Connect with Us

All posts tagged "helmim"

Kronika 21:29 - 22 Mars, 2020

Prej 10 ditësh në izolim/ Vetëhelmohet 18-vjeçarja, në gjendje kritike për jetën

Një vajzë 18 vjeçare është gjetur e helmuar nga të afërmit e saj, mbrëmjen e sotme në fshatin Çopanaj në Peqin. E reja, është dërguar menjëherë...

Politikë 11:52 - 5 Mars, 2020

“Presion prindërve për të fshehur ngjarjen”/ Mësuesi zbulon numrin e vërtetë të nxënësve të helmuar

Ish kryeministri Sali Berisha ka publikuar mesazhin e një mësuesi lidhur me helmimin e nxënësve në Fier. Sipas mësuesit, numri i nxënësve të helmuar nuk është...

Lajme 10:23 - 5 Mars, 2020

Video- Helmimi në shkollë/ Drejtoresha e DAR flet para kamerës: Është shtatzënë mo, çfarë ka

Drejtoresha e e Drejtorisë Arsimore në Fier ka deklaruar se nxënësja e gjimnazit “Janaq Kilica”, u nis me urgjencë në spital mëngjesin e sotëm, pasi pati...

Kronika 18:53 - 4 Mars, 2020

Helmimi në Fier/ Ministria e Shëndetësisë: Dalin nga spitali të gjithë nxënësit

Ministria e Shëndetësisë ka reaguar sërish për nxenësit e helmuar në shkollën e mesme “Janaq Kilica” në Fier. Ministria bën me dije se, fatmirësisht, kanë dalë...

akademiku dhe profesori i gazetarise dhe komunikimit, artan fuga
Sociale 16:40 - 4 Mars, 2020

“Po bëhet çorbë derri çdo gjë”/ Fuga “shpërthen” ashpër për helmimin e nxënësve në Fier

Akademiku Artan Fuga ka reaguar lidhur me helmimin e një grupi nxënësish të shkollës së mesme “Janaq Kilica”. Fuga thotë se Ministria e Arsimit nuk duhet...

Kronika 12:14 - 4 Mars, 2020

Helmimi në shkollën e Fierit/ Nxënësi problematik dyshohet të ketë hedhur spraj në klasë

Zbardhet shkaku i helmimit të nxënësve në shkollën “Janaq Kilica” në Dier. Dyshohet se njënxënës i kësaj shkolle ka hedhur në të dyja rastete e helmimit...

Kronika 11:51 - 4 Mars, 2020

Situatë kaotike në Urgjencën e Spitalit të Fierit/ Dhjetëra nxënës të helmuar mbërrijnë me barelë

Situatë kaotike është krijuar në urgjencën e Spitalit Rajonal të Fierit pasi ambientetet e këtij spitali janë mbushur me nxënës të shumtë por edhe me familjarë...

Kronika 13:52 - 28 Shkurt, 2020

Eksperimente në orën e kimisë/ Helmohen në shkollë 7 nxënës

Helmohen shtatë nxënës të shkollë “Janaq Kilica” në Fier. Mësohet se nxënësit janë helmuar në orën e labortatorit të Kimisë ku po zhvillonin një eksperiment. Helmimi...

Lajme 22:03 - 4 Janar, 2020

E rëndë në Tiranë/ Dy gra të helmuara, me urgjencë në QSUT

Dy gra, në Tiranë, janë dërguar me urgjencë në QSUT mbrëmjen e sotme. Paraprakisht, dyshohet se dy kushërirat janë helmuar nga qymyri. Ambulanca ka mbërritur në...

Kronika 14:19 - 13 Dhjetor, 2019

Detaje të reja për çiftin në Librazhd/ 27 vjeçari punonte në Greqi, si i gjeti e ëma të shtrirë përtokë

Detaje të tjera kanë dalë lidhur me ngjarjen e mëngjesit të sotëm ku një çift i sapomartuar në Librazhd dyshohet se janë vetëhelmuar. Olsi Hajdarit 27...

Kronika 10:08 - 13 Dhjetor, 2019

U martuan të dielën/ Çifti në Librazhd vetëhelmohet, ndërron jetë 19 vjeçarja

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Librazhd, ku një çift të rinjsh kanë mbërritur të helmuar në spitalin e qytetit. Mësohet se...

Kronika 13:03 - 25 Tetor, 2019

Helmimi i nxënësve në Bulqizë/ Detaje të reja: Mësuesja nuk i lejoi të dilnin nga klasa, qëndruan 1 orë të intoksuar

Detaje të reja dalin në dritë pas helmimit të maturantëve dje, në shkollën e Mesme ‘’Rifat Manjani’’, në fshatin Shupenzë të Bulqizës. Infermierja e spitalit, i...

Politikë 16:43 - 24 Tetor, 2019

Helmimi i nxënësve në shkollë/ Reagon ISHSH: Klasa është mbyllur

Pas helmimit të 9 nxënësve në e Mesme ‘’Rifat Manjani’’ në fshatin Shupenzë të Bulqizës, inspektoriati Shtetëror Shëndetësor ka marrë masat duke bllokuar klasën. Nëpërmjet një...

Kronika 11:02 - 21 Tetor, 2019

Shtyhet seanca për nusen që helmoi vjehrrën/ Shkak prokurori Besnik Muçi

Gjykata e Krimeve të Rënda ka shtyrë vendimin për Marjana Çmetën, e cila akuzohet për vrasjen e vjehrrës së saj. Shkak për shtyrjen është bërë mungesa...

Kosova & Rajoni 15:01 - 13 Tetor, 2019

Helmimi nga votat serbe/ Mes të prekurve edhe 2 gra shtatzëna

Midis 9 personave të helmuar nga kutitë me vota serbe janë edhe dy gra shtatzëna. Mësohet se gjendja e pacientëve është stabilizuar deh tashmë ndidhen nën...

Sociale 10:28 - 10 Tetor, 2019

61 nxënës të helmuar nga “fast food”/ Flet pronari i dyqanit pranë shkollës

Disa ditë pas helmimit të 61 fëmijëve në Postribë të Shkodrës, flet pronari i dyqanit pranë shkollës Gëzim Hyseni. Hyseni shprehet se shet vetëm molto dhe...

Aktualitet 10:54 - 5 Maj, 2019

Bulqizë, rritet numri i të prekurve nga helmimi/ Zbardhet dyshimi i mjekëve

78 persona raportohet se  janë helmuar ditën e djeshme në Bulqizë. Të rritur dhe fëmijë, të cilët kanë shkuar në spital, për të të marrë ndihmë...

Kryesore Show Biz 11:40 - 24 Prill, 2019

E pabesueshme/Para se të divorcoheshin, bashkëshorti po helmonte moderatoren e njohur

Kevin është producent televiziv në emisionin që ajo moderon prej kohësh, por ai me sa duket kishte shkuar më tej se tradhtia në marrëdhënien e tij...

arben ahmetaj flet per rritjen ekonomike
Aktualitet 17:39 - 12 Shkurt, 2019

Ahmetaj tregon sesi e helmoi Salianjin

Që prej ditës së djeshme në media po qarkullon një foto ku shfaqet ish-ministri i Financave Arben Ahmetaj me deputetin demokrat Ervin Salianji. Ahmetaj i qenë...

Aktualitet 16:53 - 31 Dhjetor, 2018

Si të shmangen helmimet gjatë festave

Gjatë ditëve të festave ushqimet dhe pijet alkoolike janë ato të cilat konsumohen dhe paraqesin rrezikshmëri për tu helmuar. Përzierja e pijeve alkoolike e joalkoolike apo...

Aktualitet 17:31 - 24 Nentor, 2018

Helmimi i 8 punëtoreve të fasonerisë/ Reagon policia e Durrësit

Pas ngjarjes së rëndë në kompaninë e fasonerisë në Durrës, ku mbetën të helmuara 8 punëtore ka reaguar policia. Në një njoftim për mediat, policia bën...

Aktualitet 23:37 - 12 Nentor, 2018

Vini re! Ja si mund të shmanget helmimi nga ushqimet

Me miliona njerëz helmohen çdo vit nga ushqimet pas ngrënies apo pirjes së ushqimeve apo pijeve të kontaminuara. Në raste të rënda, helmimi me ushqim mund...

Aktualitet 20:36 - 27 Shtator, 2018

Krimi ushqimor/ Si na helmojnë fabrikat e sallameve

Një denoncim për fabrikat e sallameve, i mbërritur në redaksinë e Channel One, ka nxjerrë në pah krimin ushqimor të radhës. Pas një investigimi të publikuar...