Connect with Us

All posts tagged "hashim thaci"

Avokati i Thaçit kërkon ndarjen e tij nga Veseli, Krasniqi e Selimi/ Në dokumente kam gjetur fjalë të çuditshme!
Kosova & Rajoni 14:33 - 18 Nentor, 2020

Avokati i Thaçit kërkon ndarjen e tij nga Veseli, Krasniqi e Selimi/ Në dokumente kam gjetur fjalë të çuditshme!

Avokati i ish-Presidentit Hashim Thaçi, David Hooper ka kërkuar sot në Hagë që ish-presidenti të lirohet me kusht. Në fjalën e tij gjatë seancës së dytë...

Kosova & Rajoni 10:01 - 18 Nentor, 2020

Mbi 40 mijë faqe material kundër ish-krerëve të UÇK-së

Me qëllim të konfirmimit të aktakuzës kundër ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Prokuroria e Specializuar në Hagë është mbeshtetur tek 153 dëshmitarë, dhe synon që...

Politikë 22:20 - 16 Nentor, 2020

Berisha zbulon “skenarin”/ Ja pse kërcënoi me luftë Aleksandër Vuçiç, çfarë fshihet pas heshtjes

Ish-kryeministri Sali Berisha ka folur mbrëmjen e sotme për kërcënimin me luftë të presidentit të Serbisë Aleksandër Vuçiç. Berisha tha se Vuçiç kërcënoi shqiptarët, pasi pretendon...

Akuzat ndaj Thaçit/ Rexhep Meidani: Kuvendi i Kosovës të ndërpresë funksionimin e gjykatës së Hagës
Politikë 20:01 - 10 Nentor, 2020

Akuzat ndaj Thaçit/ Rexhep Meidani: Kuvendi i Kosovës të ndërpresë funksionimin e gjykatës së Hagës

Ish-presidenti Rexhep Meidani, ka reaguar lidhur me akuzat që janë ngritur nga Prokuroria Speciale për presidentin e dorëhequr të Kosovës Hashim Thaçi. Meidani përmend deklaratën e...

Thaçi dha dorëhejqen/ Mustafa: Për presidentin e ri duhet të ketë marrëveshje
Kosova & Rajoni 19:50 - 9 Nentor, 2020

Thaçi dha dorëheqjen/ Mustafa: Për presidentin e ri duhet të ketë marrëveshje

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka deklaruar se për zgjedhjen e presidentit të ri të vendit duhet të ketë një marrëveshje, e cila...

''Gjykata Speciale ka qenë krim kundër Kosovës''/ Vetëvendosja i bën kërkesë ugjente Shqipërisë
Politikë 16:41 - 9 Nentor, 2020

Thaçi para Hagës/ Gjuzi: Të shpresojmë se do dalë i pastër

Ish-presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka dalë sot për herë të parë në Gjykatën e Posaçme në Hagë, pasi Prokuroria e Posaçme e akuzon atë për...

Hashim Thaçi del sot përballë Gjykatës së Hagës/ Zbardhen datat për Veselin, Selimin dhe Krasniqin
Kosova & Rajoni 08:20 - 9 Nentor, 2020

Thaçi del sot përballë Gjykatës së Hagës/ Zbardhen datat për Veselin, Selimin dhe Krasniqin

Ditën e sotme, ish-krerët e UÇK-së do të dalin të dëshmojnë përpara Gjykatës Speciale të Hagës. I pari që do të dalë në Gjykatën Speciale është...

EULEX bastis shtëpinë e Hashim Thaçit dhe Kadri Veselit/ Kontrolle edhe brenda selisë qendore të PDK
Kosova & Rajoni 10:11 - 6 Nentor, 2020

EULEX bastis shtëpinë e Hashim Thaçit dhe Kadri Veselit/ Kontrolle edhe brenda selisë qendore të PDK

Gjatë ditës së sotme pjesëtarët e EULEX-it kanë bastisur shtëpinë e ish-presidentit të Kosovës Hashim Thaçi, kreu të Partisë Demokratike të Kosovës Kadri Veseli dhe kryetarit...

Engel thirrje SHBA/ Të ekzaminojë punën e Gjykatës Speciale
Kosova & Rajoni 20:40 - 5 Nentor, 2020

Engel thirrje SHBA/ Të ekzaminojë punën e Gjykatës Speciale

Kryetari i Komitetit për Punë të Jashtme në Dhomën e Përfaqësuesve, Eliot Engel tha se Hashim Thaçi tregoi respektim ndaj ligjit, kur dha dorëheqje nga posti i...

Kosova & Rajoni 18:41 - 5 Nentor, 2020

Mori postin e Presidentes/ Osmani: Në këtë kohë na duhet lidership i fuqishëm

Presidentja e Përkohshme e Kosovës, Vjosa Osmani, deklaroi se tha se Kosova po kalon nëpër kohë të vështira dhe kërkon lidership të fuqishëm dhe përgjigje të...

Prokuroria e Hagës ngriti aktakuzë/ Hashim Thaçi anulon udhëtimin në Uashington
Kosova & Rajoni 15:56 - 5 Nentor, 2020

Dorëheqja e Thaçit/ Vetëvendosje: E duhur, por e vonuar

Lëvizja Vetëvendosje, përmes një njoftimi publik e ka quajtur dorëheqjen e presidentit Hashim Thaçi si veprim të duhur, por të vonuar. Ata thonë se do të...

“Askush nuk mund të konsiderohet fajtor”/ Hoti reagon pas dorëheqjes së Thaçit
Kosova & Rajoni 12:24 - 5 Nentor, 2020

“Askush nuk mund të konsiderohet fajtor”/ Hoti reagon pas dorëheqjes së Thaçit

Ditën e sotme president i Kosovës Hashim Thaçi ka dhënë dorëheqjen për t’u përballur me drejtësinë ndërkombëtare. Në lidhje me këtë vendimarrje të Thaçit ka reaguar...

Vjosa Osmani largohet përfundimisht nga LDK/ Po shikoj mundësitë për një parti të re
Kosova & Rajoni 12:11 - 5 Nentor, 2020

Thaçi dha dorëheqjen/ Vjosa Osmani merr përkohësisht postin e Presidentes së Kosovës

Vjosa Osmani do të jetë presidente e përkohshme e Kosovës pas dorëheqjes së Hashim Thaçit. Kushtetuta e Kosovës imponon se kur postin i Presidentit mbetet vakant...

Arrestimet e EULEX në zyrat e OVL të UÇK-së në Kosovë, Thaçi: S’ka nevojë për aksione spektakolare!
Kosova & Rajoni 20:22 - 25 Shtator, 2020

Arrestimet e EULEX në zyrat e OVL të UÇK-së në Kosovë/ Thaçi: S’ka nevojë për aksione spektakolare!

Presidenti Hashim Thaçi ka reaguar për aksionin e EULEX me bastisjen e zyrave të Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së dhe arrestimet e anëtarëve të...

Terroristi në Vjenë, me origjinë shqiptare/ Berisha: Tjetër dëshmi tragjike
Politikë 21:45 - 16 Shtator, 2020

Berisha ngre akuza të forta/ Hashim Thaçi tentoi zmadhimin e Serbisë

Kryeministri Sali Berisha ka hedhur akuza të forta ndaj presidentit të Kosovës Hashim Thaçi dhe kryeministrit Edi Rama. Ashtu siç ka deklaruar edhe më parë, Berisha...

Djali i Hashim Thaçit përfshihet në aksident
Kosova & Rajoni 15:46 - 13 Gusht, 2020

Djali i Hashim Thaçit përfshihet në aksident

Endrit Thaçi, djali i Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi është përfshirë në një aksident sot në mëngjes. Policia ka deklaruar se në rrugën Prishtinë-Ferizaj, ka ndodhur...

Nga Ekrem Spahiu/ Të ndahet e ardhmja politike e personave nga e ardhmja e Kosovës
Opinione 21:33 - 21 Korrik, 2020

Nga Ekrem Spahiu/ Të ndahet e ardhmja politike e personave nga e ardhmja e Kosovës

Është një vlerë e spikatur e shqiptarëve të cilët, në çështje kombëtare, janë shumë të ndjeshëm. Në këtë kuadër, unë, si shumica e bashkëkombësve, kudo ku...

Arrestimet në Kosovë/ Thaçi: Serbia ka bërë rreth 400 masakra mbi popullsinë shqiptare, askush nuk është dënuar
Kosova & Rajoni 19:28 - 14 Korrik, 2020

Dita e dytë e gjykimit/ Thaçi del i heshtur nga Gjykata e Hagës

Pas 6 orësh të tjera intervistë, presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka lënë ambjentet e Dhomave të Specializuara në Hagë. Mësohet se për rreth 6 orë...

Arrestimet e EULEX në zyrat e OVL të UÇK-së në Kosovë, Thaçi: S’ka nevojë për aksione spektakolare!
Kosova & Rajoni 19:58 - 13 Korrik, 2020

Pas 6 orësh/ Përfundon seanca në Hagë, Thaçi: Do vazhdojmë edhe nesër

Vetëm pak më parë ka përfunduar seanca në Hagë, ku u mor në pyetje presidenti i Kosovës Hashim Thaçi. Mësohet se seanca ka zgjatur për rreth...

"Do ta përballoj me dinjitet gjykimin"/Hashim Thaçi shkon të hënën në Hagë
Kosova & Rajoni 19:11 - 8 Korrik, 2020

“Do ta përballoj me dinjitet gjykimin”/Hashim Thaçi shkon të hënën në Hagë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një statusi në rrjetet sociale ka njoftuar se të hënën do të udhëtojë për në Hagë me ftesë të Prokurorisë...

“Pëpjekjet e tij janë të kota”/ Nishani nxjerr zbuluar Ramën, çfarë fshihet pas vizitës në Kosovë
Politikë 11:46 - 1 Korrik, 2020

“Përpjekjet e tij janë të kota”/ Nishani nxjerr zbuluar Ramën, çfarë fshihet pas vizitës në Kosovë

Ish-presidenti Bujar Nishani, ka sulmuar kryeministrin Edi Rama për vizitën në Kosovë, pas aktakuzave për krime lufte ndaj Hashim Thaçit dhe Kadri Veselit. Nishani e cilëson...

Aktakuzat për krime lufte/ Niko Peleshi gjen fajtorin: Është çështje institucionesh
Opinione 10:24 - 1 Korrik, 2020

Aktakuzat për krime lufte/ Niko Peleshi gjen fajtorin: Është çështje institucionesh

*Ngjarja e fundit e publikimit të dyshimeve për krime lufte ndaj presidentit të Kosovës Hashim Thaçi dhe ish-kryetarit të kuvendit Kadri Veseli ka shkaktuar një tronditje,...

“Sjellja e ndërkombëtarëve zhgënjyese”/ Bamir Topi kërkon garanci për rrëzimin e Ramës
Politikë 20:52 - 30 Qershor, 2020

“Tirana e Prishtina gabime të mëdha në politikë”/ Topi: Rama i shtroi rrugën Vuçiçit

Ish-Presidenti i Shqipërisë, Bamir Topi thotë se, Tirana dhe Prishtina kanë bërë gabim të mëdha në politikën e jashtme. Gjatë intervistës në “Ilva Now”, Topi tha...