Connect with Us

All posts tagged "hene"

Life Style 16:25 - 31 Tetor, 2018

“Të takohesh me hënën”, pamjet e rralla në Kaliforni

Pamje të tilla të hënës së plotë dhe kaq afër nuk besoj se keni parë ndonjë herë. Videoja është filmuar në orën 18:12 të pasdites gjatë...

Aktualitet 22:45 - 19 Tetor, 2018

Kina ka në plan të krijojë hënën e vet personale sa hap e mbyll sytë

Shteti i Kinës po planifikon të krijojë një hënë artificiale që do të ndriçojë qiellin dhe do të jetë gati deri në vitin 2020. Qyteti Chengdu...

Kuriozitete 23:00 - 1 Mars, 2018

Së shpejti Hëna me shërbim celular

Së shpejti, sipas një deklarate lëshuar nga gjigandët botëror të teknologjisë, hëna do të ketë shërbim celular. Vodafone dhe Nokia u bënë bashkë me kompaninë berlineze...