Connect with Us

All posts tagged "helikopter"

Kuriozitete 14:49 - 8 Dhjetor, 2020

Hapësirë për helikopter, dy pishina dhe një anije shpëtimi/ Ky është superjahti që funksionon me bateri

Thjeshtë kombinimi perfekt.Ky superiaht 180 milion funtesh (200 milion euro) nuk është thjesht luksoz por edhe ekologjik. Dhe është diçka si një fortesë lundruese, sepse vjen...

Politikë 15:21 - 4 Dhjetor, 2020

Fluturimet me helikopter/ PD kallëzon në SPAK Olta Xhaçkën

Partia Demokratike dorëzoi sot në SPAK kallëzimin penal kundër Ministres së Mbrojtjes Olta Xhaçka dhe autoriteteve ushtarake që sipas PD,  kanë manipuluar të dhënat për përdorimin...

Fluturimet me helikopter në Dibër/ PD publikon fakte të reja reja për abuzimin e Olta Xhaçkës
Politikë 15:25 - 2 Dhjetor, 2020

Fluturimet me helikopter në Dibër/ PD publikon fakte të reja reja për abuzimin e Olta Xhaçkës

Prej ditësh tashmë, Partia Demokratike vijon akuzat për  Ministren e Mbrojtjes, Olta Xhaçka se për takimet e fushatës elektorale në Dibër ka përdorur helikopterin e ushtrisë....

Akuzat e PD për Olta Xhaçkën/ FA: Nga 338 fluturime, vetëm 9 kanë pasur destinacion Dibrën
Aktualitet 18:46 - 1 Dhjetor, 2020

Akuzat e PD për Olta Xhaçkën/ FA: Nga 338 fluturime, vetëm 9 kanë pasur destinacion Dibrën

Forcat e Armatosura kanë reaguar pasditen e sotme pas akuzave që Partia Demokratike ka ngritur prej disa ditësh për ministren e Mbrojtjes Olta Xhaçka, se ka...

“Ka udhëtuar 22 herë me helikopter në Dibër”/ PD kërkon shkarkimin e Xhaçkës
Politikë 17:11 - 1 Dhjetor, 2020

“Ka udhëtuar 22 herë me helikopter në Dibër”/ PD kërkon shkarkimin e Xhaçkës

Partia Demokratike ka vijuar edhe pasditen e sotme me akuza në drejtim të ministres së Mbrojtjes Olta Xhaçka. Në një dalje për mediat, ish deputetja Albana...

Video e udhëtimit me helikopter që Olta Xhaçka nuk e shpjegon dot
Politikë 22:44 - 29 Nentor, 2020

Video e udhëtimit me helikopter që Olta Xhaçka nuk e shpjegon dot

Prej një jave tashmë, Partia Demokratike akuzon Ministren e Mbrojtjes, Olta Xhaçka se për takimet e fushatës elektorale në Dibër ka përdorur helikopterin e ushtrisë. Një...

Makina zë poshtë disa persona/ Kërkohet ndërhyrje e helikopterit
Kronika 14:44 - 25 Nentor, 2020

Makina zë poshtë disa persona/ Kërkohet ndërhyrje e helikopterit

Një aksident i rëndë ka ndodhur në aksin Iballë-Fierzë në vendin e quajtur Kokedode. Sipas informacioneve për mediat, disa punonjës të pyjores janë zënë poshtë nga...

Aktualitet 13:42 - 22 Nentor, 2020

PD nxjerr videon/ Xhaçka harrxhon 10 mijë euro për helikopter

Ish-deputeti i Partisë Demokratike Xhemal Gjunkshi ka denoncuar ministren e Mbrojtjes Olta Xhaçka, e cila sipas tij po harxhon 10 mijë euro çdo javë nga taksat...

Tërmeti i fuqishëm në detin Egje/ Plagoset një i ri shqiptar, dërgohet me helikopter në Athinë
Kronika 08:37 - 31 Tetor, 2020

Tërmeti i fuqishëm në detin Egje/ Plagoset një i ri shqiptar, dërgohet me helikopter në Athinë

Tërmeti 6.6 ballë që u regjistrua ditën e djeshme në detin Egje ka lënë deri më tani 25 viktima dhe mbi 800 të plagosur në Turqi...

Makina del nga rruga/ Plagoset rëndë drejtuesi i mjetit
Politikë 16:57 - 14 Shtator, 2020

Nusja dhe vjehrri përplasen me fugonin/ E reja niset me helikopter drejt Tiranës

Detaje të reja kanë dalë lidhur me aksidentin e rëndë të ndodhur pasditen e sotme. Sipas informacioneve, një automjet tip “Benz” është përplasur me një fugon...

Helikopteri nuk e fiku dot/ Zjarri në Fier vijon të përhapet prej 3 ditësh
Kronika 08:41 - 30 Gusht, 2020

Helikopteri nuk e fiku dot/ Zjarri në Fier vijon të përhapet prej 3 ditësh

Vijon prej tre ditësh zjarri në fshatin Drenie të Fierit. Zjarrfikëset po punojnë ende për të shuar flakët edhe pse dje u ndërhy me helikopter por,...

Zjarri “përpin” disa hektarë pisha/ Ndërhyhet me helikopter në Patos, Mallakastër dhe Roskovec
Kronika 17:42 - 29 Gusht, 2020

Zjarri “përpin” disa hektarë pisha/ Ndërhyhet me helikopter në Patos, Mallakastër dhe Roskovec

Disa vatra zjarri janë regjistruar në zonën e fshatit Drenie mes 2 bashkive Roskovec dhe Mallakastër dhe në Patos. Mësohet se zjarri është përhapur me shpejtësi...

Rrëzohet nga pema/ 48-vjeçari, niset me helikopter drejt Tiranës
Kronika 11:24 - 22 Gusht, 2020

Rrëzohet nga pema/ 48-vjeçari niset me helikopter drejt Tiranës

Një ngjarje e rëndë është regjistruar mëngjesin e sotëm në Sarandë. Mësohet se një 48-vjeçar është rrëzuar nga një pemë fiku në oborrin e shtëpisë duke...

Zjarr masiv në pyjet e Molungut/ Helikopteri i FA aksion për shuarjen e flakëve
Kronika 21:00 - 29 Korrik, 2020

Zjarr masiv në pyjet e Molungut/ Helikopteri i FA aksion për shuarjen e flakëve

Pas zjarrit masiv që ka përfshiu zonën pyjore në Rubik ka ndërhyrë një helikopter i Forcave Ajrore. Ministria e Mbrojtjes bën me dije se pas aksionit...

Kishin mbetur të bllokuar në malin e Jezercës/ Shpëtohen pas disa orësh turistët kosovarë
Sociale 21:18 - 25 Qershor, 2020

Kishin mbetur të bllokuar në malin e Jezercës/ Shpëtohen pas disa orësh turistët kosovarë

Gjashtë turistë kosovarë, janë shpëtuar nga Forcat Ajrore të Ministrisë së Mbrojtjes, pasi kishin mbetur të bllokuar prej disa orësh në malin e Jezercës. Ata janë...

Kronika 13:53 - 31 Maj, 2020

Guri shkëputet nga shkëmbi dhe e zë në kokë/ 56-vjeçari niset me urgjencë drejt Traumës

Gjatë ditës së djeshme, është paraqitur në spitalin e Tropojës, i dëmtuar në kokë shtetasi B.L., 56 vjeç banues në fshatin Shoshan, Tropojë. Shtetasi B.L., së...

Kosova & Rajoni 13:31 - 4 Maj, 2020

Pesë persona në bord/ Rrëzohet helikopteri në Maqedoninë e Veriut

Mesditën e sotme një helikopter i Ministrisë së Brendshme në Maqedoninë e Veriut është rrëzuar. Raportohet se brenda në helikopter ndodheshin 5 persona ndërsa vetëm një...

Kosova & Rajoni 23:45 - 29 Prill, 2020

Rrëzohet në detin Jon helikopteri ushtarak i NATO-s

Një helikopter ushtarak i NATO-s është rrëzuar mbrëmjen e sotme në detin Jon. Mësohet se në bordin e helikopterit kanë qenë 6 pasagjerë, të cilët janë...

Kronika 19:31 - 8 Prill, 2020

Zjarri në Malin e Krujës/ Ndërhyhet me helikopter për të shuar flakët

Një sipërfaqe pyjore në malin e Krujës është përfshirë nga flakët mesditën e djeshme. Zjarri ka rënë në afërsi të fshatit Rranxë dhe paraprakisht dyshohet se...

Bota 21:49 - 26 Janar, 2020

Humbi jetën në aksident me helikopter/ Legjenda e basketbollit sapo ishte bërë sërish baba

Një ngjarje e tragjike ka ndodhur ditën e sotme, pasi legjenda e basketbollit amerikan dhe botëror, Kobe Bryant, ka humbur jetën teksa helikopteri me të cilin...

Bota 20:57 - 26 Janar, 2020

Rrëzohet helikopteri në SHBA/ Humb jetën tragjikisht legjenda e basketbollit

Rrëzohet helikopteri në SHBA, vdes tragjikisht basketbollisti i njohur Kobe Bryant. Sipas mediave të SHBA, 41 vjeçari po udhëtonte me helikopterin e tij privat. Raportohet se...

Bota 10:30 - 4 Janar, 2020

“Vdekje Amerikës”/ Mijëra njerëz në varrimin e Kasem Sulejmanit

Mijëra njerëz janë mbledhur në rrugët e Bagdadit për varrosjen e gjeneralit iranian Kasem Sulejmani dhe zyrtarëve irakenë që vdiqën pas një sulmi ajror amerikan. Komandanti...

Blog 00:00 - 1 Janar, 2020

Parashikimet më të çuditshme për vitin 2020

Deri në vitin 2020 kemi parë dhe jetuar arritje mbresëlënëse të teknologjisë, duke përmendur ato që janë më pranë nesh, si zhbllokimi i një celulari me...