Connect with Us

All posts tagged "henri cili"

“KPK mbylli sytë për gjyqtaren e Apelin”/ Kritikat e gjyqtarit në prag Vettingu
Vetingu 15:24 - 14 Shkurt, 2021

“KPK mbylli sytë për gjyqtaren e Apelin”/ Kritikat e gjyqtarit në prag Vettingu

Gjyqtari i Gjirokastrës Pëllumb Vehbi, njihet si gjyqtari i administratorit të UET-së, pjesë e dosjes “Mezhgorani”, ku ishte i përfshirë edhe pronari i UET, Henri Çili....

Politikë 10:48 - 24 Dhjetor, 2020

Intrigat e Bashës/ Kush është “banda” mediatike që sulmon demokratët

Ish presidenti Bujar Nishani në një postim të tijin në rrjetet sociale ka treguar një fakt që CNA.al e ka raportuar në vitin 2017 ku ka...

Vetingu 14:58 - 19 Dhjetor, 2020

Nga dosja “Mezhgorani” tek pasuria/ Gjyqtari që “dorëzoi” Henri Çilin në SPAK

Gjyqtari Dritan Hasani, i cili në Tetor të këtij viti është komanduar në Gjykatën e Apelit të Korçës, për shkak se kjo e fundit u kolapsua...

Dy çunat e Çilit shkëlqyen tek Çani
Lajme 12:50 - 14 Nentor, 2020

Dy çunat e Çilit shkëlqyen tek Çani

Dy personazhe publike të sponsorizuara, mbështetura dhe reklamuara fort mediatikisht dhe publikisht nga UET dhe Henri Çili, dje u përballën me Arjan Çanin. Pritej një përballje...

Politikë 10:51 - 28 Korrik, 2020

Dokumenti-Paditi UET-in/ Zbulohet kontekstualisti që refuzoi Henri Çilin

Në muajin shkurt të vitit 2018, në UET-in, e Henri Çilit u trumbetua me të madhe “Shkolla Kontekstualiste”, ku sipas shpjegimit zyrtar, pesë pedagogë anglo-saksonë, do...

Politikë 14:51 - 15 Qershor, 2020

Ekskluzive-Perëndon epoka e Henri Çilit/ UET drejt shitjes, banka i merr pronat

Ngjarjet e fundit, duket se kanë tronditur rëndë botuesin dhe pronarin e UET, Henri Çili, pasi ky i fundit u përfshi në një skandal përgjimesh, u...

Kronika 16:15 - 6 Prill, 2020

Akuzat e rënda/ Gjykata e Apelit jep vendimin për Henri Çilin

Gjykata e Apelit në Gjirokastër ka lënë në fuqi vendimin “detyrim paraqitje” për pronarin e  UET, Henri Çili. Ky vendim vjen pasi Prokuroria e Përmetit apeloi...

Lajme 22:20 - 5 Mars, 2020

“Do kërkoj dëmshpërblim”/ Çili zbulon shumën që do i kërkojë shtetit

Pronari i UET, Henri Çili ka zbuluar shumën që do kërkojë për dëmshpërblim nga shteti pas gjyqit. Ai tha se do të jetë një shumë simbolike...

Lajme 21:51 - 5 Mars, 2020

“Kam takuar familjarët e vëllezërve Aliko”/ Çili flet për pronat dhe 30 mijë eurot

Pronari i UET-së Henri Çili ka folur mbrëmjen e sotme lidhur me arrestimin e tij dhe akuzat se ka ndërhyrë për lirimin nga burgu të vëllezërve...

Lajme 21:29 - 5 Mars, 2020

“Blushi do t’i shpëtojë imazhin”/ Henri Çili në studio pa panel gazetarësh e analistësh

Pronari i UET, Henri Çili prej mesditës së sotme ka “pushtuar” mediat për tu shfajësuar pas arrestimit dhe më pas lirimit të tij nga Gjykata e...

Gjyqet e humbura në Arbitrazh / Paralajmëron Berisha: Gjoba të tjera të mëdha do t’i vijnë shqiptarëve
Politikë 20:55 - 5 Mars, 2020

Denoncon Berisha/ “Vidhet regjistrimi i takimit të Çilit me zyrtarin e lartë të drejtësisë”

“Vidhet nga dosja regjistrimi i takimit të Katecit me Katicën në Hotel Tirana!” Kështu deklaron ish-kryeministri Sali Berisha, teksa i referohet takimit të pronarit të UET-së...

Covid-19 i mori jetën/ Berisha: Rënia e Arjan Pushit në krye të misionit humbje e vërtetë
Politikë 20:46 - 5 Mars, 2020

Berisha nxjerr emrin/ Kush e dha urdhërin për arrestimin e Çilit

Ish kryeministri Sali Berisha i ftuar në “Euronews Albania” , teksa ka folur për situatën aktuale politike në vend, ceku dhe rastin e arrestimit të botuesit...

Kronika 20:31 - 5 Mars, 2020

Prokurori apelon vendimin e gjykatës për Çilin/ Dosja nuk shkon në SPAK

Prokurori i Përmetit i cili vendosi arrestimin në flagrancë të pronarit të UET, Henri Çilit, ka kërkuar në gjykatë rikthimin në qeli të tij. Prokurori dhe...

Kronika 18:25 - 5 Mars, 2020

Gjykata e la të lirë/ Prokuroria e Përmetit apelon vendimin për Henri Çilin

Prokuroria e Përmetit e ka apeluar vendimin për ndryshimin e masës së sigurisë për pronarin e UET-së, Henri Çili, ndaj të cilit janë ngritur gjashtë akuza...

Politikë 15:14 - 5 Mars, 2020

Analistët tanë, si “armiq” publik/ Mbrojtën Çilin, heshtën për Ben Blushin

Ndoshta do të duhet t’i quajmë analistë, opinionistë apo kanalistë dhe turpbërës të opinionin publik në Shqipëri. Janë të shumtë, shëtisin ekraneve, por nuk mund të...

Politikë 14:17 - 5 Mars, 2020

Imoraliteti publik dhe abuzimi mediatik i Henri Çilit

Pronari i UET dhe i një studio ligjore, i arrestuar një javë më parë gjatë një operacioni të bujshëm policor, me gjashtë akuza mbi supe, sot...

Lajme 12:39 - 5 Mars, 2020

“Do apeloj vendimin e Gjykatës”/ Çili kërkon pafajësi dhe dëmshpërblim pas arrestimit

Pronari i UET, Henri Çili ka bërë me dije se do të apelojë vendimin e Gjykatës për masën e dhënë ndaj tij “detyrim paraqitje”. Në një...

Lajme 19:31 - 4 Mars, 2020

“U deformua e vërteta”/ Avokati i Henri Çilit sulmon Ardi Veliun

Avokati i Henri Çilit, Ardian Visha ka folur sërish për arrestimin e pronarit të UET-së, ndaj të cilit janë ngritur gjashtë akuza të rënda. Visha tha...

Kronika 23:22 - 3 Mars, 2020

“Takimi me funksionarin e lartë të drejtësisë nuk ka ndodhur”/ Avokati i Henri Çilit flet për akuzat

Avokati i Henri Çilit, Andi Duraj, ka folur mbrëmjen e sotme lidhur me akuzat e rënda që janë ngritur ndaj klientit të tij. Duraj deklaroi se...

Politikë 22:32 - 3 Mars, 2020

Alban Dudushi avokat i Çilit

Moderatori, Alban Dudushi, është duke bërë mbrëmjen e sotme avokatin e pronarit të UET-së ,Henri Çili, i cili u arrestua pak ditë më parë për 6...

Politikë 20:53 - 3 Mars, 2020

E akuzuan si zyrtarin që takoi Çilin për favore të paligjshme/ Sadushi i përgjigjet PD

Vetëm pak pasi Partia Demokratike ngriti aludimet se në takim me pronarin e UET, Henri Çili, ka qenë kandidati për anëtar të Gjykatës së Lartë, Sokol...

Dha dorëheqjen para se të dilte në vetting/ KPA nxjerr nga sistemi i drejtësisë ish gjyqtarin e Apelit
Politikë 14:13 - 3 Mars, 2020

Në burg Henri Çili, apo prokurori i çështjes?!

Të enjten e kaluar, rreth mesnatës, botuesi dhe pronari i UET, Henri Çili është thirrur në polici dhe të nesërmen në mëngjes, pra të premten i...

Opinione 17:21 - 2 Mars, 2020

Dështimi spektakolar i Reformës në Drejtësi ende pa nisur!

Nga Kastriot Frashëri –  Ngjarrja e djeshme në Përmet duhet të jetë një mësim i madh jo vetëm për politikëbërësit tanë, por edhe për ata që...