Connect with Us

All posts tagged "hashash"

Aktualitet 18:06 - 21 Maj, 2016

Braçe-ambasadorëve: Hapni kufijtë, nuk po shesim hashash!

Kryetari i Komisionit parlamentar të Ekonomisë, njëherazi deputeti socialist Erjon Braçe i ka bërë apel ambasadorëve të BE-së që të hapin kujfijtë për prodhimet shqiptare, të cilat...

Aktualitet 11:42 - 9 Maj, 2016

Greqi/ Sekuestrohen 700 kg hashash, dyshohet se trafikohej nga Shqipëria

Policia greke ka sekuestruar 700 kilogram lëndë narkotike, e llojit kanabis sativa. Mësohet se droga është kapur në brigjet e Zakinthos, Greqi, ndërsa dyshohet se lënda narkotike ishte...

Aktualitet 10:00 - 5 Maj, 2016

Pranga shoferit të autobuzit/ Iu gjetën 20 kg hashash në bagazh

Policia e Durrësit sekuestroi 20 kg lëndë narkotike e dyshuar e llojit Cannabis Sattiva me destinacion Italinë, e fshehur në bagazhin e autobuzit. Policia Kufitare në...

Aktualitet 20:06 - 26 Prill, 2016

Ersekë/ Sekuestrohet 11 kg kanabis, arrestohet poseduesi (FOTOT)

Specialistët e Seksionit kundër Narkotikëve, kanë bërë të mundur kapjen dhe arrestimin në flagrancë të shtetasit  Eniglon Meko, 21 vjeç, banues në fshatin Boshanj, Ersekë. Arrestimi...

Aktualitet 19:06 - 14 Prill, 2016

Greqi/ Sekuestrohen 1.4 ton hashash, në kërkim dy shqiptarë

Organet greke kanë zbuluar pjesën e tretë të një ngarkese të madhe me lëndë narkotike, në zonën detare midis ishullit të Otonit dhe Korfuzit. Forcat e...

Showbizz 10:37 - 15 Tetor, 2015

Luana Vjollca shtyn fansat të provojnë hashash?

Moderatorja e njohur ka vendosur të thyejë rregullat dhe ka dalë jashtë kornizave me këtë foto. Luana Vjollca shihet duke e thithur cigaren me shumë kënaqësi...

Kuriozitete 19:53 - 30 Shtator, 2015

Si ta blini barin online ?

Për marijuanën ka ardhur “momenti i startup”: momenti ku të rinjtë sipërmarrës aplikojnë talentin e tyre në teknologjitë dixhitale për të ndërtuar kompanitë e reja, ligjore...

Aktualitet 09:31 - 26 Shtator, 2015

Tregu i drogës/700 milionë euro vlera e hashashit në sezon

Shprehja e famshme “të korra të mbara” asnjëherë më parë nuk ka pasur një kuptim kaq të plotë. Teksa treguesit e zymtë ekonomikë, gropa që sa...

Aktualitet 09:48 - 3 Shtator, 2015

Hashash ne Himare/ E nxiti Koço Kokedhima?

Duket se nisma e Koço Kokëdhimës për legalizimin e marijuanës, ka frymëzuar zonën e tij. Edhe pse zona e Himarës nuk ka qenë asnjëherë problematike për...

Aktualitet 12:46 - 3 Gusht, 2015

Policia asgjeson mijëra rrënjë kanabis në Vlorë e Shkodër

Policia e Shtetit vijon operacionin për asgjesimin e parcelave me kanabis në të gjithë vendin. Operacionet janë kryer në Vlorë dhe në Shkodër ku janë asgjesuar disa...

Kronika 09:26 - 30 Korrik, 2015

Berat/ Nis procedimi penal për dy nga pjesëtarët e grupit të hashashit

Policia e Beratit, pas operacionit “Ballolli 2015”, ka nisur procedimin penal për dy shtetasit e arrestuar ditën e martë për veprën penale “prodhimi dhe shitja e...

Satire Politike 22:20 - 3 Korrik, 2015

Ja çfarë ndodh kur qeni provon hashashin

Efektet e hashashit në ruajtjen e vetëkontrollit ndryshojnë nga njeriu në njeri, po në rastin e një qeni, si ndikon? Një video që po qarkullon nëpër...

Kronika 10:49 - 1 Korrik, 2015

Sarandë/ Arrestohen dy vëllezër kultivues hashashi

Policia e Sarandës ka bërë të mundur zbulimin dhe asgjësimin e rreth 356 rrënjëve bimë narkotike të dyshuar kanabis në fshatin Shëndelli, duke bërë të mundur...

Intervista 09:14 - 6 Maj, 2015

Intervista/ Marko Dajti: Koço Kokëdhima më ka vjedhur platformën për legalizimin e hashashit

Kryetari i Fronit të Majtë, Marko Dajti, gjatë një interviste për gazetën “SOT”, ka deklaruar se deputeti socialist Koço Kokëdhima i ka vjedhur programin dhe platformën...

Aktualitet 17:44 - 27 Shkurt, 2015

Ironi në rrjetet sociale për Koco Kokëdhimën

Është e disata herë që deputeti i Partisë Socialiste Koco Kokëdhima vihet në fokus të ironizimit në rrjetet sociale. Së fundmi është publikuar një foto e...