetor, 2018

Ja pse duhet të zgjoheni që në 6 të mëngjesit

Në një eksperiment janë testuar benefitet e zgjimit në 6 të mëngjesit. Rezultatet ishin mbresëlënëse,personi që provoi të zgjohet për dy vite ,çdo ditë në 6...

Life Style 11:33 - 7 Dhjetor, 2018

Studimi: Kush martohet herët, rrezikon divorcin

Femrat që presin deri në moshën 26-vjeçare për t’u martuar kanë mundësi më të madhe për një martesë jetëgjatë. Ato të cilat për herë të parë...

Life Style 15:00 - 6 Korrik, 2016

Përfitimet e zgjimit herët, mundësisht në orën 6 të mëngjesit

Sa herë ju ka ndodhur të zgjoheni në mes të ditës dhe të ndiheni në faj për të gjitha punët e pabëra dhe pamundësinë për t’i...

Shëndeti 15:00 - 29 Maj, 2015

Për paqe dhe rehati – sa më herët në shtrat

  Njerëzit që shkojnë në shtrat vonë dhe flenë më pak kanë më shumë të ngjarë të vuajnë nga ndjenjat e brengosjes dhe emocioneve të tjera...

Life Style 18:00 - 11 Prill, 2015

5 arsye pse njerëzit po martohen gjithmonë e më vonë

Arsyet janë disa, por më e rëndësishmja, sepse nuk kanë gjetur njeriun e jetës. Martesa, në fakt, është më shumë se gjetja e njeriut perfekt. Vitet...

Life Style 12:00 - 25 Dhjetor, 2014

Sa më herët zgjohesh, aq më mirë ndjehesh

Nëse ju bëjnë zili miqtë te cilët kane zakon qe te ngrihen nga shtrati qe herët ne mëngjes, jeni te justifikuar. Se paku kështu thotë një...