Connect with Us

All posts tagged "helmimi"

Vaksina Covid-19/ Industria farmaceutike, ‘vendos në tryezë’ miliarda euro nga fuqitë e mëdha
Shëndeti 18:53 - 16 Mars, 2021

Alegji pas dozës së dytë të vaksinës “Pfizer”/ Drejtori i spitalit Krumë: Infermieri u helmua

Një infermier i spitalit të Krumës ka shfaqur probleme shëndetësore pas marrjes së dozës së dytë të vaksinës “Pfizer”. Lidhur me rastin ka folur dhe drejtori...

Helmimi masiv në Bulqizë/ Administratori i Ujësjellësit i shmanget përgjegjësive: S’kemi kanalizime të ujërave të zeza
Sociale 18:20 - 10 Janar, 2021

Helmimi masiv në Bulqizë/ Administratori i Ujësjellësit i shmanget përgjegjësive: S’kemi kanalizime të ujërave të zeza

Rreth 30 persona nga Shupenza kanë përfunduar sot në spital me simptoma helmimi. Ata dyshohet të jenë  helmuar nga uji i pijshëm, pas dëmtimit të tubacionit...

Evropa e bashkuar vendos sanksione kundër Moskës për çështjen “Navalni”
Blog 08:39 - 16 Tetor, 2020

Evropa e bashkuar vendos sanksione kundër Moskës për çështjen “Navalni”

Nga Pierre Haski “Internazionale” Shefi i diplomacisë ruse Sergei Lavrov, reagoi ashpër përpara se të mësoheshin detajet mbi sanksionet e reja evropiane. “Nëse Evropa nuk e...

BE “pajtohet të sanksionojë” zyrtarët rusë për helmimin e Navalnyt
Bota 20:47 - 14 Tetor, 2020

BE “pajtohet të sanksionojë” zyrtarët rusë për helmimin e Navalnyt

Bashkimi Evropian ra dakord që të vendosë sanksione kundër gjashtë njerëzve dhe një subjekti, për helmimin e politikanit opozitar rus, Aleksei Navalny, me agjentin nervor Noviçok....

Organizata për Ndalimin e Armëve Kimike konfirmon se Navalny u helmua me Noviçok
Bota 20:15 - 6 Tetor, 2020

Organizata për Ndalimin e Armëve Kimike konfirmon se Navalny u helmua me Noviçok

Mostrat e marra nga lideri i opozitës ruse, Aleksei Navalny kanë konfirmuar prezencën e një agjenti kimit, Noviçok, tha Organizata për Ndalimin e Armëve Kimike (OPCW)...

Rikthimi i Navalnit në Rusi, një sfidë e madhe për regjimin e Putinit
Blog 08:42 - 29 Shtator, 2020

Rikthimi i Navalnit në Rusi, një sfidë e madhe për regjimin e Putinit

Nga Andrei Kolesnikov “The Moscow Times” Kur lideri rus i opozitës Aleksei Navalni të rikthehet në Rusi, ai do ta gjejë apartamentin dhe llogarinë e tij...

Franca konfirmon se Navalny “është helmuar me Noviçok”
Bota 18:01 - 14 Shtator, 2020

Franca konfirmon se Navalny “është helmuar me Noviçok”

Presidenca e Francës konfirmoi të hënën se analizat e bëra në këtë shtet kanë arritur në përfundimin se udhëheqësi i opozitës ruse, Aleksei Navalny, është helmuar...

Aleksej Navalny
Bota 14:31 - 9 Shtator, 2020

Helmimi i Navalny/ Rusia kritikon G7-ën për fushatë dezinformimi

Vazhdojnë akuzat nga ana e Moskës, ku këtë herë ka sulmuar shtetet e G7, për “fushatë masive dezinformimi”, që kishte në fokus rritjen e mbështetjes për...

Evropa e dobët, nuk ka këllqe t’ia mbledhë Putinit për helmimin e Navalnit
Blog 08:20 - 9 Shtator, 2020

Evropa e dobët, nuk ka këllqe t’ia mbledhë Putinit për helmimin e Navalnit

Nga Paul Roderick Gregory “The Hill” * Vladimir Putin, është i famshëm për ndërmarrjen e aksioneve të rrezikshme. Shumë nga veprimet që ai ka kryer i...

Disa orë pasi u diagnostifikua me Covid/ Trump shtrohet në spital
Bota 13:25 - 5 Shtator, 2020

Helmimi i Alexei Navalny/ Trump: Është e tmerrshme, ne nuk kemi asnjë provë…

Presidenti i SHBA, Donald Trump ka folur lidhur me helmimnin e liderit të opozitës ruse, Alexei Navalny. Në një konferencë për shtyp, Trump e konsideroi ngjarjen...

BE-ja dënon helmimin e "turpshëm" të Navalnyt
Bota 22:37 - 2 Shtator, 2020

BE-ja dënon helmimin e “turpshëm” të Navalnyt

Shefja e Bashkimit Evropian, Ursula von der Leyen, ka dënuar të mërkurën atë që e ka cilësuar helmim “të turpshëm dhe frikacak” të liderit opozitar rus,...

Aleksej Navalny
Bota 14:48 - 25 Gusht, 2020

Helmimi i opozitarit rus/ BE kërkon nga Moska hetim të pavarur

Në rastin e drejtuesit të opozitës ruse, Aleksej Navalny me gjasë të helmuar, BE rrit presionin ndaj Rusisë. I ngarkuari i BE për politikën e jashtme,...

Aleksej Navalny
Bota 08:25 - 25 Gusht, 2020

Helmimi i opozitarit rus/ Mjekët sqarojnë gjendjen shëndetësore të Navalnyt

Opozitari rus Navalny nuk është në rrezik vdekjeje, por situata e tij është e rëndë, tha zëdhënësja e klinikës. Analizat klinike të politikanit opozitar rus Aleksej...

Qeveria gjermane: I mundur helmimi i Navalnyt
Bota 13:48 - 24 Gusht, 2020

Qeveria gjermane: I mundur helmimi i Navalnyt

Pas transportit të kritikut të njohur të Kremlinit, Aleksej Navalny në Berlin në spitalin e njohur Charite në fundjavë, mjekët kanë kryer kontrolle të zgjeruara. Detaje...

Dyshohet se u helmua/ Kundërshtari i Putinit dërgohet në gjendje kome në Berlin
Bota 11:47 - 22 Gusht, 2020

Dyshohet se u helmua/ Kundërshtari i Putinit dërgohet në gjendje kome në Berlin

44 vjeçari, Aleksej Navalny ka mbërritur për trajtim në spitalin Charite në Berlin. Avioni i marrë nga iniciativa „Cinema für Peace” me Aleksej Navalnyn në bord...

Bota 09:29 - 22 Gusht, 2020

Përfundoi në koma pas helmimit/ Aleksej Navalny do të trajtohet në një spital në Gjermani

Kundërshtari më i njohur i Putinit: Politikani rus i opozitës, Navalny u dyshua për helmim, të premten mjekët në Rusi thanë, se nuk kanë gjetur shenja...

Denoncim 22:18 - 5 Mars, 2020

Nga skandali seksual te helmimi në shkollë/ Besa Shahini nuk tutet!

Javën e kaluar shumë nxënës të shkollës së mesme “Janaq Kilica” në Fier përfunduan në spital, të dyshuar si të helmuar. Ngjarja u përsërit ditën e...

Kronika 16:37 - 5 Mars, 2020

E bëri nxënësen shtatzënë/ Zyra Arsimore sqaron deklaratën e drejtoreshës

Një ditë pas helmimit masiv që përfshiu mbi 60 nxënës,  në gjimnazin “Janaq Kilica” në Fier, sot ka nisur mësimi normalisht. Mirëpo, pas nisjes së mësimit...

Politikë 11:16 - 5 Mars, 2020

“Vazhdon pasiguria dhe rastet e alarmit në shkollë”/ Ish-deputeti publikon videon: Turp për ju

Ish-deputeti i PD, Luan Baci deklaron se vazhdon situata alarmante në shkollën e mesme “Janaq Kilica” të qytetit të Fierit. Në një postim në rrjetet sociale,...

Kronika 09:27 - 5 Mars, 2020

Helmohen sërish nxënësit në Fier/ Prindërit futen të tmerruar në klasa

Pas helmimit të dhjetëra nxënësve ditën e djeshme në shkollën, “Janaq Kilica” në Fier, drejtoria sot ka vendosur rifillimin normal të mësimit, por sërish nxënësit kanë...

“Këtij të Besës i them fat unë!”/ Gazetari tallet keq me ministren e Ramës
Sociale 12:48 - 4 Mars, 2020

Helmim masiv në gjimnazin e Fierit/ Besa Shahini të dorëhiqet, Prokuroria të vihet në lëvizje

Konfederata e Sindikatave të Shqipërisë ka reaguar në lidhje me ngjarjen e rëndë në Fier, ku rreth 30 nxënës i dërguan me urgjencë në spital, pasi...

Kronika 12:27 - 4 Mars, 2020

Habit nxënësi në Fier: Na thanë që ishte një stërvitje, se si do reagonim në raste emergjente

Mbi 30 nxënës të gjimnazit ‘Janaq Kilica’ janë dërguar sot në spitalin e Fierit pasi kanë shfaqur probleme të frymëmarrjes. Ndërkohë, pas ngjarjes së rëndë vijnë...

Gjendet i pajetë një i moshuar në Elbasan
Kronika 11:25 - 4 Mars, 2020

Helmohen në shkollë/ Nxënësit nisen me urgjencë drejt spitalit

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në shkollën “Janaq Kilica”, në Fier, ku disa nxënës mendohet se janë helmuar. Burimet bëjnë të ditur se rreth 10...