Connect with Us

All posts tagged "hene"

Aktualitet 12:53 - 2 Shkurt, 2019

Ja si do të ndikojë Hëna e re te Ujori në jetën e çdo shenje horoskopi

Të hënën e 4 shkurtit dita juaj do të jetë disi emocionuese. Është një Hënë e re te Ujori dhe kjo do të ketë një ndikim...

hene eklips
Aktualitet 10:01 - 21 Janar, 2019

FOTO/Si u duk eklipsi i Hënës së përgjakur në mbarë botën

Një fenomen i rrallë ndodhi mbrëmjen e 21 janarit dhe në orët e para të mëngjesit të 21 janarit 2019, kur në qiell u shfaq “Super...

hena e pergjakur
Aktualitet 14:40 - 14 Janar, 2019

“Javën tjetër shfaqet Hëna e Përgjakshme, paralajmëron se fundi është afër”

Ja ku jemi përsëri, kanë kaluar vetëm 13 ditë nga viti i ri dhe botës, si duket, po i vjen fundi. Të paktën kështu pretendon një...

Aktualitet 10:10 - 5 Janar, 2019

Ana e errët e Hënës: Muzika, mitet dhe alienët

Siç mund ta keni dëgjua vërdallë, një robot kinez është dërguar në Hënë për të eksploruar anën më të largët të saj, ose siç ndryshe quhet,...

Kryesore Show Biz 11:40 - 30 Dhjetor, 2018

“Buzë detit, me hënën e plotë…” Ami tregoi si ishte propozimi për martesë

Amarda Toska  xhelozoi të gjitha vajzat teksa tregoi propozimin romantik që Ermali i kishte bërë për martesë. “Propozimi për ka qënë si nëpër martesë  ka qënë...

Aktualitet 15:25 - 24 Dhjetor, 2018

Hëna e fundit e plotë për këtë vit sjell surpriza për të gjithë

Hëna e plotë në Gaforre, e fundit e vitit 2018, do të sjellë një energji të rëndësishme sentimentare. Zbuloni se si mund ta fuqizoni atë me një ritual...

Aktualitet 09:11 - 25 Nentor, 2018

Rusët nisin hetimet/ Ja çfarë planifikojnë kundër Amerikës

Misioni i ardhshëm rus në Hënë do të ketë edhe si detyrë nëse zbritja në Hënë e amerikanëve, në vitin 1969, ishte e vërtetë. Këtë gjë...

Aktualitet 16:40 - 12 Nentor, 2018

8 gjëra që mbase nuk i dije rreth të hënave

Gëzuar ditën e parë të javës! Për t’jua bërë pak më të lehtë fillimin e një jave të re, po ju njohim me këto 8 fakte...

Aktualitet 10:36 - 11 Nentor, 2018

Kujdes, nga kjo e hënë mund të humbisni të gjitha bisedat e WhatsApp

Duke filluar nga data 12 nëntor, të gjithë mund t’i humbisni bisedat tuaja të WhatsApp, nëse nuk ndiqni disa udhëzime. Kështu ka bërë të ditur kompania...

Aktualitet 23:10 - 2 Nentor, 2018

Pse ana tjetër e Hënës është aq e panjohur?

Shembulli më tipik i asaj se, ajo që nuk e shohim, na frikëson, e njëjta gjë mund të vlejë edhe për anën tjetër të Hënës, të...